اتهام جنجالی سرمربی آرژانتینی پیش از دربی
10929
کالدرون: وزارت برای فرزند دیگر خود هزینه بیشتری می کند
30 شهريور 1398
230
ایرانی
سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در آستانه تجربه اولین دربی خود در فوتبال ایران در نشست خبری حضور یافت و از آمادگی شاگردانش خبر داد.

روزنامه گل -

پرسپولیس فردا در یکی از دیدارهای حساس این فصل برابر استقلالی قرار خواهد گرفت که با استراماچونی به دنبال پیروزی در دربی خواهد بود. گابریل کالدرون که اولین دربی خود را تجربه می کند، با حضور در نشست خبری به تشریح شرایط تیمش پیش از این دیدار پرداخت.

 

کالدرون ابتدای صحبت‌هایش را با تشریح شرایط و آمادگی خودش برای دربی اینچنین آغاز کرد و گفت: عصر بخیر! در واقع این یک افتخار است که در خدمت شما هستم پیش از دربی. یک افتخار است برای اینکه این بازی همانقدر که در داخل مهم است در سطح بین المللی هم مهم است. بعنوان کسی که سال ها در فوتبال بودم این بازی برای ما مهم است. تیم ما آماده است و خیلی شور و اشتیاق داریم که بازی را ببریم.

 

سرمربی آرژانتینی در واکنش به اینکه آیا احتیاط را در دستور کار قرار می دهد یا بازی تهاجمی گفت: برای من بازی هجومی در واقع یک بازی متعادل باید باشد. از وقتی که لیگ شروع شد گل های کمی زدیم. در بازی آخر تیمم بهتر بازی کرد. در واقع هنوز زمان بیشتری نیاز داریم تا به فوتبالی که دوست دارم برسیم. برای من بازی هجومی بازی ای است که تعادل در آن برقرار است. همانقدر که برای استقلال احترام می گذارم برای دیگر تیم ها هم همینطور. اما تیم های بزرگ معمولا این اجازه را می دهند که بازی بازتری را به نمایش بگذارید و امیدوارم فردا یک بازی در سطح فوتبال ایران را ببینید.

 

کالدرون درباره غیبت احتمالی سیدجلال حسینی گفت: سید یک بازیکن بزرگ هم در  زمین و هم بیرون برای ماست. در هر صورت ایشان همیشه با ماست و کنار ماست و یک الگوی خوب به عنوان کاپیتان بوده و ایشان همیشه به ما کمک کرده است.

 

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه هواداران این تیم بازی تهاجمی را دوست دارند اما دو مهاجم این تیم طی بازی های اخیر عملکرد رضایتبخشی نداشته اند اینطور واکنش نشان داد: ما همانطور که قبلا گفتم احتیاج داریم در مرکز زمین بازیسازی بهتری داشته باشیم. بزرگترین مسوولیت درزمین برعهده مهاجمان است و این نیازمند است که خط های دیگر کمک بیشتری کنند. مسلما وقتی تیم بهتر بازی کند احتمال گلزنی مهاجمان هم بیشتر می شود. تا اینجا برای زدن گل زودهنگام مشکل داشتیم.

 

وی درباره غیبت سه بازیکن تاثیرگذار استقلال و سود بردن از این فرصت گفت: من از روزی که اینجا بودم مدام شنیدم که گفتند استقلال مشکل دارد و یا از داور شکایت کردند و یا گفتند بازیکن مصدوم داریم. حقیقت این است که اگرچه به حرف من گوش نکردند؛ آنها هفت بازیکن جدید گرفتند، من می خواستم دیاباته را بگیرم اما باشگاه پول کافی نداشت. طبیعی است که وقتی تیمی سه بار قهرمان می شود. سپاهان هفت بازیکن جدید دارد، من یک بازیکن خارجی و ارزان گرفتم و این نهمین گزینه من بود. وقتی شما چهار فرزند دارید و یکی از آنها قهرمان می شود شما تلاش می کنید دیگر تیم ها قهرمان شوند. اما آنها مسوولیت خودشان را بپدیرند که مدعی قهرمانی هستند و زیاد گلایه نکنند. با توجه به کمک کمی که به ما شد ما مدعی قهرمانی هستیم. انتظارم این است که کمتر به داور گلایه کنند و مسوولیت خود را بپذیرند و ما هم سیدجلال را نداریم و آنها هم ندارند و بازیکنان بزرگی دارند. در بازی آخر هم ما بیرانوند را نداشتیم. به عنوان یک تیم بزرگ باید مسوولیت خود را بپذیرند.

 

وی در توضیح حرف های خود درباره بحث 4 فرزند و اینکه منظورش استقلال بوده گفت: منظورم این بوده که چرا تیم های بزرگی هستند و وزارتخانه باید از آنها حمایت مالی کند و این طبیعی است که کمک تقسیم شود. خودتان متوجه شدید! خیلی واضح است بازیکن خارجی برای تیم دیگر و بازیکن خارجی ارزان برای من. چیزی که واضح است دوباره نپرسید.

 

کالدرون درباره اینکه آیا سورپرایزی در ترکیب تیمش خواهد داشت گفت: نه؛ من هیچ سورپرایزی ندارم. در دربی هیچکس از پیش برنده نیست و هیچ سورپرایزی ندارم. من سال ها در سطح بین المللی در فوتبال فعالیت کردم و می دانم در این بازی سورپرایزی نخواهم داشت.

 

او در پایان و زمانی که قصد داشت نشست خبری را ترک کند گفت: بله، من کمال را هم به دلیل مصدومیت ندارم./ورزش سه


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها