هر بازی غیبت و محرومیت بیرانوند چقدر به پرسپولیس ضرر می‌زند؟
10473
175 میلیون تومان!
12 شهريور 1398
231
ایرانی
اعتراض باشگاه تراکتور به رفتار علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی‌پوش پرسپولیس در بازی مقابل این تیم در تبریز باعث شد که فشار هواداران استقلال هم بابت محرومیتش به آن افزوده شود.  

روزنامه گل - اعتراض باشگاه تراکتور به رفتار علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی‌پوش پرسپولیس در بازی مقابل این تیم در تبریز باعث شد که فشار هواداران استقلال هم به آن افزوده شود تا با خواست محرومیت این بازیکن شرایط عدم حضورش در دربی هفته چهارم پایتخت را به‌نوعی فراهم کنند. بیرانوند که به‌واسطه مشکلات فصل قبل و رفتارهای دور از دنیای فوتبال حرفه‌ای که هنوز هم گویا نمی‌خواهد دست از آن‌ها بردارد، با سه جلسه محرومیت تعلیقی از سوی کمیته اخلاق مواجه شد که اگر تا شش ماه رفتاری از او سر بزند این حکم فعال خواهد شد. هنوز شش ماه نگذشته دوباره بیرانوند همانند یک بازیکن غیرحرفه‌ای چنان رفتاری از خودش در زمین نشان داد که باعث دل‌نگرانی هواداران پرسپولیس شده که نکند او را در دربی نداشته باشند. مسئله‌ای که حتی برای باشگاه هم علامت سوال به وجود آورده که چه تصمیمی در انتظار دروازه بان ملی‌پوش خودش است و شرایط او برای بازی‌های هفته سوم و چهارم لیگ برتر چگونه خواهد بود. در خصوص بیرانوند و حکمی که انتظار او را می‌کشد چندین حدس و گمان وجود دارد که یکی از آن‌ها به اذعان یکی از کارشناسان حقوقی این است که در صورت اثبات توهین او به هواداران تراکتور حداقل یک جلسه کمیته انضباطی او را جریمه خواهد کرد و همراه با آن حکم کمیته اخلاق هم که سه جلسه محرومیت تعلیقی به او داده هم می‌تواند فعال شود.

 با این حساب بیرانوند که با تمام بندهای قراردادش مدعی است دریافتی‌اش از پرسپولیس 7 میلیارد خواهد بود در صورت فعال شدن هریک از محرومیت‌ها از سوی کمیته اخلاق و انضباطی با باشگاه هم ضرر مالی و هم ضرر فنی خواهد رساند. با فرض این‌که علیرضا بیرانوند بتواند امسال تمام آپشن های قراردادش را فعال کند و رقم دریافتی‌اش 7 میلیارد شود او طی این فصل حدود 40 بازی برای سرخ‌های پایتخت انجام خواهد داد که به عبارتی هر بازی او برای پرسپولیس 175 میلیارد برای باشگاه آب می‌خورد. حالا در صورت محرومیت این بازیکن از حداقل یک جلسه تا مجموع با حکم کمیته اخلاق که 4 جلسه می‌شود به‌شرط آنکه کمیته انضباطی محرومیت او را بیشتر نکند این اتفاق می‌تواند از 175 تا 700 میلیون برای پرسپولیس ضرر به همراه داشته باشد. قطعاً این می‌طلبد که باشگاه در این خصوص تمام جوانب امر را در نظر گرفته و در صورت محرومیت این بازیکن اجازه تحمیل شدن چنین جریمه‌ای را ندهد.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
محمد 12 / 06 / 1398 34 : 30 : 16

بادرود واحترام بازیکنی مثل بیرانوند نه محروم از بازیهای داخلی بلکه باید از بازیهای ملی کنار گذاشته شود. ملت ایران خواهان پلوانانی همچون تختی وعلی دایی وکریم باقری وعابد زاده هستند وکسانی مثل بیرانوند جایی در منتخب تیم ملی ایران وسنگر بان تیم ملی ایران ندارند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها