جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1442 - 1389/12/03 -

 ايران قهرمان جام جهاني کشتي فرنگي شد 

تيم ملي کشتي فرنگي ايران براي دومين بار قهرمان جام جهاني کشتي فرنگي شد. جام‌جهاني کشتي فرنگي با حضور 10 تيم برتر جهان در مينسک بلاروس به پايان رسيد که تيم ملي ايران در فينال موفق شد روسيه را با نتيجه نزديک 4 بر 3 شکست دهد و براي دومين بار قهرمان اين رقابتها شود. ايران در حالي که در سه وزن اول صاحب سه پيروزي شده بود، سه مسابقه متوالي را با شکست پشت سر گذاشت تا تکليف قهرماني را مسابقه سنگين وزن تعيين کند که بشير باباجان‌زاده ملي‌پوش جوان وزن 120 کيلوگرم ايران برگ برنده محمد بنا بود و با برتري او مقابل حريفش، تيم ملي ايران به عنوان قهرماني رسيد. محسن حاجي پور، اميد نوروزي و سعيد عبدولي ديگر کشتي‌گيران پيروز ايران بودند و فرشاد عليزاده، طالب نعمت پور و بابک قرباني شکست خوردند. همچنين بلاروس ميزبان مسابقات 4-3 آذربايجان را شکست داد و بر سکوي سوم ايستاد. سامان طهماسبي در اين ديدار سليم عليموف دارنده مدال طلاي سال 2005 جهان را شکست داد، اما در نهايت آذربايجان اين نبرد نزديک را واگذار کرد. طهماسبي در جام‌جهاني 4برد و يک باخت داشت. در رده‌بندي پاياني جام جهاني کشتي فرنگي پس از ايران، تيم‌هاي روسيه، بلاروس، آذربايجان، ترکيه، قزاقستان، ارمنستان، کوبا، کره جنوبي و بلغارستان عناوين دوم تا دهم را كسب كردند.

محمد بنا: روس‌ها دست به هر حربه‌اي زدند، اما ما قهرمان شديم
سرمربي تيم ملي كشتي فرنگي گفت: روس‌ها براي اول شدن در جام‌جهاني بلاروس، دست به هر حربه‌اي زدند اما ما قهرمان شديم.
محمد بنا بعد از كسب دومين قهرماني متوالي در جام‌جهاني افزود: سال گذشته نيز در ارمنستان قهرمان شديم، اما قهرماني امسال با توجه به شكست دادن روس‌هاي قهرمان جهان، در ديدار فينال آن هم در حالي كه آنها از حمايت تماشاگران بلاروسي برخوردار بوده و براي موفقيت دست به هر حربه‌اي از جمله مسائل داوري زدند، شيرين‌تر بود. با تركيبي از كشتي‌گيران جوان و با تجربه راهي جام‌جهاني بلاروس شديم و در كنار پشتوانه‌سازي، به دنبال دفاع از عنوان قهرماني خود نيز بوديم. نفرات ما در مرحله مقدماتي كشتي‌هاي زيبايي را به نمايش گذاشته و توانمندي‌هاي بالاي خود را نشان دادند و از عملكرد تمامي نفرات راضي هستم. وي تاكيد كرد: محسن حاجي‌پور در وزن 55 كيلو در ديدار فينال ستاره تيم ما بود كه قهرمان المپيك را شكست داد و توانايي‌هاي بالاي خود را نشان داد. عبدولي و باباجان‌زاده نيز مبارزه‌هاي شجاعانه‌اي را به نمايش گذاشتند.
اين موفقيت حاصل يك كارگروهي شامل كادر فني يكدست و همدل، تيم سرپرستي و تمامي مسئولان و دست‌اندركاران كشتي بود.

29 برد و تنها 6 باخت در کارنامه تيم قهرمان
کشتي گيران ايران صاحب 29 برد و تنها 6 باخت شدند تا تيم ملي فرنگي براي دومين بار قهرمان جام جهاني شود. اين رقابت‌ها با حضور 10 کشور برتر جهان به صورت رقابت تيم به تيم در مينسک بلاروس برگزار شد. در پايان اين مسابقات، محسن حاجي پور، اميد نوروزي و سعيد عبدولي هر کدام 4 کشتي گرفتند که هر 4 مسابقه شان را با پيروزي پشت سر گذاشتند. بشير باباجان زاده هم در سه مسابقه‌اي که روي تشک رفت، پيروز بيرون آمد تا اين 4 نفر بهترين هاي ايران از لحاظ آمار باشند. نتايج مسابقات ايران در پي مي‌آيد:
دور اول: ايران 6 کره جنوبي 1
دور دوم: ايران 7 کوبا صفر
دور سوم: ايران 6 ترکيه 1
دور چهارم: ايران 6 بلاروس 1
فينال: ايران 4 روسيه 3


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir