جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 982 - 1388/04/13 -

 هرگز محبت‌هاي طرفداران پرسپوليس را فراموش نمي‌كنم
 پژمان: مي‌خواهم از ملوان به اروپا بروم 
نويسنده : اسماعيل راستي

پژمان نوري پس از پايان تمرين سخت در يك بعدازظهر گرم تابستان در كنار ما مي‌نشيند. خستگي كاملا در چهره او پيداست. «پژمان» در مورد دليل جدايي‌اش از پرسپوليس و پيوستن به ملوان باز هم با احتياط صحبت مي‌كند: «من با پرسپوليس هيچ مشكلي نداشتم. خوشحالم كه با دوستاني به عنوان همبازي آشنا شدم كه از نظر فني و شخصيتي در سطح بسيار بالايي قرار دارند و من به خاطر دوستي با آنها احساس غرور مي‌كنم. طرفداران پرسپوليس نيز هميشه نسبت به من لطف داشته‌اند و در ملوان يا هر تيم ديگري كه باشم، هرگز محبت‌هايشان را فراموش نخواهم كرد، اما من مديون آقاي احمدزاده هستم كه 10 سال قبل حدود 20 جوان 17، 18 ساله را در تركيب اصلي تيم ملوان قرار داد و آناني كه اكنون به هر تيم ليگ نگاه كنيد، از مهره‌هاي شاخص و كليدي آنها هستند. من مي‌خواستم نه در سال‌هاي بازنشستگي، بلكه در بهترين سال‌هاي فوتبال خود به ملوان بازگردم و دين خود را به مردم انزلي و آقاي احمدزاده كه مرا ساخته، ادا كنم.»
پژمان درباره مبلغ قرارداد خود كه ارقام متفاوتي درباره آن اعلام شده، مي‌گويد: «شما كه از زير و بم ملوان اطلاع داريد، مي‌دانيد كه از دادن پول‌هاي كلان در اين تيم خبري نيست. ملوان سقف‌ مالي مشخصي دارد و آقاي احمدزاده اجازه نمي‌دهد كه حتي يك نفر بيشتر از آن حد بگيرد. چون عقيده دارد كه وجود تبعيض مالي در يك تيم، اتحاد ميان بازيكنان را از بين مي‌برد. تازه اگر بازگشت من به خاطر پول بود، پيشنهادات مالي بسيار عالي از چند تيم داشتم كه حالا ديگر صحيح نيست اسم آنها را ببرم، اما بعضي از آقايان در روزنامه‌هاي ورزشي از من گله كرده‌اند كه به پژمان پيشنهاد مالي خيلي خوبي داديم و نمي‌دانيم چرا به ملوان رفت؟ دليل تصميم من همان است كه چند دقيقه قبل به شما گفتم.
پژمان نوري دوست ندارد از خاطره‌هاي تلخ خود در پرسپوليس حرفي بزند، اما وقتي به بحث درباره ليگ نهم مي‌پردازد، با شعف خاصي مي‌گويد:‌ «خوشحالم كه در ملوان مي‌توانم در پست تخصصي خود و آنجا كه دوست دارم و موفق‌تر هستم، بازي كنم. ولي در پرسپوليس بايد به هر منطقه‌اي كه بازيكن نداشت و يا بازيكن آن مصدوم و سه اخطاره شده بود، مي‌رفتم و گاه در سه هفته بايد در سه پست و نقش مختلف بازي مي‌كردم.»
پژمان درباره آينده فوتبال خود مي‌گويد: «دوست دارم امسال در ملوان آنقدر خوب بازي كنم كه پيشنهادي از طرف باشگاه‌هاي اروپايي داشته باشم و اواخر دوران فوتبالم به اروپا بروم و نه امارات.»
حرف‌هاي پاياني نوري درباره جام‌جهاني 2014 است: «البته خيلي سخت است. ولي تلاش خودم را مي‌كنم كه تا چهار سال آينده در اوج باشم، شايد با لطف خدا و محبت مردم در مسابقات انتخابي جام جهاني 2014 نيز به ميدان رفتم.»
وقتي از بازيكن فصل قبل پرسپوليس درباره علل حذف فوتبال ايران از جام جهاني 2010 پرسيديم، اخم‌هايش در هم رفته و پس از لحظاتي مكث مي‌گويد: ‌«آقاي... كاش اين سوال را از من نمي‌كردي. چون هنوز وقتي به ياد آن سه مسابقه مي‌افتم، انگار غم تمام دنيا را در دلم مي‌ريزند. ما در مجموع خوب بازي كرديم. اگر آن موقعيت دقايق اول ديدار با كره‌شمالي را از دست نمي‌داديم و يا اگر مسعود (شجاعي) پس از زدن گل به كره‌جنوبي فرصت چند دقيقه بعد را هم به ثمر مي‌رساند و دو بر صفر جلو مي‌افتاديم، حتما مسافر جام جهاني بوديم. ولي ما امتيازات بازي‌هاي قبل از آن را مفت از دست داديم. امارات از تنها تيمي كه امتياز گرفت، ايران بود و تازه اگر درخشش رحمتي نبود، امارات به پيروزي مي‌رسيد. يا اگر در تهران حتي نتيجه تساوي با عربستان را حفظ مي‌كرديم، شانس صعود به جام جهاني را داشتيم. حيف كه بهترين فرصت براي بازي در جام‌جهاني را از دست داديم.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir