مدعی هستیم اما حمایت و صبوری هواداران را می‌خواهیم
10073
آذری: رقیب در استقلال زیاد است اما ماندم و ترسی از رقابت ندارم
27 مرداد 1398
165
ایرانی
رضا آذری می گوید مدعی هستیم اما حمایت و صبوری هواداران را می‌خواهیم.

روزنامه گل -


حال و هوای آماده‌سازی استقلال برای شروع لیگ نوزدهم چطور پیش می‌رود؟


خدا را شکر شرایط خوب است و تمرینات خیلی خوبی را برای یک شروع خوب در لیگ پشت سر گذاشتیم. چند بازی دوستانه داشتیم و کادر فنی در این بازی‌ها به‌خوبی نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی کرده و تقریباً به ترکیب مدنظر خودش برای استقلال رسیده است. نکته بارز در تمرینات استقلال میل هجومی استراماچونی است که مدام تیم را در قالب یک تیم روبه‌جلو کوچ می‌کند و در این چند بازی دوستانه کاملاً این موضوع را دیدیم و گل‌های زیادی که به ثمر رساندیم دلیلی بر این مسئله است.

 

پس با این شرایط هواداران استقلال امیدوار به قهرمانی بعد از 6 سال باشند؟


هدف کل مجموعه استقلال قهرمانی است و تمام تلاشمان این است که بتوانیم هواداران را به بهترین شکل خوشحال کنیم. بااین‌حال فوتبال غیرقابل‌پیش‌بینی است و ممکن است اتفاقاتی ما را از این مسیر دور کند. بااین‌همه نگاه استقلال قهرمانی است و هواداران شک نکنند یکی از مدعیان بلامنازع لیگ و جام حذفی برای کسب عنوان قهرمانی هستیم. امیدوارم که هواداران باقدرت‌تر از همیشه کنار ما باشند تا کار را پیش ببریم. استقلال تیم جدیدی را آماده کرده و این می‌طلبد که هواداران ما در کنار حمایت خودشان چاشنی صبوری را هم داشته باشند تا باقدرت بتوانیم کارمان را در لیگ پیش ببریم.

 

در مورد خودت بگو که قرار بود بروی اما درنهایت در استقلال ماندنی شدی؟


قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد از استقلال برود و من هم یکی از این نفرات هستم که هیچ‌وقت دوست ندارم اسم استقلال از کارنامه فوتبالی‌ام جدا شود. بااین‌حال تصمیم من این بود که با رفتن موقت از استقلال به دنبال فضایی برای بازی بیشتر باشم تا با آمادگی و قدرت بالاتری به تیم برگردم. در مذاکراتی که با باشگاه داشتم و جا دارد از همه مدیران تیم به‌خصوص آقای فتحی تشکر ویژه‌ای داشته باشم که پدرانه در کنارم بودند، قرار شد بازهم کارم را در استقلال ادامه دهم. باشگاه معتقد بود من جزو سرمایه‌های تیم هستم که نباید در این مقطع استقلال را رها کنم. در کنار این اما باید به لطف هواداران استقلال اشاره کنم که حمایت‌ها و اصرارشان برای ماندنم باعث شد رفتنم منتفی شود. امیدوارم بتوانم به بهترین شکل کارم را ادامه بدهم و جواب محبت آن‌ها و مدیران باشگاه را بدهم.

 

پس یعنی تو واقعاً در لیست مازاد نبودی که به دنبال جدا شدن بودی؟


من همان موقع هم به خود شما و دیگر دوستان خبرنگار گفتم که آقای استراماچونی خیلی حرفه‌ای من را راهنمایی کردند و گفتند ممکن است بازی به من کمتر برسد و اگر این مسئله برایم مشکل ایجاد می‌کند، به دنبال جایی باشم که بیشتر بتوانم بازی کنم. هیچ‌وقت استراماچونی من را در لیست مازاد قرار نداد و وقتی هم ماندم و به تمرینات اضافه شدم خیلی خوب کمک کرد تا بتوانم روند خیلی خوبی داشته باشم.

 

اما قبول کن رفتنت بهتر بود چون با داشتن این‌همه بازیکن هم پست مثل علی کریمی، فرشید باقری، مسعود ریگی و آرش رضاوند کار آسانی نداری تا به ترکیب اصلی برسی و این یک واقعیت است.


من این موضوع را قبول دارم و با علم به این موضوع بعد از صحبت‌های باشگاه و مشورت‌هایی که داشتم تصمیم به ماندن گرفتم. کارم سخت است اما ماندم تا بتوانم با تلاش حقم را بگیرم و به‌هیچ‌وجه نگران رقابت کردن برای گرفتن جایگاه خودم در تیم نیستم. فقط منتظر یکی، دو فرصت هستم تا بتوانم به بهترین شکل توانایی‌های خودم را نشان دهم. ماندم در استقلال چون فکرهای بزرگی بالباس این تیم در سر دارم.

 

حتماً یکی از این فکرها بودن در ترکیب نهایی تیم امید و داشتن شانس صعود با هدایت فرهاد مجیدی به المپیک است؟


دقیقاً همین‌طور است. با بودن فرهاد مجیدی تیم امید شرایط خیلی خوبی پیدا کرده و باقدرت طی این چند وقت و بانظم کارش را دنبال کرده است. با آمدن آقا فرهاد این شانس را داشتم که بازهم بتوانم در تیم امید خودم را به بهترین شکل نشان دهم و تمام سعی خودم را می‌کنم یکی از نفرات اصلی تیم در مسیر المپیک باشم. تیم خوبی داریم و امیدوارم با حمایت مسئولان از آقا فرهاد و حمید خان استیلی به این تیم کمک کنند تا بتوانیم طلسم را بشکنیم و این تیم شایسته را به المپیک برسانیم. بودن در ترکیب تیم امید برای من اهمیت زیادی دارد و برای این مسئله کوتاه نخواهم آمد و تمام تلاش خودم را می‌کنم.

 

سیدیاسر رضوی


تازه ترین خبرها