جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 924 - 1388/02/05 -

 بازي اعداد در پرسپوليس
  فقط علي كريمي برنده بود 

بازي پرسپوليس برابر الغرافه قطر و باخت وحشتناك اين تيم، يك بازي پرسوژه بود. پرسپوليس در نحوست عدد 13 صاحب بدترين باختش مي‌شد، العربي دومين قطري برنده برابر پرسپوليس بود و... در اين بازي همه باختند. از جمله عباس انصاري فرد و وينگادا. اما آنكه با تمام وجودش براي پرسپوليس برنده بود كريمي بود كه هم گل زد هم ركورد اتفاقات اخير پرسپوليس اعدادي را به همراه داشته كه مرور آنها خالي از لطف نيست.
پرسپوليس براي اولين بار در مسابقات ليگ قهرمانان امسال مي‌باخت. براي اولين بار در يك ديدار رسمي تيم پرسپوليس پنج گل مي‌خورد. براي اولين بار پرسپوليس در روز اول ماه به آسيايي‌ها باخت.
الغرافه قطر دومين تيم قطري بود كه پرسپوليس را در جام‌هاي آسيايي مي‌برد. باخت به الغرافه قطر دومين باخت پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا بود. علي كريمي با به ثمر رساندن دو گل بهترين گلزن پرسپوليس در اين رقابت‌هاست.
اين دوره سومين دوره حضور علي كريمي با پرسپوليس در ليگ‌هاي آسيايي است. بعد از استانكو و مت كويچ، وينگادا سومين مربي خارجي پرسپوليس در ليگ‌هاي آسيايي ا‌ست. باخت به الغرافه، سومين باخت پرسپوليس در سال 88 بوده است.
باخت به الغرافه قطر در چهارمين ديدار پرسپوليس در اين دوره از رقابت‌ها ثبت شد. پرسپوليس در دوران حضور وينگادا صاحب چهار برد، چهار مساوي و چهار باخت شده است. بعد از النصر و الهلال عربستان و العربي قطر، الغرافه چهارمين حريف عرب فاتح ايران بود. در زمان مديريت سه دوره‌اي انصاري‌فرد در پرسپوليس، سرخپوشان تنها چهار بار در آسيا باخته‌اند.
پنج گل بيشترين تعداد گلي است كه پرسپوليس در ديدارهاي رسمي مي‌خورد و بازي با الغرافه قطر پنجمين ديدار پرسپوليس در سال 88 بود. باخت پرسپوليس به الغرافه پنجمين باخت بين‌المللي ايران در سال 88 بود.
پرسپوليس تا به حال تنها شش بار در خانه حريفانش شكست خورده است. پرسپوليس بعد از شش سال در ليگ‌هاي آسيايي شركت مي‌كند.
اين هفتمين ديدار پرسپوليس در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا بود. پرسپوليس در حال حاضر از چهار بازي در اين رقابت‌ها، هفت امتياز دارد. علي كريمي بعد از بازگشت به پرسپوليس هفتمين گل رسمي خود را به ثمر رساند. اين هفتمين باخت پرسپوليس در مراحل گروهي رقابت‌هاي مزبور بود.
تا به حال تيم‌هاي هشت كشور موفق به شكست دادن پرسپوليس در آسيا شده‌اند. پيرواني در 12 بازي هشت امتياز بيشتر از وينگادا در 12 بازي مختلفش داشت.
وينگادا با 9 امتياز از هشت بازي در ليگ هم بدترين نتايج ممكن را گرفته است.
باخت به الغرافه، دهمين باخت رسمي پرسپوليس در فصل جديد محسوب مي‌شود.
با 11 گل زده علي كريمي به ركورد فرشاد پيوس در ليگ‌هاي آسيايي رسيد. پرسپوليس از هفت بازي در ليگ قهرمانان آسيا در دو دوره 11 امتياز گرفته است.
بازي با الغرافه قطر دوازدهمين بازي پرسپوليس تحت مربيگري وينگادا بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir