جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 پيشکسوت ووشو لب به انتقاد باز کرد
 چند ايراد اساسي به فدراسيون 

 

 

فرهاد فتحي مربي و داور بين‌المللي و با سابقه ووشو به ايسنا از اين روزهاي ووشو انتقاد کرد و گفت: قبل از اين که بخواهم صحبت‌هايم را شروع کنم بايد بگويم انتقادات من سازنده است و نمي‌خواهم چشمم را روي کارهاي خوب فدراسيون ببندم. همين‌جا از همه زحمتکشان ووشو تشکر مي‌کنم. فدراسيون ووشو چند ايراد اساسي دارد. اولين ايراد وارده در خصوص تيم‌هاي ملي است. اگر آمار و نتايج را در نظر بگيريم مثلا بخواهيم بازي‌هاي آسيايي اينچئون را با گوانگجو قياس کنيم اصلا قابل مقايسه نيست و ما پسرفت داشته‌ايم. در بخش جوانان نيز اين افت را داشته‌ايم و سه پله سقوط کرده‌ايم. ما مقام قهرماني جوانان را در کارنامه داريم اما حالا چهارم جهان هستيم.

او افزود: فدراسيون ووشو به پيشکسوتان زنده و آن‌هايي که در قيد حيات نيستند احترام نمي‌گذارد. آدم‌هاي بزرگي در ووشو بودند و هستند اما فدراسيون بزرگان ووشو را حفظ نکرده و تجليلي از آنها نمي‌کند. از نخبه‌هاي اين رشته هم به خوبي استفاده نمي‌شود.

فتحي با انتقاد به اينکه جايگاه‌هاي بين‌المللي ووشو خروجي نداشته، گفت: ما که ادعا داريم قطبي از ووشوي جهان هستيم اما هيچ مربي در کشورهاي ديگر و ليگ‌هاي مطرح جهان نداريم.

وي همچنين با انتقاد به اين که چرا روساي فدراسيون‌ها مي‌توانند بيش از دو دوره در سمت خود ابقا شوند، بيان کرد: من نمي‌دانم چرا در کشوري که رييس‌جمهور بيش از دو دوره نمي‌تواند سمت رياست جمهوري را داشته باشد، روساي فدراسيون بيش از سه دوره هم مي‌توانند در سمت‌شان ابقا شوند. بايد مسوولان ورزش کشور به اين مساله توجه کنند که روساي فدراسيون‌ها بيش از دو دوره در راس فدراسيون نباشند. بيشتر از هشت سال روسا نمي‌توانند تفکر نو ارايه دهند و انگيزه‌شان را از دست مي‌دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir