هواداران این دو نفر را از مکتب حجازی خارج کردند
10669
مجیدی و رحمتی بازنده اصلی غائله دختر آبی
23 شهريور 1398
321
ایرانی
بعد از فوت ناصر حجازی راه و مکتبی به نام  اسطوره  فوتبال ایران و باشگاه استقلال راه افتاد که بیش از همه این فرهاد مجیدی و مهدی رحمتی هستند که سنگ آن را به سینه می‌زنند.

روزنامه گل -


مکتب حجازی با برخی ویژگی‌ها و خصوصیات اخلاقی ناصرخان ازجمله چهره منتقد و معترض او با کمترین ملاحظات و حداقل احتیاط ممکن که بعضاً برخلاف مصالح و منافع شخصی او بود تعریف و تشریح شده است.هرچه در رفتار و گفتار سال‌های اخیر کاپیتان‌های سال اخیر استقلال کنکاش و جستجو می‌کنیم، جز دشمنی با امیر قلعه‌نویی و مصاحبه‌های تند و تیز علیه ژنرال هیچ نقطه اشتراک و همپوشانی بین مجیدی و رحمتی و مکتب تعریف‌شده‌ای به نام حجازی دیده نمی‌شود.هرچند مجیدی 2 بار در استقلال زیر نظر قلعه‌نویی کارکرد و به فوتبالش پایان داد و رحمتی هم سرانجام به دشمنی پایان‌ناپذیر با ژنرال پایان داد و از در دوستی درآمد تا این موضوع هم دیگر محلی از اعراب نداشته باشد!


بعد از ماجرای خودسوزی سحرخدایاری که به دختر آبی مشهوراست و از هواداران استقلال بود، مسعود شجاعی اولین کسانی بود که به این اتفاق تلخ واکنش نشان داد.بعد از او چند چهره فوتبالی و سینمایی دیگر مثل پوریا پورسرخ ، میلاد میداودی، حنیف عمران زاده، مرتضی تبریزی،وریا غفوری، پرستو صالحی،محسن کریمی،مهدی قائدی،میلاد زکی پور و کاوه رضایی هم با انتشار پست‌هایی به درگذشت این هوادار دختر واکنش نشان دادند، اما خبری از فرهاد مجیدی و مهدی رحمتی نشد! آن‌هم در شرایطی که دوست سحر در مصاحبه‌ای گفته بود که این دختر عاشق استقلال و فرهاد بود. بعد از سکوت و بی‌تفاوتی طولانی این چهره‌های محبوب که همواره در تقابل با قلعه‌نویی خودشان را به ناصر خان و مکتب او گره می‌زدند موجی علیه مجیدی و رحمتی به راه افتاد که منتشر شدن استوری با این متن که «مکتب حجازی، مکتب سکوت نیست.ولی متأسفانه کسانی که خودشونو علمدار مکتب حجازی می‌دانند سکوت کردن.آقای پیشکسوت ، آقای بازیکن،آقای عزیز خواهشا دیگه از اسم حجازی واسه محبوبیتتون استفاده نکنید.» کامنت ها و اعتراض‌های بسیار تند برخی از هواداران و کاربران فضای مجازی که به دلیل سکوت و منفعل بودن فرهاد و رحمتی را ترس و منافع آن‌ها می‌دانستند فشار را بر این چهره‌ها بیشتر کرد تا سرانجام مجبور شدند پست‌هایی را منتشر کنند. پست آن‌ها بسیار ساده و در حد تسلیت گفتن به خانواده دختر آبی بود.


فرهاد مجیدی قبل از اینکه مصاحبه‌ای جنجالی درباره دخالت در کارش به‌عنوان سرمربی تیم امید انجام دهد و به این موضوع اشاره کند که حتی بازیکنان دعوت‌شده به اردو هم در اختیار او نیست، استوری برای دختر آبی منتشر کرد و موضع جدی‌تری گرفت.فرهاد در مصاحبه‌اش به این موضوع اشاره کرد که به‌عنوان سرمربی تیم امید استقلال کاری ندارد و به دیگران اجازه دخالت در کارش را می‌دهد! تمام این‌ها برخلاف ادعا و مواضع قبلی فرهاد بود. او در بدترین شرایط و به بهانه دخالت کمیته فنی و پرویز مظلومی و مدیران باشگاه از کادر فنی کناره‌گیری کرد و جدا شد تا جای زلاتکو کرانچار را در تیم ملی امید بگیرد!استوری دیرهنگام مجیدی آن‌ها در شرایطی که بعد از 2 شکست برابر ازبکستان و اختلاف با کمیته فنی سایه برکناری از تیم امید را بالای سرش می‌بیند باعث نشد تا دیدگاه عمومی نسبت او تغییر کند.

 

هرچند بسیاری دیگر از چهره‌های سرشناس مثل امیر قلعه‌نویی، علی جباری، حسن روشن، پیروز قربانی، امیرحسین صادقی،محمود فکری، علیرضا منصوریان و پرویز مظلومی هم با منطق و دلیل خودشان به ماجرای دختر آبی ورود نکردند و واکنشی نشان نداند اما بازنده اصلی این ماجرا فرهاد مجیدی و مهدی رحمتی بودند که به خاطر سکوت طولانی و آنچه مصلحت‌اندیشی آن‌ها تعبیر شد، موردانتقاد هوادران فوتبال و افکار عمومی قرار گرفتند. دست‌کم تا زمانی که حافظه کوتاه و ضعیف افکار عمومی این ماجرا را به یاد داشته باشد، مجیدی و رحمتی برای دشمنی با قلعه‌نویی و منصوریان و هر موضوع و دلیل دیگری از ناصر خان و مکتب او مایه بگذارند و خرج کنند. این روزها یادآور جمله معروف آتوسا حجازی دختر ناصر خان است که گفته بود فقط علی کریمی شبیه به پدرش است!
 

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها