جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 926 - 1388/02/07 -

 آمار جادوگر زير ذره‌بين
 5گل،6 پاس گل و 3 پنالتي 
نويسنده : اميرمحمد يعقوب‌پور

پرسپوليس قهرمان ليگ هفتم در فصل جاري نتوانست به هيچ عنوان انتظارات را برآورده كند و حتي موفق به كسب سهميه از راه ليگ هم نشد. با اين وجود مسوولان پرسپوليس بايد خيلي ممنون كريمي باشند چون معلوم نيست در صورت نبودن او چه بلايي سر پرسپوليس مي‌آمد. علي كريمي، كاپيتان دوم پرسپوليس از هفته هشتم به جمع قرمزپوشان پايتخت آمد تا دوباره براي تيم سابقش بدرخشد. كريمي از همان بازي اول مقابل پگاه عملكردي را از خود به نمايش گذاشت كه به مهره اصلي و ثابت پرسپوليس تبديل شد و همه‌جوره تاثير خودش را در اين تيم گذاشت. با بررسي چند نكته ساده خيلي راحت مي‌توان به تاثير اين بازيكن در پرسپوليس ليگ هشتم پي برد.
بدون جادوگر زور بردن نداشتند
علي كريمي از زماني كه به پرسپوليس آمده اين تيم با بازي‌هاي عقب‌افتاده در مجموع 27 بازي انجام داده است. از اين تعداد بازي علي كريمي در 21 بازي حضور داشته و در شش بازي به دلايل مختلفي حاضر نبوده است. نكته جالب در اين خصوص پيروز نشدن پرسپوليس در شش بازي است كه علي كريمي در آن غايب بوده. پرسپوليس از آن 18 امتياز ممكن فقط و فقط دو امتياز كسب كرده كه يكي از آنها برابر برقي بوده كه در نيم فصل دوم به اكثر تيم‌ها باخته است. باخت رفت و برگشت به مقاومت، و شكست در قم مقابل صبا شايد تا حدي قابل تحمل باشد اما شكست دو بر صفر مقابل ملوان آن هم در آزادي اصلا قابل تحمل نيست.
معجزه بدون گلزني
علي كريمي از لحاظ امتياز‌آوري براي تيمش با توجه به آمار خيلي كارنامه خوبي ندارد. او فقط با گلش در داربي رفت مقابل استقلال موفق شده از لحاظ آماري امتياز كسب كند كه البته نجات پرسپوليس از باخت در داربي براي هواداران خيلي مهمتر از كسب يك امتياز است. كاپيتان دوم پرسپوليس در مجموع پنج گل براي تيمش به ثمر رسانده كه يك هت‌تريك مقابل ابومسلم هم در كارنامه او ديده مي‌شود، البته اين هت‌تريك به كمك پرسپوليس نيامده چون اين تيم در مشهد با دريافت چهار گل بازنده ميدان شده بود. گل ديگر كريمي مقابل برق بوده كه از لحاظ تاثير روي آن هم خيلي نمي‌توان حساب كرد چون پرسپوليس آن بازي را با پيروزي سه بر يك پشت‌سر گذاشته بود. با نگاهي به چند بازي پرسپوليس خيلي راحت مي‌توان متوجه شد كه كريمي بدون گل زدن براي تيمش امتياز آورده است. براي نمونه مي‌توان به دو بازي فولاد و پيكان در دور برگشت اشاره كرد. علي كريمي با تكنيك فوق‌العاده‌اش در اين دو بازي، دو پنالتي گرفته كه همين دو پنالتي، شش امتياز براي پرسپوليس به همراه آورده است. علي كريمي در اين مدت پنج پاس گل داده كه هركدام از آنها دست‌كمي از يك گل نداشته است. براي مثال در اين رابطه بايد به هفته نوزدهم و بازي خارج از خانه مقابل پاس برگشت كه كريمي در اين بازي با دو پاس گل اساس بهترين پيروزي فصل قرمزپوشان را بنا نهاد. جدا از پنالتي‌ها و پاس گل‌هاي كريمي نمي‌توان از بازي‌هاي تاثيرگذار او در پرسپوليس به‌راحتي عبور كرد. بازي‌هايي كه علي كريمي يا پايه‌گذار گل بوده و يا با عملكردش همه را متعجب كرده است، بازي‌هايي از جمله داماش و سپاهان دور رفت و سايپا، مس، داماش و استقلال دور برگشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir