وقتی مربی ناراحت و ناراضی باشد، تمرکز لازم را ندارد
10671
برهانی: هنوز جایگزین خوبی برای پاتوسی پیدا نشده!
23 شهريور 1398
147
ایرانی
آرش برهانی کاپیتان و مهاجم سابق استقلال معتقد است بازیکنان جدید استقلال نیاز به هماهنگی دارند تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

روزنامه گل -

برهانی همچنین در مورد دربی پیش‌بینی کرد که بازیکنی باید در دربی به میدان برود که اهمیت این بازی را بداند.


قبول دارید استقلال در دو هفته اول شرایط خوبی نداشته است؟


قطعاً استقلال آن تیمی که انتظار می‌رفت، نبوده است.  البته تیم استقلال بازی به بازی بهتر می‌شود و در بازی دوم خود بهتر از دیدار اول بود. امیدوارم استقلال در ادامه بتواند به شرایط خوب گذشته بازگردد.
خیلی‌ها معتقدند جدایی تعداد زیاد بازیکنان روی نتایج استقلال تأثیرگذار است.


البته نباید از کنار این موضوع به‌سادگی گذشت که 15 بازیکن از استقلال جدا شده‌اند و نفرات جدید نیاز به زمان دارند تا باهم هماهنگ شوند. نقاط ضعفی در تیم وجود دارد که باید برطرف شوند. استقلال نیاز به پلی‌میکر دارد و جایگزین خوب برای پاتوسی پیدا نشده است. هر تیمی باید طراح بزرگ داشته باشد تا به تیم نظم بدهد.


فکر می‌کنید استراماچونی در استقلال موفق شود؟


بعد از مدت‌ها یک مربی بزرگ به ایران آمده است و باید شرایطی فراهم کنیم که بتواند به موفقیت برسد. کسی که با امکانات باشگاه بزرگی مثل اینتر میلان کارکرده است، باید امکانات کافی را در اختیار داشته باشد. یا باید دنبال این مربی نمی‌رفتیم و اگر رفتیم باید امکانات لازم را برای او فراهم کنیم.


اما او واکنش‌های عجیبی از خودش نشان می‌دهد.


این مسئله به شرایطی که برای او فراهم کرده‌ایم و امکاناتی که در اختیارش گذاشته‌ایم، برمی‌گردد. پیش از آغاز لیگ، یکسری اعتراضات از استراماچونی دیدیم که نشان می‌داد از شرایط موجود راضی نیست. این مسائل روی شرایط روحی و روانی استراماچونی تأثیرگذار بوده است. یک مربی وقتی ناراحت و ناراضی باشد، تمرکز لازم را نخواهد داشت.


تبریزی و دیاباته هم نتوانستند عملکرد خوبی در خط حمله استقلال داشته باشند؟


دیاباته نیاز به زمان دارد. او مهاجمی بوده که در لیگ فرانسه بازی کرده و از تجربه کافی برخوردار است. فکر می‌کنم در چند هفته آینده قطعاً شرایطش بهتر خواهد شد. در مورد تبریزی هم باید بگویم که او مهاجم شش‌دانگ و خوبی است و با توجه به انتظاراتی که از او بالاست، باید هرچه زودتر خودش را با شرایط وفق دهد تا بتواند گلزنی کند. به اعتقاد من زوج این دو می‌تواند امسال گل‌های زیادی را به ثمر برساند.


دربی هم نزدیک است. پیش‌بینی‌تان از این بازی چیست؟


دربی یک بازی خاص است و بازیکنی می‌خواهد که بتواند با شرایط این بازی کنار بیاید. به نظر من بازیکنان استقلال اگر بتوانند اهمیت این بازی را درک کنند می‌توانند در دربی به موفقیت برسند. البته استراماچونی و کالدرون دو مربی هستند که اولین دربی خود را پشت سر می‌گذارند و برای رسیدن به موفقیت در این بازی تمام تلاششان را انجام می‌دهند.
 

حسن بابازاده


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها