جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 فدراسيون ما را به امان خدا رها کرده/ همه پاداش سهميه گرفتند جز ما
 جودوکار المپيکي: در وزارت به فکر  
 خوش گذراني خودشان هستند
نويسنده : نگار رشيدي

 

 

 

تيم المپيكي جودو دور جديد تمريناتش را در چناران برگزار مي‌كند. اما به نظر مي‌رسد اوضاع خيلي هم در اين تيم المپيكي روبه‌راه نيست. اگر حواشي چند مدت اخير فدراسيون را فاكتور بگيريم، جودوكاران از كميته ملي المپيك و وزارت ورزش هم گلايه دارند.

بي‌انصافي وزارت

سعيد ملايي در گفت‌وگو با «گل» چنين درد دل‌هايش را بيان كرد: «فدراسيون كه ما را به امان خدا ول كرده و خودمان براي خودمان زحمت مي‌كشيم. وزارت ورزش هم كه انگار نه انگار ما سهميه المپيك گرفته‌ايم. وزارت در حق ما بي انصافي مي‌كند. از سوي ديگر تمام رشته‌ها پاداش‌هاي المپيكي شدن‌شان را گرفته‌اند به جز ما!‌ وزارت فكر مي‌كند جودو زنگ تفريح است. ما سه سهميه گرفتيم اما در وزارت ورزش همه به فكر جيب و خوش‌گذراني‌هاي خودشان هستند.مي‌خواهند يك المپيكي بروند و خوش باشند! كار را به جايي مي‌رسانند كه مجبور شويم همه چيز را شفاف بگوييم.»

الان احتياج به حمايت داريم

به نظر مي‌رسد جودوكاران هيچ انتظاري از سرپرست جديد فدراسيون ندارند:«ما هيچ توقعي از فدراسيون نداريم. گواري آمده كه فقط انتخابات را برگزار كند. از سجادي مي‌خواهم كمي‌به جودو توجه كند. واليباليست‌ها يك بار در ژاپن و يك بار در ايران پاداش گرفتند اما ما هنوز بلاتكليفيم. اين را از سجادي مي‌خواهم چون در اين برهه او مسوول فدراسيون است. تمام سختي‌ها و دود اين مشكلات در چشم ورزشكار است. همه مي‌دانند ورزش قهرماني بدون مكمل نمي‌شود. از كجا هزينه اين مكمل‌ها را بياوريم؟ چند بار مي‌توانيم قرض كنيم؟ قول‌هايي كه وزارت و كميته دادند، كي مي‌خواهد عملي شود؟ ما الان احتياج به حمايت داريم، بعد از المپيك كه ديگر كار از كار مي‌گذرد. اين‌همه براي فوتبال هزينه مي‌كنند، ذره‌اي از آن را هم صرف جودو كنند.»

نمي‌خواهيم توريست باشيم

ملايي كه به شدت از شرايط دلخور بود، حتي پيشنهاد تعطيلي جودو را هم مي‌دهد:«اگر نمي‌خواهيد در جودو را تخته كنيد. وضعيت خيلي خراب است. ما داريم سختي مي‌كشيم و جان و جواني‌مان را گذاشته‌ايم. آنقدر سفر رفته‌ايم كه ديگر سفر به برزيل براي‌مان اهميتي نداشته باشد. نمي‌خواهيم در المپيك توريست باشيم. اگر هم يك زمان ببازيم بايد به كودك پنج ساله تا بزرگسالان جواب پس بدهيم. يا بايد خودمان را گم كنيم كه كسي از ما سوالي نپرسد. اگر هم مدال بياوريم كه فدراسيون پزش را مي‌دهد. در تکواندو هم براي اينکه به مدال ?آوري برسند برنامه‌ريزي و سرمايه گذاري شد. جودو ورزش سنگيني است و ما خودمان اگر مي‌دانستيم زنگ تفريح هستيم هيچ خواسته‌اي نداشتيم و خودمان را به سختي نمي‌انداختيم. سفرمان را مي‌رفتيم و مي‌آمديم.»

نصرت خان علم خاصي ندارد

ملي‌پوش جودو با نصرت خان كج‌دار و مريز تمرين مي‌كند: «من با ملك‌محمدي تمرين مي‌كردم اما به خاطر دعواي دو گروه شرايطي به وجود آمد كه اين همكاري قطع شد. نصرت خان از نظر بدنسازي علم خاصي ندارد تنها در يكسري نكات فني مي‌تواند كمك كند. من برنامه‌هاي بدنسازي قبلي خودم را انجام مي‌دهم و نكاتي كه مي‌گويد را تا جايي انجام مي‌دهم كه در كار اصلي‌ام خلل ايجاد نكند. متاسفانه هيچ‌كس دلش به حال من نمي‌سوزد.در اين مملکت كسي قدر زحماتي كه مي‌كشي را نمي‌داند.»

اگر مدال نگيرم، مي‌روم

او در پايان خواهان مدير دلسوز براي جودو شد: «جودو مدير دلسوز مي‌خواهد نه كسي كه با شعار و براي پست و مقام و پول بيايد و مدام دعوا كنند. من تلاش مي‌كنم در المپيك مدال بگيرم اما اگر اين اتفاق رخ نداد ديگر سمت جودو نمي‌آيم. كار با سلام و صلوات انجام نمي‌شود. در كنار تمرين خوب بايد فكر و ذهن‌مان هم آرام باشد.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir