جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1082 - 1388/08/16 -

 مشكل من با الامارات فني نبود
 غلامرضا رضايي: از فولاد به تيم‌ملي مي‌روم 
نويسنده : امير‌محمد يعقوب‌پور

غلامرضا رضايي، مهاجم اول تيم‌ملي در زمان علي دايي مدتي است با بد‌شانسي روبه‌رو شده و از فوتبال دور است. رضايي كه با يك انتخاب اشتباه به امارات رفت حالا بعد از به مشكل خوردن در فوتبال امارات به ايران بازگشته و منتظر است در نيم‌فصل دوم به فوتبال بازگردد. رضايي از اتفاقاتي كه برايش رقم خورده اصلا ناراحت نيست و فقط مي‌خواهد در نيم‌فصل دوم ليگ‌نهم اين ناكامي‌ها را جبران كند. براي رسيدن به اين مهم آيا فولاد گزينه خوبي است كه او انتخاب كرده؟

بالاخره به ايران بازگشتي...

بله، سه روز پيش با باشگاه الامارات تسويه حساب كردم و با دريافت رضايتنامه‌ام به ايران بازگشتم. الان هم هيچ مشكلي ندارم و فقط منتظرم تا در نيم‌فصل دوم به فوتبال بازگردم.

با سروصداي فراوان از استيل‌آذين جدا شدي و به امارات رفتي. چطور شد حتي يك دقيقه فرصت بازي كردن پيدا نكردي؟

به هر حال من يك انتخاب بد انجام دادم و نتيجه آن را هم ديدم. در حال حاضر اصلا دوست ندارم يك لحظه هم به گذشته فكر كنم و تمام فكر و ذكرم را گذاشته‌ام تا اين‌بار يك انتخاب درست انجام دهم.

مشكلت با الاماراتي‌ها مالي بود يا فني؟

برخلاف اخباري كه منتشر شده من هيچ مشكل فني با الاماراتي‌ها نداشتم، اگر بحث فني در ميان بود بايد حداقل يك بازي به من فرصت مي‌دادند. مشكل من با الاماراتي‌ها از همان روزهاي اول بر سر مشكلات مالي آغاز شد. يك ماه به من نه بازي مي‌دادند و نه صحبتي از حق و حقوق مي‌شد، وقتي هم كه با مدير باشگاه صحبت مي‌كردم او مي‌گفت تو بازيكن كليدي ما هستي و ما روي تو حساب بازكرده‌ايم. به هر حال شرايط همين جوري پيشرفت و من هم تصميم گرفتم از اين تيم جدا شوم.

چرا از ليست بازيكنان الامارات خارج شدي؟

همان‌طور كه گفتم اصلا دوست ندارم به گذشته برگردم اما همين را بگويم كه باشگاه الامارات بعد از امضاي قرارداد با من مجبور شد يك بازيكن مغربي را جذب كند. تمام معادلات با آمدن اجباري اين بازيكن بر هم ريخت.

چرا اين مشكل براي مازيار زارع پيش نيامد؟

من به خود مازيار هم مي‌گفتم اين قسمت من بوده و الان هم اصلا ناراحت نيستم. شايد اگر فوتبال بازي مي‌كردم، مصدوم مي‌شدم و بايد يك فصل كنار مي‌رفتم.

اگر به فصل نقل‌و‌انتقالات برگرديم باز هم پيشنهاد اماراتي‌ها را قبول مي‌كني؟

هر كسي بگويد به امارات نمي‌روم دروغ گفته است. من آن زمان دوست داشتم به فوتبال خارج از ايران بروم اما تصميم اشتباهي گرفتم و همان‌طور كه گفتم نتيجه آن را هم ديدم.

در حال حاضر از لحاظ بدني در چه شرايطي قرار داري؟

در اين مدت تمرينات منظمي داشته‌ام و از لحاظ بدني كاملا آماده‌ام فقط مشكلم بازي نكردن است.

از چه تيم‌هايي پيشنهاد داشتي؟

سپاهان، فولاد، پرسپوليس و مس تيم‌هايي بوده‌اند كه پيشنهاد داده‌اند.

خيلي‌ها فکر مي‌کردند زماني که به ايران بيايي باتوجه به قراردادي كه با استيل‌آذين در ابتداي فصل امضا کردي به اين تيم بپيوندي اما تو فولاد را انتخاب کردي، چرا؟

قراردادم با استيل‌آذين در ابتداي فصل بود که با رفتن به امارات فسخ شد. گفتم دوست ندارم به قبل فکر کنم.

چرا فولاد را انتخاب کردي که الان در انتهاي جدول است؟

به عقيده من فولاد يک تيم با شخصيت و ريشه‌دار است. در اين برهه زماني صداقت از همه چيز براي من مهم‌تر بود که من در فولاد اين صداقت را ديدم. البته جايگاه فولاد اينجاي جدول نيست و ان‌شاءا... در نيم‌فصل دوم به جايگاه اصلي‌اش خواهد رسيد. اصلا به خاطر پول به فولاد نيامدم.

فکر مي‌کني مي‌تواني به فولاد کمک کني؟

آمدم که به اين تيم اهوازي کمک کنم. البته من به تنهايي نمي‌توانم اين کار را انجام دهم. فولاد اين هفته اولين پيروزي‌اش را به دست آورده و قطعا در ادامه فصل به جايگاه واقعي‌اش خواهد رسيد.

در اين مدت که از ميادين دور بودي آمادگي‌ات راحفظ کردي؟

بله کاملا آماده هستم. درست است در بازي‌هاي رسمي حضور نداشتم اما به طور مداوم تمريناتم را انجام دادم و با حضور در رقابت‌ها به آمادگي قبلي‌ام مي‌رسم.

از چه زماني مي‌تواني براي فولاد بازي کني؟

فکر مي‌کنم هيچ مشکلي براي بازي کردن نداشته باشم و از هفته هفدهم و بعد از اين چند هفته تعطيلي در ترکيب فولاد بازي کنم.

قبل از اينکه به امارات بروي، بازيکن ثابت تيم ملي شده بودي اما در ليست جديد قطبي نيستي، فکر مي‌کني مي‌تواني به جايگاه قبلي‌ات در تيم ملي برگردي؟

مطمئن باشيد دعوت شدن به تيم ملي اولين هدف من است. اميدوارم با بازي‌هايي که در فولاد انجام مي‌دهم نظر کادر فني تيم ملي را جلب کنم و هرچه سريع‌تر به تيم ملي برگردم. من پيراهن تيم ملي را به راحتي به دست نياوردم که به اين راحتي هم از دست بدهم.

زمان علي دايي مهاجم فيكس تيم‌ملي بودي، فكر مي‌كني بتواني دوباره پيراهن تيم‌ملي را بپوشي؟

من حدود سه هفته فرصت مي‌خواهم تا خودم را پيدا كنم و مطمئنا خيلي زود به فرم ايده‌آل مي‌رسم. بي‌شك دوباره با قدرت به تيم‌‌ملي بازخواهم گشت.

وضعيت مازيار زارع در الامارات چطور است؟

مازيار اونجا خيلي خوب خودش را نشان داده و در حال حاضر بازيكن كليدي الامارات است. الاماراتي‌ها هم خيلي از او راضي هستند.

الامارات اين فصل خوب نتيجه گرفته؟

آنها از پنج بازي شش امتياز گرفته و خيلي خوشحال و راضي هستند. اين شش امتياز از سر آنها هم زياد است.

با رفتن تو به امارات برادرت هم از استيل‌آذين رفت و آن شايعات كه تو برادرت را به استيل‌آذين آورده‌اي تا حدودي به اثبات رسيد. در اين مورد صحبت مي‌كني؟

من اين مطالب را آن زمان هم تكذيب كردم و باز هم تكذيب خواهم كرد.

پس چرا برادرت از استيل‌آذين رفت؟

به هر حال با باشگاه به توافق نرسيد و تصميم گرفت از اين تيم برود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir