جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1178 - 1388/12/19 -

 محمد تركاشوند؛ خداحافظ واليبال  

واليبال ايران و آسيا محمد تركاشوند را فراموش نمي‌كند. بهنام محمودي، عباس قاسميان، حسين معدني و ديگر هم دوره‌هايش راه خداحافظي را زودتر از او طي كردند اما او در اوج ماند و از سكوهاي قهرماني بوسان تا قهرماني باشگاه‌هاي آسيا جلو آمد. پسر خوش اخلاق واليبال اين روزها خانه‌نشين است. مي‌گويد:«از نظر روحي رواني به‌هم ريخته‌ام، وقتي در اوج و با بدن آماده يك اتفاق ساده باعث ‌شد از ورزش دور بيفتم انگار آسمان روي سرم خراب ‌شد.» ورزش آن روي خود را به تركاشوند نشان داده است. زماني كه دو ماه پيش يكي از پرايدهاي سايپا كاپيتان تيم واليبال اين باشگاه را زير گرفت كمتر كسي فكر مي‌كرد او به خداحافظي از واليبال فكر كند. مي‌گويد:«يك مقدار ريسك داره چه بخواهم كمرم را عمل جراحي كنم و چه بدون عمل به واليبال بازگردم، در هر دو صورت ممكن است حتي زندگي عادي من به خطر بيفتد». او به خداحافظي فكر مي‌كند و الان كه روزها در خانه استراحت مي‌كند مي‌گويد خانه‌نشيني يكي از بدترين تجربه‌هاي زندگي اوست.«فقط استراحت مي‌كنم، شرايطم بعد از دو ماه استراحت كمي بهتر شده و درد روزهاي اول را ندارم اما از طرفي استراحت مداوم سبب شده تا آسيب‌ديدگي‌هاي گذشته‌ام كه به دليل تمرينات بدنسازي خوب تا حدودي بهبود يافته بود بازهم گريبانم را بگيرد  اما در هر صورت هنوز اميدم را براي بهبود از دست نداده‌ام.»
آسيب‌ديدگي كمر در يك دهه اخير همواره با تركاشوند بوده است. او كمرش را به تيغ جراحان نسپارد تا به سرنوشت عليرضا دبير دچار نشود. حالا آسيب ديدگي كمر تركاشوند از يك مهره كمر به دو مهره افزايش يافته و اين يعني درد و خطر دو برابر. اين بازيكن در دوره‌اي كه پارك كي وون سرمربي تيم ملي واليبال ايران بود با كمك دكتر «هان» كره‌اي و استفاده از طب سوزني در شرايط بهتري قرار گرفت. «درمان هاي طب سوزني دكتر هان كمك زيادي چه از نظر فيزيكي و چه روحي رواني به من كرد و در دوره پارك وضعيتم بهتر شده بود.»تركاشوند مي‌افزايد: «با توانايي كه در خودم سراغ داشتم تصورم اين بود حداقل سه سال ديگر در سطح اول واليبال ايران ادامه مي‌دهم اما بي‌احتياطي يك جوان خام زندگي حرفه‌اي من را دچار مشكل كرد.» بدشانسي بزرگ شرايط را براي محمد تركاشوند عوض كرده و حالا او انتخاب‌هاي جديدي پيش رو دارد. مي‌گويد:« به مسابقات امسال كه ديگر فكر نمي‌كنم احتمالا تا دو سه ماه ديگر استراحت مي‌كنم و اگر طي درمان‌ها جواب لازم را نگيرم احتمال خداحافظي‌ام از واليبال وجود دارد. در هر صورت يك روز بايد خداحافظي كرد چه الان چه دو سال ديگر».


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir