10468
توبیخ کتبی استقلال، استراماچونی، غفوری، عالیشاه و نکونام
12 شهريور 1398
161
ایرانی
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، باشگاه استقلال، آندره‌آ استراماچونی، وریا غفوری، امید عالیشاه و جواد نکونام را توبیخ کرد.

روزنامه گل -

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی فدراسیون،‌ آرای جدید خود را به شرح زیر اعلام کرد:

*دیدار تیم‌های ماشین‌سازی  تبریز و استقلال در هفته اول برگزار شد و تخلفاتی از سوی حمیدرضا جودکی‌نژاد، مربی تیم ماشین‌سازی تبریز مبنی بر اعتراض به داوری که منجر به کارت زرد شد، رخ داد. وی به توبیخ کتبی محکوم شد.

* به دلیل فحاشی تماشاگران تیم ماشین‌سازی تبریز به تیم مقابل قبل از شروع بازی و پرتاب بطری آب طبق بند ب و ماده 86 آیین‌نامه، تیم ماشین‌سازی به پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. (این رأی قابل تجدید نظر است.)

* باشگاه استقلال به دلیل عدم توجه به دستورات مقامات، به توبیخ کتبی محکوم شد. همچنین آندره‌آ استراماچونی به دلیل رفتار غیرورزشی و اظهارات خلاف واقع، به توبیخ کتبی محکوم شد.

*کمیته انضباطی  فدراسیون فوتبال به دلیل مصاحبه وریا غفوری بازیکن تیم استقلال، پس از دیدار برابر ماشین‌سازی تبریز و انتقاد نسبت به توپ‌های بازی، اعتراضاتی را مطرح کرده بود که با توجه به مصاحبه وی و عدم ارسال دفاعیه، با توجه به مفاد 71 مقررات انضباطی و اعمال ماده 93، ضمن تأیید تخلف ایشان، وی را به توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم کرد.

* به دلیل مصاحبه امید عالیشاه بازیکن تیم پرسپولیس پس از دیدار برابر  پارس جنوبی جم و انتقاد نسبت به توپ‌های بازی، اعتراضاتی را مطرح کرده بود که با توجه به مصاحبه وی و عدم ارسال دفاعیه، با توجه به مفاد 71 مقررات انضباطی و اعمال ماده 93، ضمن تأیید تخلف ایشان، وی به توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم شد.

* جواد نکونام پس از دیدار برابر صنعت نفت آبادان، اعتراضاتی به تصمیمات داوری مطرح کرد که با توجه به مصاحبه وی و عدم ارسال دفاعیه، با توجه به مفاد 71 مقررات انضباطی و اعمال ماده 93، ضمن تأیید تخلف ایشان، وی به توبیخ کتبی و درج در پرونده محکوم شد.

آرای فوق قطعی است.


تازه ترین خبرها