جدی گرفته نشده‌ترین خداحافظی تاریخ
10771
کم‌کم بی‌اعتبار می‌شوی پسر!
25 شهريور 1398
391
ایرانی
انگار همه می‌دانستند بیرو دوباره یکی از همان حرف‌های بی‌محتوا و غیرجدی خاص خودش را به زبان آورده و چند ساعت بعد، به کلی پشیمان خواهد شد

روزنامه گل- با حکم کمیته انضباطی، علیرضا بیرانوند یک جلسه از همراهی پرسپولیس محروم شد. بنابراین او در بازی با نفت آبادان حاضر نخواهد بود. به این ترتیب پرسپولیس از ابتدای فصل جدید سه بازی انجام داده که بیرانوند دو تای آنها را به دلیل محرومیت از دست داده است. اگر فرض کنیم قرار باشد سرخپوشان تا پایان فصل مثلا 40 بازی انجام بدهند و اگر رقم قرارداد امسال بیرانوند را به جای هفت یا هشت میلیارد، فقط پنج میلیارد تومان در نظر بگیریم، او تنها تا همین جای فصل پنج درصد بازی‌های پرسپولیس را از دست داده و این یعنی 250 میلیون تومان ضرر خالص برای قرمزها! تنها زیان حاشیه‌سازی‌های بی‌پایان بیرو اما همین نیست. علاوه بر اینکه هر تنش او مثل میخی بر تن پرسپولیس فرو می‌رود و باشگاه را دچار جنجال‌های کاذب می‌کند، این قبیل اتفاقات و مخصوصا واکنش‌های تند و شتاب‌زده او از اعتبار خود بیرانوند هم کم می‌کند.

بعد از اعلام حکم محرومیت اخیر، بیرانوند با چند رسانه صحبت کرد و مدعی شد برای همیشه با فوتبال ایران خداحافظی می‌کند. این قاعدتا باید خبر مهمی به شمار می‌آمد، اما اینطور نشد. غیر از بازتاب اصل خبر در فضای مجازی، بین مردم عادی حتی علاقه چندانی برای واکنش نشان دادن به این موضوع هم دیده نشد. انگار همه می‌دانستند بیرو دوباره یکی از همان حرف‌های بی‌محتوا و غیرجدی خاص خودش را به زبان آورده و چند ساعت بعد، به کلی پشیمان خواهد شد. در نتیجه هیچ موجی ساخته نشد، هیچکس در باشگاه مصاحبه نکرد، هیچکدام از همبازیان بیرانوند برایش پست اینستاگرامی نگذاشتند و اصلا انگار نه انگار! شما فقط یک لحظه تصور کنید اگر به جای بیرانوند مثلا جلال حسینی یا محمد انصاری پیغام خداحافظی می‌دادند چه انفجاری در فضای رسانه‌ای کشور رخ می‌داد و چه جمعیتی برای منصرف کردن آنها خیز بر می‌داشتند. مورد بیرو اما فرق دارد و لابد خیلی‌ها بعد از خواندن خبر خداحافظی او گفته‌اند: «بی‌خیال، مهم نیست.» آیا از این بدتر هم ممکن است؟

علیرضا بیرانوند گلر خوبی است. مهم‌تر اینکه راحت می‌شود به او لقب «خودساخته» داد. بیرو از صفر به اینجا رسیده و همین مساله ارزش بسیار بالایی دارد. در عین حال بدون تعارف به نظر می‌رسد شخصیت حرفه‌ای او بلوغ کافی را ندارد و به اندازه جنبه‌های فنی‌اش رشد نکرده. طی همین سه سال حضورش در پرسپولیس می‌توان یک لیست بلندبالا از تناقض‌گویی‌ها و مواضع شتاب‌زده بیرانوند تهیه کرد؛ فهرستی از اینکه «باید به فکر خودم باشم پس برای خدمت سربازی راهی تراکتور می‌شوم» تا «آنقدر در پرسپولیس می‌مانم که قهرمان آسیا شویم» و البته موارد پرشمار دیگر که خودتان بهتر می‌دانید. تکرار چنین رفتارهایی از سوی بیرانوند باعث می‌شود او اعتبارش را نزد افکار عمومی از دست بدهد. کاش یک نفر به پسر ساده‌دل سرخ‌ها بگوید همه ثروتی که امروز اندوخته، به اندازه ثبات شخصیتی و اعتباری که ناشیانه از دست می‌دهد ارزش ندارد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها