با احترام به هواداران استقلال صد در صد پرسپولیس برنده دربی است
10883
کعبی: کار بیرانوند را تایید نمی‌کنم اما او را حمایت کنیم تا به خاطر حواشی محو نشود
28 شهريور 1398
145
ایرانی
حسین کعبی بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است که علیرضا بیرانوند گلر اول تیم ملی کشورمان است و به او نیاز داریم و در این مقطع که او دچار یک سری حواشی شده باید از بیرو حمایت کنیم.

روزنامه گل -حسین کعبی بازیکن سابق پرسپولیس معتقد است که علیرضا بیرانوند گلر اول تیم ملی کشورمان است و به او نیاز داریم و در این مقطع که او دچار یک سری حواشی شده باید از بیرو حمایت کنیم نه اینکه به حواشی دامن بزنیم تا او را محو کنیم هر چند که کعبی حرکت بیرانوند را در بازی با تراکتور تایید نمی‌کند اما با ادامه دادن این حواشی هم مخالف است.
بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان چطور بود؟
صنعت نفت در شروع لیگ نتایج خوبی گرفته بود و بازیکنان خوبی هم دارد و با مربی خارجی خوبی هم که آورده از نظر فنی خوب کار می‌کرد اما جلوی پرسپولیس بیشتر دنبال ضد حمله بود و اگر توپ‌های علیپور گل می‌شد با اختلاف می‌بردیم. در مجموع برای تیم‌ها در هفته‌های اول 3 امتیاز مهم است و بازی پرسپولیس و صنعت نفت بازی جالبی نبود اما خوب بود چون پرسپولیس قبل از دربی برایش مهم 3 امتیاز بود که گرفت.
به گل نزدن علیپور اشاره کردید که این روزها خیلی هم تحت فشار است. چرا علیپور در چنین شرایطی قرار گرفته است؟
چون علیپور در دو فصل گذشته گلهای خوبی برای پرسپولیس زد و توقعات را بالا برده است. علیپور مهاجم جنگنده و گلزنی است و چارچوب دروازه را خوب می‌شناسد اما متاسفانه در خط حمله تنهاست. علیپور 4-5 سال است که بدون استراحت بازی می‌کند و تحت فشار است و توقعات هم از او بالا است و اگر یک مهاجم خوب کنارش باشد می‌تواند خوب کار کند چون چارچوب را خوب می‌شناسد.
مهاجم برزیلی پرسپولیس را چطور دیدی؟
هنوز زود است در مورد او قضاوت کنیم مثل بازیکنانی که برانکو پارسال آورد و تا هماهنگ شوند زمان می‌برد.
اما به نظر می‌رسد این مهاجم برزیلی کیفیت فنی بالایی نداشته باشد. اینطور نیست؟
خیلی از بازیکنان خارجی که در این سالها به استقلال و پرسپولیس آمدند کیفیت فنی خوبی نداشتند و در حد استقلال و پرسپولیس که تیم‌های بزرگ کشور ما هستند، نبودند. اگر در این چند ساله 50 تا بازیکن خارجی به کشور ما آمده‌اند 7-8 تا خوب بودند و بقیه بازیکنان سطح بالایی نبودند و اگر بازیکنان سطح بالایی بودند بیرون نمی‌ماندند و نهایتا تیم‌های عربی یا آسیایی آنها را می‌گرفتند. استقلال و پرسپولیس تیم‌های بزرگ و پر هواداری هستند و آن دلالی که چنین بازیکنان بی کیفیتی را به این تیم‌ها می‌آورد در حق هواداران نامردی می‌کند.
در مورد حواشی که این روزها اطراف بیرانوند وجود دارد چه نظری دارید؟
فوتبال ما فقط حواشی ودرگیری دارد و مردم ما روی کسی که اسم دارد و معروف است زوم می‌کنند. من نمی‌توانم کار بیرانوند در بازی با تراکتور را تایید کنم و علیرضا هم آنقدر مرد بود که از مردم و هواداران تراکتور معذرت خواهی کرد اما دیگر کاری نکنند که علی دلخور و ناراحت شود. باید از بیرانوند حمایت کنیم چون گلر اول تیم ملی کشورمان است. کار او را تایید نمی‌کنم اما چون علی را می‌شناسم او را تحت فشار نگذاریم. علی بچه خاکی و خوبی است و خیلی سختی کشیده تا به اینجا رسیده و الان هم از او حمایت کنیم.
خود بیرانوند در این حواشی مقصر نیست؟
او مقصر نیست. وقتی هوادار به ناموس آدم توهین می‌کند بازیکن واکنش نشان می‌دهد و برای همه ما هم این اتفاق می‌افتد و الان هم برای علی این اتفاق افتاده و نباید او را محو کنند و علی هم باید تمام تمرکزش را روی کارش بگذارد چون به او نیاز داریم.
چه تصوری از دربی 90 داری؟
خدا کند دربی خوبی شود و همه لذت ببرند و کیف کنند چون هفته چهارم لیگ است و استقلال هم نتیجه نگرفته و خیلی تحت فشار است. الان پرسپولیس شزایط خوبی دارد و تمرکز بالایی در تیم است. هواداران استقلال مربی و بازیکنان تیم شان را تحت فشار گذاشته‌اند اما پرسپولیس شرایط بهتری دارد. اگر قرار است پیش بینی کنم برد را به پرسپولیس می‌دهم اما دربی با همه بازیها فرق می‌کند و برای هر دو تیم سخت است.
غیبت فرشید اسماعیلی و فرشید باقری و احتمالا دیاباته مشکلات استقلال را در دربی بیشتر نمی‌کند؟
استقلال مهاجم که صد در صد ندارد و فقط در دفاع و هافبک بازیکنان خوب، جوان و جنگنده‌ای دارد اما پرسپولیس نیمکت ذخیره‌های خوبی هم دارد و می‌تواند دربی را ببرد. استقلال در حال حاضر مهره‌های پرسپولیس را ندارد و از نظر من امتیاز کامل دربی مال پرسپولیس است.
سید جلال حسینی مقابل صنعت نفت نیمکت نشین بود و جانشین او یعنی کنعانی زادگان گل 3 امتیازی زد. حالا کار کالدرون برای انتخاب زوج خط میانی سخت نشده است؟
نه، اینطوری نیست و سید جلال را باید جدا کرد. من کنار سید جلال بازی کرده ام و با این سن و سال فوق العاده بازی می‌کند. حالا جانشین او در این بازی گل زده اما دلیل ندارد هر بازیکنی که گل بزند خوب باشد و این به شعور مربی بستگی دارد که چه کسی به کارش می‌آید. سید جلال در این سن و سال عالی بازی می‌کند و لیدر تیم است و نفر اول پرسپولیس است و به نظرم شجاع و سید جلال یک ترکیب کامل هستند. با احترام به کنعانی زادگان اما این دو نفر هماهنگ هستند و مدافعان کناری را خوب پوشش می‌دهند و بهترین گزینه هستند چون شجاع سرعتی است و سید هم روی هوا عالی است و یک ترکیب کامل هستند.
استقلال در این دربی شانس برد دارد؟
فوتبال را نمی‌شود پیش بینی کرد و دربی هم سخت است و یک اتفاق ممکن است نتیجه را عوض کند. استقلال و پرسپولیس تیم‌های بزرگی هستند و نمی‌شود نتیجه را پیش بینی کرد و باید منتظر آن 90 دقیقه دربی باشیم و امیدوارم هر کسی حقش است برنده باشد. هر کسی که یک هفته خوب تمرین کند و تمرکز داشته باشد می‌تواند برنده شود.
خودت شانس برد پرسپولیس را بیشتر می‌دانی؟
اصلا شک نکنید. نمی‌گویم 99 درصد و با احترام به هواداران استقلال صد در صد شانس برد را به پرسپولیس می‌دهم چون تمرکز و آرامش پرسپولیس بیشتر است. بازیکنان پرسپولیس الان برای مدیر عامل و بقیه بازی نمی‌کنند بلکه فقط برای هواداران بازی می‌کنند و تمام تلاش شان را می‌کنند تا موفق باشند و پرسپولیس واقعا فوتبال بازی می‌کند.
 

مهدی نوری


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها