ناراحت نیستم و به این راحتی‌ها بی‌خیال تیم ملی نمی‌شوم
11509
غفوری: اینکه می‌گویند استقلال بزرگ‌تر ندارد یک صحبت عامیانه است
14 مهر 1398
155
ایرانی
استقلال بالاخره در لیگ برتر برنده شد تا بعد حذفی دومین برد پیاپی خودش را به دست آورد. اتفاقی که وریا غفوری که این روزها بابت انتقادهای ریزودرشت ناراحت است آن را یک‌روند خوب بداند.

حسن بابازاده/ استقلال بالاخره در لیگ برتر برنده شد تا بعد حذفی دومین برد پیاپی خودش را به دست آورد. اتفاقی که وریا غفوری که این روزها بابت انتقادهای ریزودرشت ناراحت است آن را یک‌روند خوب بداند که روزبه‌روز بهتر خواهند شد. کاپیتان استقلال که همچنان پیگیر شکایت خودش از خطیر است، این اعتقاد را دارد که برخی صحبت‌ها در مورد این موضوع که استقلال بزرگ‌تر ندارد، یک حرف عامیانه است.

برای دیدن فیلم آبی به رنگ آسمان آمدید؟

بله به دعوت دوست خوبم آقای رفیعی برای دیدن این فیلم ایشان آمدم. فیلمی که تاریخچه باشگاه استقلال را به‌صورت مستند درآوردن و آمدم تا از دیدن آن لذت ببرم.

هواداران هم را برای دیدن این فیلم دعوت می‌کنید؟ 

قطعاً همین‌طور است و واقعاً خوب است که هواداران بدانند چه باشگاه باریشه و با قدمتی دارند. مسئله‌ای که باعث می‌شود خیلی بهتر به این تیم افتخار کنند. مثل ما بازیکنان که به آن افتخار می‌کنیم و حالا هواداران آگاهی بیشتری در مورد تاریخچه باشگاه خودشان داشتند. این فیلم را ببیند تا از قدمت و ریشه استقلال آگاهی پیدا کنند.

جزو معدود بازیکنانی هستید که در تیم ملی نیستید و به وعده خودتان عمل کردید تا این فیلم را ببینید؟

بحث تیم ملی جداست اما همان‌طور که گفتم دوست خوبم آقای رفیعی از من دعوت کردن و به ایشان قول داده بودم که بعد بازی استقلال برای تماشای این فیلم بیایم. برای من دیدن این فیلم هیجان‌انگیز بود که تاریخچه باشگاه استقلال را ببینم. این فیلم قسمت‌هایی دارد که شاید هیچ‌کس در باشگاه آن را نداند و دیدن این فیلم به همین خاطر خالی از لطف نیست و توصیه می‌کنم حتماً هواداران ببینند.

استقلال اولین برد خودش را در لیگ برتر به دست آورد.

خدا را شکر توانستیم بعد بازی خوب جام حذفی یک بازی دیگر انجام دهیم. قدم‌های خوبی برمی‌داریم و انشاء ا... همین روند را ادامه دهیم و در ادامه بهتر شویم. نقاط ضعف را با توجه تعطیلی خوبی که داریم پوشش دهیم و امیدواریم بهترین استفاده را از این فرصت داشته باشیم و تیمی شویم که هواداران می‌خواهند.

اولین برد بدون نبود تماشاگر به شما چسبید؟

هواداران نبودند و بازی ما هیچ شور و هیجانی نداشت. واقعاً خیلی سخت است استقلال با این هوادار میلیونی در ورزشگاهی بازی کند که خالی است. خیلی وقت‌ها می‌آییم در ورزشگاه، حس نداریم اما تا هواداران و سکوها را می‌بینیم انگیزه پیدا می‌کنیم و یک بازی خوب انجام می‌دهیم.

بستن بازوبند استقلال واقعاً سخت است و این‌قدر مسئولیت دارد؟

در این چند هفته از من خیلی انتقاد شد و هفته اول خیلی آماده نبودم

شما اگر اشتباه نکنیم 13 دوره در لیگ برتر بازی کردید اما می‌گویند استقلال بازیکن باتجربه ندارد؟

دقیقه همین‌طور است و صحبت‌هایی در مورد کاپیتانی من شده آن‌هم درحالی‌که من سیزدهمین سالی است که در لیگ برتر هستم و جزو قدیمی‌ترین‌ها به شمار می‌آیم. این موضوع را نمی‌خواهم اینجا جواب بدهم اما این حرف یک صحبت غیرکارشناسی است که دوستان می‌کنند. خیلی‌ها هم استقلالی هستند و خیلی‌ها هم در جایگاه پیشکسوت این صحبت‌ها را می‌کنند. من 5 سال تیم ملی بودم و 13 سال سابقه در لیگ برتر دارم. این راحت‌ترین حرفی است که می‌شود زد این است که مثل بقیه صحبت عامیانه کنند و بگویند استقلال بازیکن بزرگ‌تر ندارد.

بزرگ‌تری به سن و سال است؟

به‌هیچ‌وجه و الان من نزدیک 32 سالگی هستم و فکر می‌کنم ازنظر سن و سال تقریباً یکی از بازیکنانی هستم که خیلی تجربه دارم. بحث این‌ها نیست و من نمی‌فهمم که چرا می‌گویند استقلال بزرگ‌تر ندارد. اکثر بچه‌های استقلال 5 تا 6 بازیکن بزرگ دارد و اگر بیایند کارشناسی صحبت کنند خوب است. مثل بگویند تیم ما مشکل دفاعی یا ساختاری دارد یا مشکل گلزنی آن‌وقت می‌شود قبول کرد اما از دور می‌گویند این درست نیست.

پس پرسپولیس هم بزرگ‌تر ندارد که در دقایق 90 می‌بازد؟

من در این خصوص اظهارنظر نمی‌کنم اما صحبت باید کارشناسی باشد.

ماجرای شکایت شما به کجا کشید؟

آن را پیگیری می‌کنم و آن را رسانه‌ای می‌کنم تا همه مردم در جریان قرار بگیرند.

از خط خوردن در تیم ملی ناراحت نیستید؟ 

ناراحتی من قبل جام جهانی بود که در بهترین فرم بودم اما در حال حاضر خودم هم طی این دو، سه هفته طوری نبودم که دوست داشته باشم. یکسری مصدومیت داشتم و نتوانستم بازی کنم اما در ادامه قطعاً بازی‌های خوبی انجام خواهم داد تا نظر آقای ویلموتس را جلب کنم. مطمئن باشید به این راحتی‌ها بی‌خیال تیم ملی نمی‌شوم.

برای بازی با کامبوج به استادیوم می‌روید؟

برای این بازی به استادیوم نمی‌روم چون تمرین داریم.

قرار است بانوان برای اولین بار در این بازی به استادیوم بیایند.

این یک اتفاق خوب است و شنیدم که چهار سکو را به بانوان اختصاص دادند و بلیت‌های آن به فروش رفته است. قطعاً استقبال خوبی شده است و بیشتر از این هم خواهد شد. انشاء ا... که بانوان حضورشان در استادیوم آزادشده و این ممنوع بودن برطرف شود تا با احترام بازی‌ها را روی سکوها مثل آقایان ببینند و تیم محبوبشان را تشویق کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها