جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1287 - 1389/05/17 -

 تحقير چيني‌ها برابر 7 هزار تماشگر اروميه‌اي
 کاپ واليبال آسيا براي دومين‌بار به ايران رسيد 

ديشب زماني که هفت هزار تماشاگر اروميه‌اي در سالن الغدير اين شهر فرياد مي زدند «آذربايجان وار السون ، ايستيميرت کور السون» (کسي که چشم ندارد آذربايجان را ببيند کور شود)، ملي‌پوشان واليبال ايران تيم چين را با نتيجه سه بر صفر شکست دادند و بر سکوي نخست واليبال جام مردان آسيا (AVC CUP) ايستادند؛ اين نخستين‌بار بود که ملي‌پوشان ايران تيم چين را با نتيجه سه بر صفر شکست مي‌دانند. حسين معدني، سرمربي جوان تيم ملي که جمعه شب تيمش به سختي هند را سه بر دو شکست داده بود، اين مسابقه را با ترکيب معروف، زريني، نظري‌افشار، محمدکاظم، موسوي، نادي و عليزاده شروع کرد و تا آخر هم تغييري در تيم ايجاد نکرد. اضافه شدن محمد موسوي سرعتي‌زن تيم ايران که ديدار گذشته را به دليل مصدوميت از ناحيه کتف از دست داده بود مهمترين تغيير ترکيب کشورمان برابر چين بود که بي‌ترديد موتور تيم ايران را در استفاده از پاس‌هاي سرعتي روشن کرد. مکمل او عليرضا نادي ديگر سرعتي‌زن ايران هم عصري رويايي را گذراند و اکثر پاس‌هاي معروف را در 30 سالگي تبديل به امتياز کرد. تيم معدني برابر چيني که همچون ايران واليبال را نزديک به آمريکاي‌جنوبي‌ها قدرتي بازي مي‌کرد، کم‌نقص مسابقه داد و در سه ست مسابقه هيچ‌گاه از چين عقب نيفتاد و اجازه بالاتر رفتن چيني‌ها از امتياز 18 را هم نداد؛ سرويس‌هاي هدف ‌دار ايران در لحظات زيادي از مسابقه خط حمله تيم چين را از کار انداخت. سعيد معروف که کارشناسان واليبال از او به عنوان بهترين پاسور آسيا ياد مي‌کنند برخلاف چند بازي گذشته تنوع بيشتري در پاس‌هايش داشت و از زريني و نظري‌افشار دو قدرتي‌زن ايران در مناطق مختلف زمين استفاده کرد؛ نظري‌افشار و نادي در 6 مسابقه ايران در جام مردان آسيا بي‌ترديد بهترين‌هاي تيمي بودند که قهرمان سومين رويداد مهم واليبال آسيا - پس از رقابت‌هاي آسيايي و جام ملت‌ها - شد. به جز ژاپني‌ها که تيم دوم خود را به AVC CUP فرستاده بودند کره و چين دو قدرت ديگر واليبال آسيا بازيکنان خوبي را براي مسابقات به اروميه آورده بودند. قهرماني دومين دوره جام مردان آسيا همچون دوره قبل اين مسابقات به ايران رسيد اما حضور هند و چين‌تايپه در جمع چهار تيم برتر اين مسابقات نشان داد که واليبال آسيا راه‌هاي جديدي را به خود مي بينند. ديشب علاوه بر 7 هزار تماشاگري که در سالن غدير از نزديک فينال واليبال آسيا را ديدند آذري‌هاي زيادي هم پشت درها ماندند که در لحظاتي نيروي انتظامي براي متفرق کردن آنها از گازهاي اشک‌آور استفاده کرد. ديروز چشم‌هايي هم که منتظر حضور رييس سازمان ورزش در سالن مسابقه بودند نااميد ماندند و سعيدلو که از صبح شنبه گفته مي‌شد که به اروميه مي‌آيد به سالن نيامد.

بهترين‌هاي مسابقات

بهترين اسپکر: چون چال (چين)

بهترين ليبرو: عبدالرضا عليزاده (ايران)

بهترين مدافع روي تور: عليرضا نادي (ايران)

بهترين سرويس‌زن مسابقات: آن چين وون (چين تايپه)

امتيازآورترين بازيکن: جان جاي کومار(هند)

بهترين پاسور: سعيد معروف (ايران)

ارزشمندترين بازيکن: فرهاد نظري افشار (ايران)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir