جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2387 - 1393/04/30 -

 گفت‌وگو با مربي علي كريمي در فتح
 شمس: كريمي گل زد و مشتش را نشان داد تا سالن بهم بريزد 
نويسنده : آرش جعفريخداحافظي علي كريمي باعث شد تا با حسين شمس، سرمربي او در فتح‌ تهران درخصوص اينكه چگونه كريمي به فتح آمد و چه شد به پرسپوليس رفت صحبت كنيم. شمس با يادآوري ديدار فينال تماشايي با استقلال در جام‌رمضان و نيز از خاطرات باشگاه‌هاي تهران در فتح با كريمي گفت.
علي كريمي هم خداحافظي كرد. شما مربي او در فتح بوديد؛ شايد اولين مربي.
علي بازيكن بزرگي بود. افتخارات زيادي در فوتبال ايران به‌دست آورد و نيز افتخارات زيادي را براي فوتبال ايران به ارمغان آورد. فكر مي‌كنم او مي‌توانست چند سال ديگر بازي كند ولي براي يك فوتباليست در اوج خداحافظي كردن بهتر است، براي همين عقيده دارم او در بهترين زمان ممكن خداحافظي كرد.
علي كريمي چگونه سر از فتح درآورد؟
علي در يك تيم در فرديس كرج بازي مي‌كرد. خدابيامرز بابك معصومي از علي شناخت داشت براي همين او را به من معرفي كرد و در نهايت زمينه‌ساز حضور علي كريمي در فتح شد. البته بايد بگويم علي تنها به فتح نيامد بلكه فرشيد كريمي، برادر بزرگ‌تر علي‌آقا كه آن‌موقع در پست دفاع وسط بازي مي‌كرد هم همزمان با علي به فتح ‌آمد.
كريمي از همان ابتدا هافبك بازي مي‌كرد يا در خط حمله؟
علي از همان ابتدا در پست هافبك بازي مي‌كرد. اما فرشيد كه دفاع بازي مي‌كرد تغيير پست داد و دروازه‌بان شد.
او از ابتدا فوتسال بازي مي‌كرد يا فوتبال؟
علي از ابتدا فوتبال بازي مي‌كرد ولي به دليل اينكه آن‌موقع در ماه‌مبارك رمضان بازار فوتسال داغ بود علي در كنار فوتبال، فوتسال هم بازي مي‌كرد.
شما در هر دو تيم مربي او بوديد؟
بله، من در هر دو تيم مربي علي بودم.
از آن بازي به‌يادماندني فوتسال در فينال جام‌رمضان براي‌مان بگوييد. چه شد جو سالن بهم ريخت؟
بازي بسيار تماشايي و در عين‌حال جذاب بود ولي متاسفانه در اواخر بازي شاهد صحنه‌هاي نامناسبي بوديم. در فينال مقابل 12هزار هوادار استقلال و مقابل بازيكناني چون امير قلعه‌نويي، منصوريان، فرهاد مجيدي، محمد نوري و چند بازيكن نامي ديگر قرار گرفتيم. آنها واقعا تيم خيلي خوبي بودند ولي تيم ما چون سالني‌بازتر بود موفق شديم در يك ديدار پرگل با هفت گل آنها را شكست دهيم.
و ماجراي گلزني علي كريمي؟
علي كريمي وقتي گل ششم را زد به سمت تماشاگران استقلال رفت و مشتش را به آنها نشان داد و بعد سالن بهم ريخت و بعد از آن علي را فراري داديم به سمت رختكن كه مشكلي پيش نيايد. اتفاقا همان شب، شبانه به اهواز رفتيم تا با شاهين اهواز بازي كنيم.
علي همان يك گل را زد؟
علي در آن بازي سه گل زد.
بعد از همان بازي رفت پرسپوليس؟
بله اما بايد بگويم علي از اول پرسپوليسي بود و خيلي به اين تيم علاقه داشت و براي همين بعد از پيشنهاد پرسپوليسي‌ها خيلي سريع جواب مثبت داد.
بعد از آن بازي پرسپوليسي‌ها به‌دنبال او آمدند؟
بعد از آن بازي آقاي امير عابديني و حميد درخشان درخواست رسمي دادند و بعد آقاي سردار درخشان، مديرعامل وقت باشگاه فتح من را مامور مذاكره با پرسپوليسي‌ها كرد و بعد در باشگاه پرسپوليس با آقاي عابديني مذاكره كردم و به توافق نهايي رسيدم.
شرايط آن ‌موقع چگونه بود و چقدر بابت علي كريمي پرداختند؟
ابتدا پرسپوليسي‌ها گفتند علي مافي‌نژاد را به ما مي‌دهند و علي كريمي را مي‌گيرند كه ما قبول نكرديم. سپس به آنها گفتيم بايد پول بدهند و نيز علاوه بر آن در صورت ترانسفر كريمي به اروپا بايد يك‌ درصدي از مبلغ قراردادش را به ما بدهند. چون علي در سطح اميدها در باشگاه فتح پرورش يافته بود. سپس پرسپوليسي‌ها با طرح ما موافقت كردند و مبلغ 15ميليون‌تومان به باشگاه پرداخت كردند و علي را به آنها داديم.
حق‌ترانسفر چه شد؟
باشگاه فتح دو سال بعد منحل شد و به فجرسپاه تغيير نام داد و ديگر كسي پيگير حق ‌ترانسفر نشد.
علي كريمي براي سربازي به فتح آمده بود؟
علي معاف بود و براي سربازي به فتح نيامده بود.
در فوتبال هم با علي به موفقيتي رسيديد؟
بله، علي را به‌خاطر درخشش در اميدها به تيم بزرگسالان آورديم و دو سال در تيم ما درخشيد و باعث شد كه ما از ليگ دو به ليگ دسته اول صعود كنيم. او ستاره تيم ما بود.
مي‌گويند استقلالي‌ها خيلي دنبال او بودند و خيلي‌ها خودشان را كاشف او مي‌دانند و حتي اسم‌هايي چون درودگر مطرح است كه مي‌گويد باعث رفتن او به پرسپوليس شده و حتي در خانه او قرارداد بسته شده است؟!
چنين چيزهايي صحت ندارد. علي پرسپوليسي تير بود. با اينكه پيشنهاد استقلالي‌ها خيلي بهتر بود ولي علي حاضر نشد به استقلال برود. حتي خودش به من گفت دوست دارد در پرسپوليس بازي كند و من هم با احترام به نظر او راه رفتنش را به پرسپوليس هموار كردم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir