جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1778 - 1391/02/25 -

روسيه با ذخيره?هايش در باكو تيم اصلي رسول را ديد زد
شکست اميدهاي المپيکي كشتي با چه قيمتي؟

داوري و ميزباني هم حريف ملي‌پوشان آزاد نشدند
ايران قهرمان جام‌جهاني كشتي شد

قوي‌ترين وزنه‌بردار جهان به مسوولان ورزش تاخت
سليمـــي:‌ 50ميليون پاداش مرا ندادند

قرارداد با اشلاگر اتريش پر!
پينگ‌پنگ با مربيان ايراني به المپيك مي‌رود

ايران يك طلا و دو برنز گرفت
روزگارخوش بوكس در روسيه

ريه قايقران المپيكي خراب است
شادي به المپيك مي رسد؟!

چه كساني مسافر انتخابي المپيك مي‌شوند؟
ولاسكو 20 نفر را معرفي كرد
بلند پروازي‌ها ي يك حرفه‌اي?درواليبال?ايران
از زبان سرپرست فدراسيون نقل شد
داستان گريه هاي تيروكمان داران ايراني

جستجو در ارتفاع 7300 متري براي يافتن جعفر ناصري
به دنبال كوهنورد ايراني در قله ماناسلو

سرمربيان مقابل تيم‌هاي گذشته‌شان اعاده حثيت مي‌كنند
مهرام- پتروشيمي ؛آتش‌بازي براي فتح جام

برنامه‌هاي فرهنگي كاروان ايران در المپيك 2012
شب‌هاي قدر در لندن


 روسيه با ذخيره?هايش در باكو تيم اصلي رسول را ديد زد
 شکست اميدهاي المپيکي كشتي با چه قيمتي؟ 
نويسنده : محسن جعفري

حضور امدها اصل تم کشت آزاد در مسابقات جام جهان از ابتدا هم با انتقادات بسار همراه بود. انکه رسول خادم برا اثبات خود قصد داشت تا با مدان دادن به بسار از مهره‌ها و امدها اصل کشورمان در مسابقات جام جهان باکو عنوان قهرمان را به دست آورد بر کس پوشده نست. همان‌گونه که پش از ان خادم با بردن بهترن‌ها تم کشت آزاد به مسابقات قهرمان آسا قصد داشت تا با کسب مقام اول از فشار انتقادات بکاهد ان بار هم همن شوه را انتخاب کرد تا از ان طرق انتصاب خودش را در راس کادر فن تم کشت آزاد به حق جلوه دهد.
اما نتاج ضعيف ستاره‌ها کشورمان در تمام اوزان به جز 84 کلوگرم(آن هم به دلل عدم برخورد با بهترن‌ها دنا)، اکنون باد مربان تم مل را در کمتر از 80 روز مانده به آغاز المپک از خواب بدار کند.
شکست رحم، تقو، گودرز، زدان و‌ هاد که ب‌شک باد چند دگر در مهم‌ترن روداد زندگ خود در لندن رودررو رقبا باستند در شراط کنون اوضاع بد آمادگ مل‌پوشان را به رخ همگان کشده است.
نکته بسار عجب در ان بوده که طبق تعارف و تمجدها مربان آزادکار بسار بر ان باور بودند که با آمدن خادم و رفتن محمد تم آزاد با ک کادر فن قدر هدايت خواهد شد اما شکست مهد تقو برابر ونمتسو ژاپن نشان داد که قهرمان جهان در ان مدت هچ چز به داشته‌هاش اضافه نشده و از آن کاسته نز شده است.
تقو که در فنال مسابقات آسا برابر ان ژاپن شکست خورده بود با تلاش‌ها بسار زاد کادر گذشته توانست در فنال مسابقات جهان استانبول با وجود قرعه بسار سنگن و شکست ستاره‌ها روس و کوبا در فنال هم از پس ونمتسو برآد اما ان‌بار تقو برابر ان ژاپن که از معدود نفرات بارز مسابقات به حساب م‌آمد شکست خورد تا عار واقع و مشخص شود.
ب‌تردد اکنون و در شراط پيش آمده، دغدغه فکر تقو و آن روحه شکننده‌ا که بسار از آن مطلع هستند ک از بزرگ‌ترن موانع قهرمان دو دوره جهان در راه آماده‌ساز برا المپک است.
صادق گودرز هم که سه سال پ‌درپ بر سکو جهان قرار گرفته برابر حرف آمرکا خود بار دگر شکست خورده است تا او هم نشان از پشرفت را ط ماه‌ها گذشته نداشته باشد. گودرز در فنال مسابقات جهان استانبول به باروفس باخت تا شانس قهرمان را از دست دهد. اما شاهدان رقابت گودرز در باکو از آمادگ بش از حد ان آمرکا و عدم کارا لازم از سو گودرز صحبت کرده‌اند.
حسن رحم دگر مل‌پوش وزن 55 کلو هم در حال به نفر دوم تم گرجستان باخته است که در مسابقات جهان خنگچاشول را از پش رو برداشته بود اما ان‌بار به حرف گرج خود در غاب خنگچاشول باخت تا او هم باعلامت سوال بزرگ روبه‌رو شود.
رضا زدان قهرمان مسابقات جهان استانبول هم در کمال تعجب به کشت‌گر گرج باخته که خود جاگزن گوگشلدزه بوده است. باخت ان حرف گرج در دورها بعد نشان از آن دارد که ان کشت‌گر وزن 96 کلو چندان هم قدر نبوده و اراد از پلنگ مازندران است. زدان در روز نخست مسابقات به هچ وجه آن زدان مسابقت جهان نبوده است و ان م‌تواند خود کفت کار خادم را زر سوال ببرد.
پروز‌ هاد هم که کم امدوارمان کرده بود برابر دلاگنف آمرکا شکست بد خورد تا او هم نشان دهد حالا حالاها باد بدود و فاصله زاد تا مرز آمادگ دارد. تمام ان شکست‌ها در حال رخ داده است که تم‌ها شرکت‌کننده با نفرات اصل خود راه ان مسابقات نشده‌اند و بسار از خوب‌ها خود را در آب نمک خوابانده‌اند تا در المپک از آنها رونما کنند. در ان مان آنچه مشخص است ان بوده که خادم تنها و تنها با تفکر قهرمان راه جام‌جهان شده بود اما سوال که پش م‌آد که آا قهرمان در ان مسابقات افتخار محسوب م‌شود ا کسب تنها ک طلا در المپک؟
ساست روس‌ها و دگر تم‌هاي مدعي در باكو 2012، بر ان بوده تا با آنالز ان مسابقات در المپک با خواندن دست کشت‌گران حريف هر آنچه در گذشته و در ان 3 سال بافته شده است را براي ايران پنبه کنند.
اگر غر از ان بود و ان جام، معتبر و حايز اهمت بود شک نست که روس‌ها کشت بلد با تمام قوا راه باکو م شدند تا ان‌گونه مفتضحانه و 7 بر صفر به آذر‌ها نبازند.
نفرات سوم و حت چهارم روسه شايد طعمه‌ا بودند که از ان طرق دست اران رو شود و کادر فن هم با کمال مل و با ولخرجي تمام ان اجازه را به روس‌ها داد تا نقاط ضعف و قدرت ستاره‌ها کشورمان را در فاصله اندک تا المپک پدا کرده و از آن در لندن استفاده کنند. به هر شکل ممکن در روزها که فدراسون کشت اوضاع مدرت مناسب ندارد و خادم برا خود تصمم‌گرنده نها به حساب م آد تنها باد منتظر ماند و دد در المپک چه نتاج رقم خواهد خورد. هرچند باخت‌ ستاره‌ها اران برابر رقباي خود گواه کارنامه و دست‌پخت بد کادر فن کنون بوده است.


 داوري و ميزباني هم حريف ملي‌پوشان آزاد نشدند
 ايران قهرمان جام‌جهاني كشتي شد 

تيم ملي كشتي آزاد ايران با برتري مقابل ميزبان به مقام قهرماني رقابت‌هاي جام جهاني باكو دست يافت.
فينال جام جهاني كشتي آزاد بين ايران و آذربايجان به ميزباني باكو برگزار شد كه تيم ملي ايران با وجود اينكه داوري را هم عليه خود مي‌ديد، مقابل ميزبان به يك پيروزي با ارزش رسيد و قهرمان جام جهاني شد.
در كشتي اول حسن رحيمي‌ در سه تايم(1-1، 1-صفر و 2-صفر) محمود ماگومداف را شكست داد و ايران را صاحب يك پيروزي با ارزش كرد. اما در وزن 60 كيلوگرم آذربايجان به برتري رسيد. مسعود اسماعيل‌پور در دو تايم(صفر-1 و 1-1) مغلوب حاجي علي‌يف شد. در ادامه مهدي تقوي و صادق گودرزي دو پيروزي با ارزش را نصيب ايران كردند. در كشتي وزن 66 كيلوگرم مهدي تقوي در سه تايم(صفر-1، 2-صفر و 5-صفر) جبرئيل حسن‌اف دارنده دو مدال برنز جهان را مغلوب كرد و صادق گودرزي نيز در سه تايم(صفر-4، 2-صفر و 1-صفر) اشرف علي‌يف آذربايجاني را شكست داد. در مسابقه وزن 84 كيلوگرم، احسان لشگري در دو تايم(صفر-1 و صفر-1) به شريف شريف‌اف قهرمان سال 2011 جهان باخت. اين كشتي با اعتراض مربيان ايران به داوري همراه بود چرا كه در كلينچ داوران امتياز كشتي‌گير ايران را ندادند. با وجود اين باخت، ايران همچنان از آذربايجان 3-2 جلو بود. در كشتي مهم وزن 96 كيلوگرم، دو قهرمان جهان يعني رضا يزداني و ختاگ گازيموف به مصاف هم رفتند. يزداني تايم اول را با كلينچ برد اما در تايم دوم داوران در كمال تعجب در حالي كه گازيموف انگشت به چشم يزداني فرو مي‌كرد يك امتياز به كشتيگير ميزبان دادند. اعتراض مربيان هم فايده اي نداشت تا يك امتياز ديگر به گازيموف داده شود و برنده تايم دوم شود. اين حركت داوران در نوع خود يك شگفتي در داوري بود كه به سود ميزبان رخ داد. وقت سوم هم به كلينچ كشيده شد كه باز هم گوي به سود يزداني بود و كلينچ را تبديل به امتياز كرد تا ايران به چهارمين پيروزي برسد و يك قهرماني باارزش براي ايران در خاك آذربايجان رقم بخورد. گازيموف پس از اين باخت با مشت به صورت يزداني كوبيد و بازبيني فيلم هم حاصلي براي آذربايجان نداشت. يزداني در پاسخ به حركت زشت قهرمان سال 2010 جهان، در حركتي جوانمردانه صورت او را بوسيد تا درس اخلاق دهد.
ايران با اين برد، انتقام شكست در فينال جام جهاني 2009 تهران را از آذربايجان گرفت.
در كشتي وزن 120 كيلوگرم كه تاثيري در نتيجه تيمي‌نداشت كميل قاسمي ‌در دو تايم(صفر-2 و 1-1) مغلوب جمال‌الدين ماگومداف شد اما ايران در نهايت به پيروزي 4 بر 3 رسيد.
در مسابقه رده بندي نيز آمريكا 5 بر 2 از سد روسيه گذشت و در مكان سوم قرار گرفت.


 قوي‌ترين وزنه‌بردار جهان به مسوولان ورزش تاخت
 سليمـــي:‌ 50ميليون پاداش مرا ندادند 

بهداد سليمي ‌به رغم اينكه يكي از شانس‌هاي قطعي كسب مدال طلاي ايران در بازي‌هاي المپيك لندن به شمار مي‌رود اما مي‌گويد كه اصلا به نتايج وزنه‌برداري در المپيك خوش‌بين نيست و اعتقاد دارد با شرايط ضعيف رسيدگي به وضعيت المپيكي‌ها به ويژه المپيكي‌هاي مدال‌آور، نه‌تنها روحيه‌اي ندارد بلكه هيچ قولي براي كسب مدال طلا به كسي نمي‌دهد.
بهداد سليمي ‌در پاسخ به اين پرسش كه ميزان پشتيباني و حمايت‌ها براي بازي‌هاي 2012 از ورزشكاران المپيكي چقدر است؟ تاكيد كرد: من قبلا هم حرف‌هايم را زده‌ام. بحث حمايت وزارت ورزش و كميته المپيك بسيار ضعيف بوده است. همه صحبت مي‌كنند اما بايد به حرف‌هايشان عمل كنند. اگر به وعده‌ها عمل شود، مطمئن باشيد كه نتيجه‌اش را در لندن خواهيم ديد. با اين وضعيت انتظار مدال داشتن خيلي انتظار بيش از حدي است.
قهرمان سنگين وزن وزنه‌برداري جهان با تاكيد بر اينكه اصلا به كسب نتايج خوب وزنه‌برداري در المپيك خوش‌بين نيست، خاطرنشان كرد: با اين وضعيت اصلا به المپيك خوش‌بين نيستم. با اينكه مي‌گويند من اميد اول كسب مدال طلا هستم، هيچ قولي به كسي نمي‌دهم. ناراحتي‌هاي من بيشتر از اين است كه همه از بهداد سليمي ‌انتظار طلا دارند اما هيچ كس نمي‌آيد به انتظارات ما گوش دهد و آن را برآورده كند. مسوولان ورزش وقتي روي من حساب ويژه باز كرده‌اند انتظار دارم كه با شرايط ويژه‌اي رسيدگي كنند و به هر حال طوري رفتار كنند كه توقعاتم برطرف شود.
سليمي ‌ادامه داد: اگر قرار بود 150 سكه ما را نصف كنند و به حدود 80 سكه برسانند و آن را هم با قيمت سال 89 پرداخت كنند، همان پاداش را در سال 89 مي‌دادند خيلي بهتر بود. با تورم و وضعيت اقتصادي موجود اين اقدام اصلا جالب نيست. قيمت همه چيز سرسام‌آور بالا رفته و برعكس جوايز ما سرسام‌آور پايين‌ آمده است! 150 سكه به قيمت 600 هزار تومان، 90 ميليون تومان مي‌شود اما از اين رقم فقط 26 ميليون به من پرداخت كرده‌اند! نبايد با اين شرايط از من انتظار داشته باشند. نبايد انتظار داشته باشند كه روحيه‌اي داشته باشم و هيچ قولي بدهم.
شانس نشان طلاي ايران در بازي‌هاي المپيك لندن با بيان اينكه بازديد مسوولان وزارت ورزش از اردوها مي‌تواند در روحيه المپيكي‌ها مثمر ثمر باشد، گفت: بازديد وزير و حضورش در سالن تمرين مي‌تواند مثبت باشد به شرطي كه با دست پر بيايد و فقط به صرف حضور به ما سر نزند. جدا از اينكه ورزشكاران سرباز كشور هستند و وظيفه دارند كه تلاش كنند و از طرفي دوست دارند كه افتخارآفرين باشند، اما زندگي شخصي هم دارند. ما نمي‌توانيم فقط مدال طلاي المپيك بياوريم اما به وضعيت ما رسيدگي مالي نشود. اين گونه نمي‌توانيم زندگي را پيش ببريم. مسوولان بايد با دست پر بيايند و روحيه خوب به ورزشكاران بدهند. المپيك ميدان كم‌اهميتي نيست. در اين دوره ميزبان كشوري است كه براي ما بالا بردن پرچم ايران در اين كشور كار بسيار بزرگي است. من با ورزشكاران كشتي و شمشيربازي صحبت كردم آنها هم با اين وضعيت رسيدگي به المپيك خيلي روحيه و انگيزه نداشتند.
وي در واكنش به پرداخت جوايز سال 90 به قيمت معادل 400 هزار تومان براي هر سكه خاطرنشان كرد: نمي‌دانم بايد چه بگويم. مسوولان وزارتخانه تصميم جالبي گرفته‌اند. اصلا نمي‌دانم جريان چيست؟ شايد به خاطر كمبود بودجه است و شايد به دلايل ديگر!

سليمـــي:‌ 50ميليون پاداش مرا ندادند


 قرارداد با اشلاگر اتريش پر!
 پينگ‌پنگ با مربيان ايراني به المپيك مي‌رود 

با وجود قرارداد همکار فدراسون تنس رو مز با آکادم اشلاگر اترش برا همکار مربان ان آکادم در آموزش و آماده‎ساز بازکنان اران، دو بازکن المپک کشورمان با هدات مربان اران در باز‎ها المپک لندن شرکت م‌کنند. از دو سال پش که فدراسون تنس رو مز با آکادم اشلاگر اترش قرارداد همکار منعقد کرد، مربان ان آکادم هدات پنگ‎پنگ‏بازان اران را در مسابقات رسم و بن‎الملل بر عهده داشتند. مثلا انکه تم مل تنس رو مز اران در مسابقات جهان هلند و آلمان به ترتب با مربگر دمتر لونکو و رچارد پرازه شرکت کرد. ان مربان ط ان مدت تمرنات بازکنان تم مل تنس رو مز اران را به هنگام برگزار اردو در آکادم اشلاگر اترش نز زر نظر داشتند. حت قرار است نوشاد عالمان پش از اعزام به باز‎ها المپک لندن بخش از تمرنات آماده‎ساز خود را در آکادم اشلاگر اترش برگزار کند اما با ان حال هچ ک از مربان ان آکادم تم اران را در باز‎‏ها المپک لندن همراه نخواهند کرد. نوشاد عالمان و ندا شهسوار پنگ‎پنگ‎بازان اران هستند که موفق به کسب سهمه باز‎ها المپک لندن شده‎اند. بنا به تصمم فدراسون تنس رو مز ان دو بازکن با مربان اران در ان باز‎ها حضور خواهند داشت. بر ان اساس مهرداد باباد‎وند به عنوان مرب نوشاد عالمان معرف شده است. در مورد معرف ندا شهسوار نز هنوز تصمم نها گرفته نشده است.


 ايران يك طلا و دو برنز گرفت
 روزگارخوش بوكس در روسيه 

تورنمنت بين‌المللي بوكس روسيه با كسب يك مدال طلا و دو مدال برنز و قرار گرفتن تيم ملي ايران در مكان سوم به پايان رسيد.
در اين دور از رقابت‌ها كه 76 بوكسور در قالب هشت كشور حضور داشتند، در روز آخر در وزن 81ـ كيلوگرم احسان روزبهاني با پيروزي 16 بر 10 در ديدار فينال مقابل نماينده مولداوي به مقام قهرماني دست يافت. در وزن 69 ـ كيلوگرم امين قاسمي پور و در وزن 91ـ كيلوگرم علي مظاهري نيز دو مدال برنز براي ايران به دست آوردند. محمد ستارپور و عبدالمجيد سپهوندي در اوزان 75 ـ كيلوگرم و 91+ كيلوگرم با شكست مقابل حريفان خود از دور رقابت‌ها حذف شدند. مهدي طلوتي آخرين بوكسور ايران در اين رقابت‌ها بود كه به دليل مصدوميت مبارزه نكرد. در رده بندي تيمي اين رقابت‌ها هم تيم روسيه قهرمان شد، ايتاليا در جاي دوم ايستاد و ايران به مقام سوم دست يافت. ايران با شش بوكسور در اين رقابت‌ها حاضر بود. چهار بوكسور المپيكي ايران خود را براي بازي‌هاي لندن آماده مي‌كنند.


 ريه قايقران المپيكي خراب است
 شادي به المپيك مي رسد؟! 

مل‌پوش روئنگ مردان از همراه تم مل در مسابقات جهان کاپ2 سوئس بازماند. تم مل روئنگ اران قرار بود با دو ورزشکار در مسابقات جهان کاپ 2 سوئس شرکت کند اما محسن شاد به دلل کسالت که در رقابت‌ها کسب سهمه در کره‌جنوب داشت و با نظر مرب‌اش تم مل اران را همراه نم‌کند. بر ان اساس سولماز عباس، دگر ورزشکار المپک روئنگ به تنها راه ان رقابت‌ها خواهد شد. عمران پورعسگرپرست، رئس کمته روئنگ گفت: قرار است شاد در ارومه تمرناتش را پگر کند و ما عباس را راه ان رقابت‌ها خواهم کرد. شاد از ناحه ره دچار مشکل شده و با توجه به نزدک به المپک ممکن است ان رقابت‌ها به و فشار وارد کند. مسابقات جهان کاپ 2 سوئس از 5 تا 7 خرداد برگزار م‌شود.


 چه كساني مسافر انتخابي المپيك مي‌شوند؟
 ولاسكو 20 نفر را معرفي كرد 
 بلند پروازي‌ها ي يك حرفه‌اي?درواليبال?ايران
نويسنده : فرزاد كفيلي

اهالي واليبال منتظر رونمايي از تيم ملي جوان شده ايران براي رقابت‌‌هاي انتخابي المپيك اند؛ چهره اي كه با رقابت‌‌هاي جام ملت‌‌هاي آسيا حداقل 4، 5 تغيير مهم دارد.
در فهرست 20 نفره خوليو ولاسكو كه ديروز اعلام شد به فدراسيون ژاپن براي انتخابي المپيك معرفي شده، سعيد معروف، مهدي مهدوي، محمد وادي، امير غفور، رضا قرا، شهرام محمودي، عليرضا نادي، محمد موسوي، پيمان كريمي، سعيد مصطفي وند، حمزه زريني، فرهاد قائمي، پوريا فياضي، مجتبي ميرزا جانپور، عليرضا مباشري، محمد حسن صنوبري، عليرضا جديدي، محمدرضا سليماني، فرهاد ظريف و ياشار شاهيني حضور دارند. اما از همين حالا مي توان پيش بيني 12 بازيكن تيم ملي براي انتخابي المپيك روي ميز قرار داد.
پست‌هاي بي‌رقيب
ولاسكو در سه پست پاسور، ليبرو و سرعتي زن بي شك انتخاب‌‌هاي متعددي ندارد؛ هرچند نام محمد وادي هم براي انتخابي المپيك اعلام شده اما سعيد معروف و مهدي مهدوي را از اكنون دو پاسور ايران در انتخابي المپيك بدانيد. از ميان معروف و مهدوي هم انتخاب ولاسكو بر مبناي ديدارهاي تداركاتي اخير، معروف است و او پاسور ثابت ايران خواهد بود. در پست ليبرو ياشار شاهيني و فرهاد ظريف معرفي شده اند اما در واقع گزينه ولاسكو ظريف است. شاهيني در فصل اخير خوب كار كرد و در روزهايي كه ولاسكو علاقه اي به عطار و عليزاده نشان نمي دهد او به تيم ملي دعوت شد. در پست سرعتي از اكنون پيداست كه نادي و موسوي ثابت بازي مي كنند و رقابت براي انتخاب سرعتي زن سوم است. جديدي، صنوبري و مصطي وند براي سومين سرعتي زن رقابت مي كنند اما شانس جديدي بيش از دو نفر ديگر است.
تحولات بزرگ
پست قدرتي پر رقيب‌ترين و عجيب ترين پست تيم ملي واليبال است؛ اكنون كه فرهاد نظري افشار، آرش كمالوند و آرش كشاورزي سه قدرتي زن سابق تيم ملي به دلايل مختلف در اردو نيستند، پيكره تيم ملي در اين پست مهم كاملا عوض مي شود و در اين ميان چهار بازيكن اين پست ميرزانجانپور، فياضي، زريني و قائمي جوان هستند كه احتمالا همراه هم به انتخابي المپيك نمي روند و ولاسكو، با تجربه‌اي مثل زريني را در فهرست اصلي قرار خواهد داد. پست پشت خط زن اما كار دست ولاسكو داده است. وقتي او ديگر مهدي بازارگرد را دعوت نكرد با وجود مصدوميت نصف و نيمه غفور احتمالا ولاسكو مجبور است غفور و قرا دو جوان را براي اين پست انتخاب كند و بازيكنان مثل سليماني در حد و اندازه‌‌هاي تيم ملي نيستند.
روياي المپيكي
12 واليباليست ايران درحالي بدون مربي ايراني و تنها با هدايت دو آرژانتيني الاصل به نام‌‌هاي ولاسكو و سيچلو راهي انتخابي المپيك لندن در ژاپن مي شوند، كه بازكن قدرت زن تم مل والبال اران مي گويد:همه بازكنان تم مل با تمام وجود تمرن مي‌كنند و زندگ خود را برا كسب سهمه المپك لندن گذاشته‌اند.
حمزه زريني عنوان مي كند: اردوها و مسابقات خل خوب را پشت سر مي‌گذارم اما نباد فراموش كنم كه بقه تم‌‌ها هم همزمان با ما و بشتر از ما كار مي‌كنند. من نگران ان هستم كه با توجه به بالا رفتن توقع مردم، كه البته نشانه پشرفت والبال اران است، فشار رو بازكنان افزاش ابد.
واليبال تنها اميد ايران براي صعود يك ورزش گروهي به المپيك 2012 ، 11 خرداد در توكيو استارت مي زند. زمان زيادي به رونمايي از چهره جوان شده واليبال ايران نمانده است. نمي توان پيش بيني كرد بلند پرواز‌‌هاي ولاسكو چه جوابي به مردم ايران خواهد داد.


 از زبان سرپرست فدراسيون نقل شد
 داستان گريه هاي تيروكمان داران ايراني 

سرپرست فدراسون ترانداز با کمان در مورد تمرنات تم مل رکرو گفت: تم رکرو ما بعد از تغر سرمرب تمرناتش در حال برگزار است.
محمد عل شجاع گفت: سليم اف سرمرب جدد تم مل رکرو 23 نفر را به اردو تم مل دعوت کرد که تمرنات ان تم از دروز با حضور ان تعداد برگزار م شود.
و در پاسخ به ان سوال که آا عدم حضور تراندازان در تمرنات تم مل رکرو شاعه بود، افزود: عدم حضور ان افراد شاعه نبود، ملاد وزر ورزشکار المپک ما از برون توسط افراد شارژ م شد.
شجاع در ادامه تصرح کرد: تراندازان ان بخش با گره کردن در مقابل ان مربان کره ا جاگاه خود را حفظ م کردند و با وجود نتاج ضعف که در مسابقات کسب م کردند در اردوها بعد هم در ترکب تم مل حضور داشتند.
سرپرست فدراسون ترانداز با کمان گفت: در ط سال ها حضور ان مربان کره‌ا ترکب تم مل به هچ وجه تغر نم کرد و مثلا اگر ملاد وزر به مسابقه‌ا اعزام م شد و در آنجا آخر م شد هم ترس از حذف شدن از ترکب تم مل نداشت و در اصل حاشه امنت داشت.
شجاع ادامه داد: ط صحبت که با ان مربان داشتم آنها اعلام م کردند که تراندازان تم مل به هچ وجه نباد تغر کنند و در اصل ک رابطه کامل مان افراد حاضر در تم مل و ان مربان اجاد شده بود.
و بان داشت: ما با متوجه شدن از ان موضوع کار کارشناس انجام دادم و فضا را برا تمام علاقه مندان به ان رشته باز کردم تا هرکس که مستعدتر است در ترکب تم مل رکرو حضور ابد که ان کار به نفع ورزش ترانداز است.
شجاع در مورد سلم اف سرمرب جدد تم مل تصرح کرد: قبلا او مرب وزر بود و شناخت کاف از وزر دارد، او در حدود 10 سال در اران حضور دارد و در ط ان سال ها موفق بود و رزومه خوب دارد و علاوه بر ان شناخت خوب از ترانداز ما دارد.


 جستجو در ارتفاع 7300 متري براي يافتن جعفر ناصري
 به دنبال كوهنورد ايراني در قله ماناسلو 

کوهنورد اران در مسر بازگشت از قله ماناسلو از ارتفاعات همالا سقوط کرد و جست‌و‌جو‌ها برا کشف و تاکنون ب‌نتجه بوده است. امد آمحمد، ک از 3 کوهنورد اران که به صورت مستقل در صعود اخر به ماناسلو حضور داشته است، پس از بازگشت به کمپ اصل ان قله، از بروز حادثه‌ برا همنورد خود جعفر ناصر خبر داد. و اظهار داشت: روز پنج‌شنبه 21 اردبهشت، براساس پش‌بن هوا مناسب اقدام به صعود قله کردم و در ساعت 18 موفق به صعود قله شدم؛ اما در مسر بازگشت که در شراط تارک شب، دد کم و هوا دگرگون‌شده و نامساعد انجام گرفت، متاسفانه جعفر ناصر به صورت ناگهان در شب تند سقوط کرد و جست‌وجوها اوله‌ ما در منطقه‌ سقوط ب‌نتجه ماند. و تصرح کرد: ما به دلل دد کم و شراط نامساعد جو مجبور به بواک(شب‌مان) در حدود ارتفاع 8000 متر شدم. آمحمد با اشاره به ان‌که به دلل تمام شدن شارژ تلفن‌ها ماهواره‌ا امکان تماس فراهم نبود، افزود: روز بعد نز به جست‌وجو ادامه دادم که باز هم ب‌نتجه بود و در نهات تصمم به بازگشت گرفتم. ضمن ان‌که در ارتفاع 7500 متري با ک تم مشترک اتالا و کانادا برخورد کردم که به سمت قله در حرکت بودند و به آنها موضوع حادثه و مختصات محل سقوط را ارايه کردم. و و دگر همنوردش حسن صالح دشب را در کمپ 3 به ارتفاع 7300 متر سپر م‌کنند و حوال ظهر امروز به کمپ اصل بازگشته‌اند. امد آمحمد در مورد خبر ارسال تم مشترک اتالا و کانادا که دو نفر از آنان نز موفق به صعود قله ماناسلو شدند؛ افزود: سار نفرات ان تم مشترک براساس مختصات ارايه شده، ضمن فرود تا بخش از مسر سقوط و جست‌وجو محل؛ متاسفانه اثر از فرد حادثه دده مشاهده نکردند. ضمن انکه براساس ارتباط برقرار شده با شرکت نپال طرف قرارداد؛ هم‌اکنون به دلل ارتفاع بروز حادثه و شراط نامساعد جو؛ امکان جست‌وجو هوا و ا از طرق شرپاها وجود ندارد. جعفرناصر متولد 1356 و اهل تهران بوده و در کارنامه‌ خود صعود به قله موستاق‌آتا به صورت مستقل و صعود به قله نان در قالب تم هات استان تهران را داشته است.

به دنبال كوهنورد ايراني در قله ماناسلو


 سرمربيان مقابل تيم‌هاي گذشته‌شان اعاده حثيت مي‌كنند
 مهرام- پتروشيمي ؛آتش‌بازي براي فتح جام 
نويسنده : هديه خطيبيآخرين روزهاي حساس بسكتبال در اين فصل در حال سپري شدن است. فينال داغ جنوب و تهران حسن‌ختام ليگي است كه به ذوب‌آهن نايب قهرمان فصول گذشته‌اش وفا نكرد و توزين كاشان از بخش خصوصي را از دست داده بود. اما در مقابل يك نيم فصل حامد حدادي ستاره ايراني NBA را به خود ديد و با فولاد ماهان مدعي تازه وارد آشنا شد. هر چند كه از برخي بي‌اخلاقي‌هايي كه جايي در اين ورزش دانشگاهي ندارد، كاسته نشده بود. پتروشيمي بندر امام و مهرام در حالي وارد دوئل نهايي مي‌شوند كه جام قهرماني مي‌تواند براي پنجمين بار به تهراني‌ها لبخند بزند و يا براي نخستين بار به تصاحب ماهشهري‌ها دربيايد.
مهرام به دنبال جام پنجم
تيم بسكتبال مهرام با تعويق جام باشگاه‌هاي آسيا بدون دغدغه متمركز تكرار قهرماني ديگر شده و شايد تنها نگراني‌اش از بابت مصدوميت مچ دست په‌په‌‌سو سنگالي باشد. حتي نيمكت جوان هاشمي از نقطه ضعف‌هاي نماينده تهران محسوب نمي‌شود چرا كه ستاره‌هاي ملي‌پوش اين تيم مرد تمام دقايق بازي هستند. هر چند كه در برخي دقايق امير صديقي، فريد اصلاني و ساير جوان‌ترها توانستند اعتماد مصطفي هاشمي را با نمايش خوبشان جلب كنند. سرمربي مهرام كه فصل گذشته با حريف فينالش به رده سوم ليگ رسيد، آشنايي كاملي به شرايط ماهشهر دارد.
پتروشيمي براي نخستين قهرماني‌اش مي‌جنگد
پتروشيمي بندر امام بعداز 6 سال به فينال راه يافته و دو سابقه نايب قهرماني با قبول شكست برابر صبا باتري در ديدار نهايي را در كارنامه خود دارد. جنوبي‌ها نمي‌خواهند اين فرصت را به آساني از دست بدهند، هر چند كه آسيب‌ديدگي حامد سهراب‌نژاد كاپيتان تيم كار را براي شاهين‌طبع سخت كرده است. در مقابل مهرداد آتشي و آيدين كبير به همراه سرمربي‌شان انگيزه زيادي براي نمايشي بدون نقص برابر تيم گذشته‌شان دارند. جليل آكيندله كه بازيكن كم حاشيه‌اي هم نيست، مي‌تواند از مهره‌هاي كليدي شاهين‌طبع باشد. برگزاري دو ديدار اول در ماهشهر بهترين فرصت براي پتروشيمي محسوب مي‌شود تا با حمايت تماشاگران 5 هزار نفري خود برابر مدافع عنوان قهرماني عرض اندام كند.
صعود سخت و آسان به فينال
مهرام مسير صاف و همواري تا فينال طي كرده، اين تيم دور مقدماتي را بدون شكست سپري كرده و در مرحله پلي‌آف هم به راحتي شهرداري گرگان و دانشگاه آزاد را با سه پيروزي متوالي پشت سرگذاشت. در طرف ديگر پتروشيمي در دور مقدماتي فراز و نشيب‌هاي زياد داشت و در پلي‌آف هم بعد داربي با صنايع ماهشهر و واگذاري نتيجه يكي از بازي‌ها به زحمت از سد فولاد ماهان گذشت تا به فينال بيايد. نتيجه هر دو بازي دور مقدماتي به سود مهرامي‌‌‌ها پايان يافته و شاگردان شاهين طبع 200 دقيقه فرصت دارند تا با جبران شكست‌هاي گذشته شگفتي‌آفرين شوند. هر چند مهار مثلث مهدي كامراني، صمد نيكخواه بهرامي و حامد آفاق دشوار به نظر مي‌رسد.
حساسيت‌هاي رسانه!؟!
هر دو سرمربي تيم در صحبت با خبرنگاران مدعي مي‌شوند كه مساله تقابل با تيم‌هاي گذشته‌شان حساسيت ساخته و پرداخته رسانه‌ها است و در فينال اين مورد كم‌ترين اهميت را براي آنان دارد. مصطفي هاشمي سرمربي مهرام مي‌گويد: توجهي به اين موضوع ندارم. شاهين‌طبع مثل ساير مربيان ليگ برايم مي‌ماند. به هر حال ما بايد تلاش كنيم دست پر از ماهشهر بازگرديم. مهران شاهين‌طبع سرمربي پتروشيمي از سوي ديگر معتقد است، جابه‌جايي كادر فني دو تيم تاثيري در فينال ندارد. وي با اشاره به اينكه در تمام دنيا كارنامه مربي‌ها با نتايجي كه مي‌گيرند تنها ارزش‌گذاري نمي‌شود، عنوان داشت: «از هر دو فصل كار در مهرام و پتروشيمي لذت بردم. تيم من به سادگي تسليم مهرام نمي‌شود، چرا كه بازيكنان پتروشيمي نشان دادند مي‌توانند در لحظات حساس دست به كارهاي بزرگ بزنند.
تصحيح يك اشتباه
در گزارش پيش‌بازي گل براي ماراتن پنجم پتروشيمي و فولاد ماهان به اشتباه نام اميرحسين صفرزاده به عنوان داور بازي پرجنجال اصفهان ذكر شد كه ضمن عذرخواهي او اين اشتباه را تصحيح مي‌كنيم. هروس آوانسيان در ديدار دوم نيمه نهايي كار قضاوت بازي پتروشيمي و ماهان را برعهده داشت.


 برنامه‌هاي فرهنگي كاروان ايران در المپيك 2012
 شب‌هاي قدر در لندن 

ريس کمته فرهنگ کمته مل المپک ضمن بان انکه به منظور اجرا برنامه‌ها فرهنگ و برا پشگر از تداخل با مسايل فن ورزشکاران باد نشست را با مربان آنها داشته باشم، اهم برنامه‎ها در نظر گرفته شده توسط ان کمته را تشرح کرد. غلامحسن شعبان با بان انکه همراه بودن برنامه‎ها فرهنگ با کاروان المپک اران لازم است اما اجرا آنها با دشوار‎ها روبه‌رو است، اظهارداشت: کمته فرهنگ کمته مل المپک در کنار برنامه‌‌ها فرهنگ و چگونگ اجرا آنها باد مسايل فن را در نظر بگرد و حت با مربان هم در هماهنگ کامل باشد. ان دشوار‌ها کار فرهنگ است. و تصرح کرد: ک از عمده ترن مشکلات ان است که همه ورزشکاران را به طور همزمان در اختار ندارم. زمان که برخ از المپک‌‌ها در تهران تمرناتشان را پگر م‌کنند، برخ دگر در اردو خارج از تهران ا اردوها برون مرز به سر م‌برند. ان شراط است که به هنگام برگزار باز‌‌ها المپک هم با آن مواجه هستم. زمانکه کار برخ ورزشکاران در لندن به پاان م‌رسد و باد به اران بازگردند، تازه گروه دگر وارد لندن م شوند تا رقابت‌‌هاشان را آغاز کنند. ريس کمته فرهنگ کمته مل المپک ادآور شد: ان شراط اجاب م کند که برنامه رز‌‌ها خود را به صورت مقطع انجام دهم. البته در ان زمنه هفته گذشته نشست‌‌هاجداگانه ا را با روسا فدراسون‌‌ها و روسا کمته‌‌ها فرهنگ فدراسون‌‌ها که تاکنون موفق به کسب سهمه المپک شده اند، داشتم. ط ان هفته نز نشست را با سرمربان ورزشکاران المپک خواهم داشت تا در مورد برنامه‌‌ها فرهنگ و زمان اجرا آنها هماهنگ لازم صورت گرد تا مبادا تداخل در کارها فن اجاد شود.شعبان با اشاره به فراهم کردن شراط برا بازدد ورزشکاران المپک از شهر کتاب و خرد راگان از آن خاطرنشان کرد: ان ک از برنامه‌‌ها اوقات فراغت المپک‌‌هاست که ط آن ورزشکاران المپک مي‌توانند با بن کتاب 50 تا 100 هزار تومان کتاب مورد نظر خود را از شهر کتاب تهه کنند. حت هر ورزشکار مي‌تواند چندباراز ان برنامه بهره ببرد. بازدد از شهر کتاب جدا از برنامه ا است که برا بازدد از کتابخانه خانه کشت فراهم شده است. و با بان انکه رفتن به سنما و تئاتر از دگر برنامه ها اوقات فراغت المپک‌‌هاست، تاکد کرد: برگزار رقابت‌‌ها برا ورزشکاران در رشته‌‌ها المپک و البته متفاوت از رشته آنها ک دگر از برنامه‌‌ها مورد نظراست. مثلا انکه برا کشت گران رقابت‌‌ها تنس رو مز برگزار کنم و برا آن جازه هم در نظر بگرم. مسابقات تفرح شنا هم مدنظر است. ريس کمته فرهنگ کمته مل المپک با ادآور همزمان باز‌‌ها المپک با اام ماه مبارک رمضان گفت: البته تعداد ورزشکاران که بتوانند در ان اام روزه دار کنند، زاد نست چون خل از آنها کمتر از 10 روز در لندن هستند. اما در مجموع ورزشکاران، مسئولان و همراهان روزه دار هچ مشکل برا روزه دار به خصوص هنگام سحر و افطار ندارند. شعبان تاکد کرد: البته به هنگام اام شب قدر کاروان ورزش اران در لندن مستقر است. از طرق نمانده مقام معظم رهبر در «کانون اسلام» لندن هماهنگ‌‌ها لازم انجام شده است تا اعضا کاروان اران بتوانند مراسم شب قدر را همراه با ارانان مقم لندن در محل کانون اسلامي‌برگزار کنند. 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir