مقابل بازیکنان حرفه‌ای الاتحاد شکست خوردیم واوت شدیم
10001
حدادی فر: خیلی زحمت کشیدیم و حذف از آسیا جای تأسف دارد
24 مرداد 1398
151
ایرانی
قاسم حدادی فر کاپیتان تیم ذوب‌آهن به خاطر حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا خیلی ناراحت است

روزنامه گل  - قاسم حدادی فر کاپیتان تیم ذوب‌آهن به خاطر حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا خیلی ناراحت است چون معتقد است برای رسیدن به این مرحله خیلی تلاش کرده بودند و حتی نتیجه بازی رفت با الاتحاد عربستان آن‌ها را برای صعود از این مرحله خیلی امیدوار کرده بود اما بازیکنان حرفه‌ای و امکانات تیم حریف باعث شد که درنهایت از این مسابقات حذف شوند.
در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا دو بازی مقابل الاتحاد انجام دادید اما درنهایت شکست خوردید و حذف شدید. در مورد این دو بازی صحبت می‌کنید؟
بازی رفت که نسبتاً بد نبود و نتیجه آن ما را به بازی برگشت امیدوار کرده بود. بعد از بازی رفت هم در آن یک‌هفته‌ای که فرصت داشتیم خوب تمرین کردیم و آماده بودیم اما با یک تیم قدرتمند و خوب طرف بودیم. در بازی برگشت 30 دقیقه اول هم خوب بودیم اما برخلاف جریان بازی گل خوردیم و تیم ما به لحاظ انضباطی به هم ریخت. در نیمه دوم هم به بازی برگشتیم و برای زدن گل تلاش می‌کردیم اما بازهم گل بد خوردیم و باختیم و درمجموع از جام خارج شدیم.
با توجه به نتیجه بازی رفت چقدر امیدوار به صعود از این مرحله بودید؟
خیلی امیدواریم بودیم که نتیجه بازی رفت را جبران کنیم. ما برای بازی برگشت خیلی خوب آماده‌شده بودیم و باانگیزه هم بودیم اما آن‌ها حرفه‌ای‌تر بودند و از این مرحله صعود کردند.
به نظر شما نتیجه بازی برگشت عجیب نبود؟
عجیب که بود، خیلی هم عجیب بود. مابعد از گل دوم خیلی جلو کشیدیم که الاتحاد 2 گل دیگر هم زد. ما خیلی هجومی کارکردیم و 2 تا گل بد در ضد حمله خوردیم و حذف شدیم.
منصوریان اعلام کرده گل دوم الاتحاد شلیکی به قلب ما بود. واقعاً این‌طوری بود؟
بله، مقصر ما بازیکنان بودیم چون تمرکز نداشتیم. ما می‌توانستیم به بازی برگردیم اما مقصر بودیم چون کادرفنی همه نکات لازم را به ما گفته بودند اما تمرکز نداشتیم که بتوانیم جبران کنیم. همه نفراتی که در زمین بودیم مقصر بودیم و انشاالله این بازی‌ها تجربه شود تا در جام‌های آینده جبران کنیم.
حیف نبود در این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا حذف شوید؟
ما برای رسیدن به این مرحله خیلی تلاش کرده بودیم. پارسال نیم‌فصل دوم خوب و رؤیایی بود و اگر مرحله پلی‌آف آسیا در اواخر نیم‌فصل پارسال برگزار می‌شد شرایطمان خیلی بهتر بود اما این اتفاق امسال افتاد و حذف شدیم. خیلی دوست داشتیم که به مراحل بالاتر برویم اما جای تأسف داشت که در این مرحله حذف شدیم.
واقعاً به صعود از این مرحله فکر می‌کردید؟
ما خیلی به صعود امیدوار بودیم اما از واقعیت نگذریم. الاتحاد بازیکنان خارجی خیلی خوب و سطح بالایی دارد که می‌توانند در تیم‌های خوب اروپایی بازی کنند. آن‌ها تدارک بسیار خوبی هم داشتند و اردوی خوبی داشتند و بازی‌های تدارکاتی سطح بالایی هم انجام داده بودند و امکانات آن‌ها با ما قابل‌مقایسه نیست. این حرف‌ها دلیل و بهانه‌ای برای باخت ما نیست اما همین مسائل را کنار هم قرار بدهیم خیلی تأثیرگذار هستند. همین عوامل باعث نتیجه گرفتن یک تیم می‌شود. خود ما هم مشکل داشتیم اما همین عوامل کمک می‌کند تا یک تیم نتیجه بگیرد. آن‌ها 4 تا بازیکن خارجی داشتند که می‌توانند در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی کنند اما با پول هنگفت به تیم‌هایی مثل الاتحاد می‌آیند و بازی می‌کنند. الاتحاد تدارکات خیلی خوبی داشت که ما نداشتیم و با این روندی که داریم حالا حالاها تیمی از ایران نمی‌تواند به مراحل بالاتر آسیا برسد.
لیگ برتر هم قرعه‌کشی شد و بازی‌ها از 31 مرداد شروع می‌شود. در این رابطه چه صحبتی دارید؟
خدا را شکر یک تاریخی را اعلام کردند. خود ما دوست داشتیم لیگ زودتر شروع شود و قبل از بازی با الاتحاد در لیگ بازی می‌کردیم. همه تیم‌ها بلاتکلیف بودند و انشاالله از همین تاریخی که اعلام‌شده بازی‌ها شروع شود و تنور لیگ داغ شود چون به نفع باشگاه‌ها و بازیکنان است.
از قرعه ذوب‌آهن در لیگ برتر راضی هستید؟
در لیگ باید با همه تیم‌ها بازی کرد اما باید خیلی خوب آماده شویم و نوسان کم داشته باشیم. باید لیگ را خوب شروع و خوب هم تمام کنیم. در چند سال اخیر خوب شروع نکردیم و تا به بازی‌ها برگردیم و جبران کنیم کار خیلی سخت می‌شد. امیدوارم امسال لیگ را خوب شروع و خوب هم تمام کنیم تا جایگاه خوبی در جدول داشته باشیم.
چه تصوری از اولین بازی‌تان مقابل سایپا در خانه دارید؟
سایپا یکی از تیم‌هایی بود که امسال تمریناتش را زودتر شروع کرد و سرمربی جوانی دارد و دوست خوبم آقای صادقی است که امیدوارم در کارش موفق باشد. سایپا تیم جوان و خوبی است و بازی خیلی مشکلی جلوی آن‌ها داریم. تیم ما هم باانگیزه و خوب است و امیدوارم با تمرکز خوب بازی را شروع کنیم و با نتیجه‌ای خوب زمین را ترک کنیم.
سایپا در خانه شما شانس برد دارد؟
اصلاً نمی‌شود درصد یا شانس تعیین کرد. همه تیم‌ها شانس برد دارند و پارسال در زمین خودمان به سایپا باختیم. بازی اول لیگ هم مبهم و گنگ است اما روی تاکتیک خودمان کار می‌کنیم تا نتیجه بگیریم.
نتیجه در بازی اول لیگ برای شما چقدر مهم است؟
تیم ما در 3-4 سال اخیر نیم‌فصل اول را ازدست‌داده و در نیم‌فصل دوم فوق‌العاده بوده اما نمی‌توانستیم قهرمان شویم. امیدوارم امسال خوب شروع کنیم چون نیم‌فصل دوم به‌مراتب سخت‌تر است.
تأخیر در شروع لیگ باعث فشردگی بیش‌ازحد بازی‌ها و فشار به تیم‌ها و بازیکنان نمی‌شود؟
صد در صد همین است. با تقویمی که امسال تیم‌ملی دارد در نیم‌فصل دوم هر 3 یا 4 روز یک بازی برگزار می‌شود. اگر لیگ یک مقدار زودتر شروع می‌شد این اتفاق نمی‌افتاد. امیدوارم الان که این تأخیر بوده استادیوم‌ها تجهیز شده باشد و مردم از حضور در ورزشگاه‌ها لذت ببرند. حالا لیگ دیر شروع می‌شود طوری نیست اما استادیوم‌ها امیدوارم تجهیز شده باشد چون به نفع فوتبال ایران است.
 

مهدی نوری


تازه ترین خبرها