صعود به المپیک دشوار است
10651
امید نمازی: پیشنهاد تیم ملی امید و یک تیم آمریکایی را دارم
22 شهريور 1398
133
ایرانی
مربی تیم ملی زیر ۲۰ آمریکا می‌گوید علاوه بر پیشنهاد مربیگری در تیم ملی امید ایران، پیشنهادی از یک تیم باشگاهی از آمریکا را هم دریافت کرده و در حال بررسی این دو پیشنهاد است.

روزنامه گل -

امید نمازی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بازگشت به ایران و حضور در تیم ملی امید به عنوان دستیار فرهاد مجیدی با وجود فعالیت در تیم ملی زیر ۲۰ سال آمریکا گفت: فعالیتم در آمریکا پابرجاست و من هم‌چنان با فدراسیون فوتبال این کشور بدون عقد قرارداد همکاری دارم و به همین دلیل توانستم در بازی با ازبکستان روی نیمکت ایران بنشینم.

او با بیان این که فعلا توافق میان او و فدراسیون فوتبال منعقد نشده است، گفت: من با دعوت آقایان محصص، استیلی و مجیدی به اردوی تیم ملی در ازبکستان اضافه شدم اما برای ادامه همکاری نیازمند مذاکره و توافق روی برخی موارد هستیم. برایم اهمیتی ندارد که به عنوان دستیار در تیم ملی امید فعالیتم کنم بلکه باید روی چند مورد توافق کنیم تا در نهایت فعالیتم به طوری رسمی آغاز شود.

مربی تیم ملی زیر ۲۰ سال آمریکا در واکنش به این سوال که آیا قرار است به عنوان دستیار در تیم ملی امید فعالیت کند، گفت: من دنبال پست و مقام نیستم. یک چیزی برای من مهم است؛ من دنبال کیفیت و شرایط مناسب کاری هستم که بتوانم به تیم ملی امید و کشورم خدمت کنم.

نمازی با اشاره به حضور فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم ملی امید افزود: مجیدی به عنوان سرمربی از دو، سه ماه قبل کار می‌کند. با توجه به صحبتی که شد و با تجربه‌ای که در فوتبال باشگاهی و تیم‌های پایه آمریکا دارم، می‌توانم تجربه خودم را به تیم ملی امید اضافه کنم. من هیچ مشکلی از بابت فعالیت به عنوان دستیار در تیم ملی امید ندارم. باید ببینیم نحوه همکاری چطور است.

سرمربی پیشین ذوب‌آهن با بیان این که پیشنهادی از یک تیم باشگاهی در آمریکا دریافت کرده است، اظهار کرد: من یک پیشنهاد خوبی هم دارم که ممکن است از نوامبر سرمربی یک تیم در آمریکا شوم. باید ببینم کدام یک از نظر کاری بهتر هستند. با این حال معتقدم می‌توانم کمک‌های زیادی به تیم ملی امید بکنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از او به عنوان دستیار در تیم ملی امید دعوت به همکاری شده است؟ خاطرنشان کرد: بر اساس صحبت‌هایی که داشتیم، قرار شد آقای مجیدی در راس کار و من به عنوان دستیار به کمک ایشان بیایم. من به همین منظور به اردوی ازبکستان اضافه شدم. وقتی به ازبکستان رفتم، بازی نخست برگزار شده بود و بعد یک بازی انجام دادیم که نتیجه هم خوب نبود. این تیم خیلی کار دارد و باید در دو، سه ماه آینده آمادگی کامل داشته باشد.

نمازی هم‌چنین یادآور شد: با فرهاد مجیدی هم صحبت کوچکی داشتم و ایشان هم از حضور من در تیم ملی امید استقبال کرد. بالاخره به عنوان مربی حرفه‌ای باید شرایط و تقویم کاری را ببینم.

او درباره وجود مشکلات مالی در فدراسیون فوتبال و پرداخت نشدن مطالبات کادرفنی تیم ملی بزرگسالان گفت: خوب باید دید که راهی برای همکاری وجود دارد که من به ایران برگردم یا خیر.

مربی تیم ملی زیر ۲۰ سال آمریکا درباره شرایط تیم ملی امید و شکست ۴ بر یک مقابل ازبکستان اظهار کرد: کار خیلی سختی پیش روی تیم ملی امید است. در این چند وقت که تیم امید شروع به کار کرده، ابتدا کرانچار و بعد مجیدی در این تیم حاضر شدند. در فاصله رفتن کرانچار و آمدن مجیدی، زمانی برای تطبیق بازیکنان با روش و اصول کار مجیدی نیاز است.

وی ادامه داد: در بازی با ازبکستان مشکلات ساختار دفاعی ما مشهود شد. باید این مساله حل شود. زمان کم است و مسابقات تدارکاتی کمی هم پیش‌بینی شده است. اگر فرصتی وجود داشته باشد، باید این مساله حل شود. به نظرم تیم از حیث کیفیت فنی بازیکنان، خوب است. بازیکنان خوب و با استعدادی هستند اما باید تبدیل به یک تیم شوند که مقابل تیم‌های برتر مقاومت داشته باشد و به هر شیوه‌ای بتواند نتایج دلخواه را بگیرد. من ازبکستان را تیم خوبی دیدم. آن ها می‌توانند یکی از مدعیان صعود به المپیک باشند.

نمازی با بیان این که چه بسا تیم ملی امید با ازبکستان هم‌گروه شود، گفت: تیم‌های دیگر بهتر از ما هستند. در سه، چهار ماه آینده باید فاصله را کم کنیم. ازبکستان تیم خیلی هماهنگ با بازیکنان یک دست و مثل یک تیم بود. آن‌ها در حمله و انتقال توپ سریع بودند. کارمان مشکل است. تیم‌هایی مانند ازبکستان، کره جنوبی، ژاپن و... امروزه فوتبال خیلی خوب کار می‌کنند. سایر تیم‌های ملی هم خوب هستند. امروزه  در سطح دنیا تیمی نیست که بتوان به راحتی از مقابلش عبور کرد. کار تیم ملی امید برای صعود به المپیک دشوار است.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال درباره شرایط تیم ملی امید برای برگزاری اردو که همواره با مناقشه میان تیم‌های باشگاهی همراه است و فرصت کم تا شروع رقابت‌ها گفت: باید یک چیزهایی در کنار فیفا دی اتفاق بیافتد. همان کاری که کی روش با بازیکنان کرد و یکی، دو روز در هفته کنار هم بودند، می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد تا بازیکنان به هماهنگی برسند.

وی با تاکید بر این که گروه بازیکنان تیم ملی امید باید مشخص شوند، گفت: من فکر می‌کنم گروهی که مدنظر مجیدی هست، باید حداقل تا ۹۰ درصد مشخص شود. نه این که سه، چهار ماه قبل از مسابقات یاران اصلی تیم برای حضور در مسابقات هنوز مشخص نباشند. اگر این گروه اصلی شناسایی شود با برنامه بهتر و مشخص‌تری می‌توان کار کرد. باید هماهنگی در تیم ملی امید ایجاد شود.

نمازی درباره بالا بودن ریسک فعالیت در تیم ملی یادآور شد: همین‌ها موضوعاتی است که باید صحبت شود و من تشخیص دهم که ادامه کار به سود شخص من است یا نه. کار در تیم ملی امید یک مساله ملی است و دوست دارم به کشورم خدمت کنم. به عنوان مربی باید همیشه پذیرای این ریسک باشید. ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید و ممکن است ریسک جواب دهد و موفقیت‌هایی را به وجود آورد. ریسک بالایی وجود دارد اما برخی شهامت به خرج می دهند و موفق می‌شوند.

او ادامه داد: همانند گذشته به عنوان مربی تیم ملی زیر ۲۰ ساله‌های آمریکا فعالیت می‌کنم اما سمت قبلی خودم یعنی سرمربی تیم ملی زیر ۱۸ سال را بر عهده ندارم. پیشنهاد خوبی از یک تیم لیگ آمریکا دارم که امیدوارم تا ماه نوامبر این اتفاق بیافتد. شانس زیادی برای این پست دارم. باید دید کدام یک برای آینده کاری من بهتر است. این موضوع به هیچ عنوان بازار گرمی نیست بلکه این حقیقت است. این پیشنهاد برای فصل آینده لیگ آمریکا ارائه شده که از ماه نوامبر شروع می‌شود. 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها