عملکرد ضعیف خط حمله سرخپوشان در لیگ نوزدهم
10679
نسخه آرژانتینی پرسپولیس زهردار نیست
23 شهريور 1398
172
ایرانی
سرخپوشان تحت هدایت کالدرون در دو بازی لیگ نوزدهم در فاز دفاعی عملکرد قابل قبولی نشان داده اند.

روزنامه گل -

 

بر خلاف دفاع اما پرسپولیس کالدرون در خط حمله، فقط یک گل زده و با میانگین تنها ۸ شوت در هر مسابقه، جزو بدترین تیم‌های لیگ برتر در حمله محسوب می‌شود. در حال حاضر عنوان تهاجمی‌ترین و شوتزن‌ترین تیم لیگ، متعلق به سپاهان است.

 

سپاهان دو برابر پرسپولیس شوت زده است

 

بهترین خط حمله فصل پیش لیگ برتر، این فصل بر اساس آمار متریکا در هر بازی‌اش به طور میانگین ۱۶ بار یعنی دو برابر پرسپولیس به سمت دروازه حریفانش شوت می‌زند. پدیده، پیکان و استقلال هم در رده‌های بعدی قرار دارند. علاوه بر این چهار تیم نساجی، نفت مسجدسلیمان، فولاد و حتی شاهین هم صاجب میانگین بیشتر از ۱۰ شوت در هر مسابقه هستند.

 

پرسپولیس در رتبه سیزدهم شوت‌زنی

 

در تمام لیگ، فقط ۳ تیم یعنی صنعت نفت، پارس جنوبی و ذوب آهن کمتر از پرسپولیس در این دو هفته شوت زده‌اند. پرسپولیسی‌ها مقابل تراکتورسازی طرح و برنامه‌ خاصی برای حمله نداشتند و تنها روی ضربات ایستگاهی و ارسال‌ها خطرساز می‌شدند. فارغ از آمارهای اولیه، کیفیت  نمایش پرسپولیس نسبت به فصول گذشته هم پایین‌تر است. آنها در این دیدار نتوانستند گلی به ثمر برسانند و با یک گل مغلوب تراکتور شدند تا رکورد شکست ناپذیریشان هم بعد از مدتی طولانی شکسته شود.

 

کالدرون مانند برانکو شکست‌ناپذیر نیست

 

در هشت بازی آخر دو تیم که برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت پرسپولیس می‌نشست، تراکتور موفق به کسب پیروزی نشده بود. هر دو دیدار فصل قبل نیز با تساوی به پایان رسید. در پرسپولیس علی علیپور و براندائو جونیور در لیگ موفق به گلزنی نشدند. علیپور که آخرین گل خود در جریان بازی را حدود 100 روز پیش مقابل سایپا به ثمر رساند، در بازی با پارس جنوبی و تراکتور صاحب موقعیت خاصی نشد اما خودش هم فروغ همیشگی را نداشت و از گلزنی ناکام ماند. هر چند او در دیدار تدارکاتی مقابل سایپا موفق شد دبل کند اما کماکان در لیگ مهاجم بی خطری است. مدیریت جدید باشگاه پرسپولیس خواهان تمدید قرارداد علی علیپور است و از این رو این بازیکن روز یکشنبه هفته جاری دیداری را با محمدحسن انصاری‌فرد داشت. در این نشست طرفین صحبت‌ها و نظرات یکدیگر را شنیدند و قرار شد در آینده‌ای نزدیک جلسه دیگری را برگزار کنند. گودیگر مهاجم سرخ ها یعنی براندائو جونیور تنها 8 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد و او نیز نتوانست دروازه حریف را باز کند.

 

معمای احمدزاده،بازگشت رسن،ترابی ناامیدکننده

 

با این اوصاف شاید آرایش تیمی پرسپولیس در بازی های آینده تغییر کرده و کالدرون با دو یا سه مهاجم بازی کند. شاید آمدن فرشاد احمدزاده بتواند به پرسپولیس کمک کند اما موضوع بازگشت او پیچیده است. اتفاق خوب اما بازگشت بشار رسن است. هافبک تیم ملی عراق در ۴۵دقیقه حضور مقابل تراکتور توانست عملکرد خوبی داشته باشد تا هواداران پرسپولیس را امیدوار به بازگشت به روزهای خوبش کند. در سوی دیگر، مهدی ترابی در جدال مقابل تراکتور دو بار تغییر پست داد تا بتواند گره‌گشای جدال حساس برابر شاگردان دنیزلی لقب گیرد اما در نهایت با پاس‌های اشتباه و دریبل‌های ناموفق خود و ناتوانی در ارسال پاس‌های کلیدی نمره ضعیفی را از آن خود کرد.

 

سه جوان‌می‌آیند یکی می‌رود

 

سه بازیکن جوان هم به خط میانی قرمزها اضافه شدند تا در صورت نیاز بتوانند جان تازه ای به خط هافبک آنها بدهند. پوریا میرائی، طاها فراهانی و مهدی فلاح که هر سه، در خط میانی بازی می‌کنند، نفرات دعوت شده به تمرین بزرگسالان هستند. در سوی دیگر گفته می‌شود، اسدی به دلیل نیمکت‌نشینی در پرسپولیس و توجه نکردن گابریل کالدرون آرژانتینی به او، در آستانه جدایی است و می‌خواهد از جمع سرخپوشان جدا شود.

 

آرمان صالحی

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها