دومین شروع بد استقلال در تاریخ لیگ برتر
10814
بعد از منصوریان، استراماچونی هم بدون برد به دربی رسید
26 شهريور 1398
166
ایرانی
استقلال تهران بازهم نتوانست از برتری یک گله خود حفاظت کند و درنهایت در زمین نفت مسجدسلیمان با نتیجه یک‌بریک متوقف شد.

روزنامه گل -


آبی‌های تهرانی که این فصل آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی را روی نیمکت خود می‌بینند، از 3 بازی اول خود در لیگ نوزدهم فقط 2 امتیاز کسب کرده‌اند. آن‌ها بعد از شکست هفته اول مقابل ماشین‌سازی، مقابل فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی و نفت مسجدسلیمان با نتایج مشابه یک‌بریک متوقف شدند تا با 2 امتیاز در رده یازدهم جدول رده‌بندی قرار بگیرند. در این گزارش عملکرد استقلال استراماچونی در 3 هفته ابتدایی لیگ نوزدهم را با 18 دوره گذشته لیگ برتر بررسی کرده‌ایم.


استراماچونی بعد از منصوریان


بدترین شروع استقلال در سه هفته ابتدایی لیگ برتر را این تیم همراه با علیرضا منصوریان تجربه کرد. آبی‌پوشان تهرانی در لیگ شانزدهم از 3 بازی اول خود فقط یک امتیاز گرفته بودند. 2 امتیازی که این فصل استقلالی‌ها همراه با استراماچونی گرفته‌اند، دومین شروع بد این تیم در تاریخ لیگ برتر است. نکته‌ی منفی‌ای که در مورد استقلال استراماچونی در دو بازی آخر این تیم وجود دارد این است که آن‌ها به گل برتری می‌رسند اما نمی‌توانند این برتری خود را حفظ کنند و درنهایت به کسب یک امتیاز بسنده می‌کنند.


دومین بار در لیگ برتر


بازی رفت دربی بزرگ ایران در هفته‌ی چهارم برگزار می‌شود. استقلالی‌ها در حالی در آخرین روز تابستان پذیرای رقیب سنتی خود پرسپولیس هستند که تا الان در کنار پنج تیم دیگر هنوز بردی در لیگ نوزدهم به دست نیاورده‌اند. البته این برای اولین بار نیست که استقلال در لیگ برتر بدون اینکه بردی به دست بیاورد به بازی دربی می‌رسد. آبی‌های تهرانی در لیگ شانزدهم که بدترین شروع خود در تاریخ لیگ برتر را هم داشتند، در هفته‌ی ششم باید به مصاف پرسپولیس در دربی می‌رفتند اما در 5 بازی قبلی خود در لیگ بردی به دست نیاورده بودند. استقلالی‌ها در دربی مقابل پرسپولیس هم به‌تساوی بدون گل رسیدند و اولین برد فصل خود را در هفته‌ی هفتم در ورزشگاه آزادی مقابل ذوب‌آهن به دست آوردند.


شروع‌های ناامیدکننده


استقلالی‌ها بعد از لیگ پانزدهم که از 3 بازی اول فصل خود 6 امتیاز کسب کرده بودند، در لیگ شانزدهم و هفدهم به ترتیب با علیرضا منصوریان یک و 4 امتیاز در 3 بازی اول خود گرفتند. در لیگ هجدهم با وینفرد شفر آلمانی 5 امتیاز و در این فصل با استراماچونی ایتالیایی هم 2 امتیاز گرفته‌اند. مجموع امتیازات استقلال در این 12 بازی 12 امتیاز است که به‌طور میانگین یک امتیاز در هر بازی می‌شود. آماری که نشان از شروع‌های نه‌چندان خوب استقلال در این چند فصل دارد.


شفر بهترین سرمربی خارجی استقلال در لیگ برتر


رولند کخ آلمانی اولین سرمربی خارجی استقلال در لیگ برتر بود. این مربی در لیگ دوم به استقلال آمد و درنهایت هم نتوانست نتایج قابل قبولی همراه با این تیم به دست آورد. این مربی آلمانی در 3 بازی اول فصل استقلال همراه با این تیم 3 امتیاز کسب کرده بود.


بعد از که، وینفرد شفر دومین سرمربی خارجی استقلال در لیگ برتر بود. او از هفته‌ی نهم لیگ هفدهم هدایت آبی‌های تهرانی را بر عهده گرفت. شفر از سه بازی اولی که آن فصل روی نیمکت استقلال نشست، 4 امتیاز کسب کرد. شفر همچنین در لیگ هجدهم هم در شروع فصل سرمربی استقلال بود. شروع پیرمرد آلمانی همراه با استقلال در آن فصل کسب 5 امتیاز از 3 بازی اول بود تا شفر بهترین عملکرد را در 3 هفته‌ی ابتدایی لیگ برتر در بین سرمربیان خارجی استقلال داشته باشد.


استراماچونی هم که از 3 بازی ابتدایی خود همراه با استقلال 2 امتیاز گرفته، ضعیف‌ترین عملکرد را در شروع لیگ برتر در بین سرمربیان خارجی استقلال دارد.
 

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها