جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 803 - 1387/08/16 -

 سومين ايراني در چمن سبز نوكمپ
 با بهرنگ صفري از تهران تا بازل سوييس 

بعد از جواد نكونام، بازيكن ايراني تيم اوساسوناي اسپانيا و علي كريمي، لژيونر سابق بايرن مونيخ «بهرنگ صفري» سومين بازيكن ايراني‌الاصلي است كه در يك بازي رسمي در استاديوم افسانه‌اي نوكمپ بارسلونا پا به توپ شده. صفري سه‌شنبه شب با لباس تيم بازل سوييس ، 90 دقيقه تمام در نوكمپ بازي كرد تا تيم سوييسي در كمال ناباوري اولين امتيازش را در چارچوب رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا كسب كند.
بيوگرافي:
بهرنگ صفري، متولد 9 فوريه 1985 (21 بهمن 1364) در تهران است. وي در سن دوسالگي به همراه خانواده‌اش از ايران به سوئد مهاجرت كرد. آنها در شهر كوچك هوگاناس مستقر شده و بعدها به شهر لاند نقل مكان كردند. آن هنگام بهرنگ پنج‌ساله بود.
فوتبال حرفه‌اي:
صفري در جولاي 2004 براي نخستين بار براي باشگاه مالمو به ميدان رفت. وي طي چهار سال حضور در اين تيم، 59 بار به ميدان رفته و با توجه به پست تخصصي‌اش يعني دفاع وسط، دو گل براي مالمو به ثمر رساند. او به همراه مالمو در اولين فصل حضورش در اين تيم، به قهرماني رسيد. اما اين پايان داستان بهرنگ نبود. روز 15 ژوئن 2008، باشگاه مالمو اعلام كرد كه صفري به باشگاه سوييسي بازل فروخته شده است. او نخستين بار در 23 جولاي 2008 در گراس‌هاپرز براي بازل به ميدان رفت و در پيروزي يك بر صفر تيمش نقش پررنگي ايفا كرد اما اولين بازي او در رقابت‌هاي اروپايي، روز سي‌ام جولاي 2008 در مقابل گوتبورگ سوئد بود. او به همراه بازل در رقابت‌هاي اروپايي حضور داشت تا اينكه قرار گرفتن بازل در گروه بارسلونا و بازي اين تيم در نوكمپ، نام بهرنگ صفري را در بين ايراني‌ها پررنگ كرد.
عرصه ملي:
بهرنگ صفري براي ديدارهاي دوستانه تيم ملي سوئد، در ژانويه 2008 به اين تيم دعوت شد. او در سه بازي اين تيم را همراهي كرد كه حاصل آنها يك پيروزي يك بر صفر برابر كاستاريكا، يك تساوي بدون گل در مقابل تركيه و يك شكست دو بر صفر در برابر تيم ملي آمريكا بود. صفري در اولين بازي ملي‌اش همراه با تيم ملي سوئد، مقابل كاستاريكا قرار گرفت و توانست با يك سانتر بلند، مسبب به ثمر رسيدن تنها گل اين بازي باشد كه توسط ساموئل هولمن به تور دروازه كاستاريكا دوخته شد. صفري كه اكنون 23 ساله است، نتوانسته در تيم ملي سوئد جاي ثابتي را براي خودش دست و پا كند و فعلا صرفا يك بازيكن باشگاهي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir