جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 برگ برنده برانکو چيست؟
 دشمني شبيه خود کي‌روش! 
نويسنده : برديا احمدي

 

برديا احمدي|کارلوس کي‌روش در وضع بدي گرفتار شده است. به جرات مي‌توان گفت از فرودين90 که مربي پرتغالي چمدان‌هايش را در فرودگاه تهران بر زمين گذاشت، چنين وضعي براي او پيش نيامده بود. بيشتر از چهار سال نفس کشيدن در اوج محبوبيت، از کي‌روش چهره‌اي بي‌بديل در فوتبال ايران ‌ساخت. او در اين مدت با خيلي‌ها در افتاد و دست بر قضا همه را يک به يک کنار زد؛ از امير قلعه‌نويي و محمد مايلي‌کهن و حميد درخشان تا وزير و رييس فدراسيون و مدير ورزشگاه! در تمام طول اين مدت براي کي‌روش واژه‌اي بيگانه‌تر از «باخت» وجود نداشت. او آمده بود جاي مربيان سنتي ايراني را پر کند و همين جنبه نجات‌بخش از شخصيتش، براي محبوبيت او کافي به نظر مي‌رسيد. حالا اما وضع عوض شده. اين بار کي‌روش وارد حريمي شده که فرمانروايش، يکي مثل خود اوست.

برانکو واجد همان خصايصي است که پيش‌تر کي‌روش به خاطر آنها در قلب مردم ايران نفوذ کرد. اگر کارلوس آمده بود تا به دوران کار دايي‌ها و قطبي‌ها و قلعه‌نويي‌ها پايان بدهد، برانکو هم آمد تا بساط درخشان و استيلي را جمع کند. اگر کي‌روش رزومه دارد، برانکو هم کارنامه‌اي دارد که نمي‌توان بي‌تفاوت از کنارش عبور کرد. اگر کي‌روش ايران را به جام جهاني برده، برانکو هم چنين کرده و اگر کي‌روش به استفاده از علم روز شهرت دارد، برانکو هم با دانش مدرن بيگانه نيست. در اين ميان شايد از نظر فني و سوابق حرفه‌اي کفه ترازو کمي به سود کي‌روش سنگيني کند، اما حتي اگر اينطور هم باشد، باز براي برانکو جاي نگراني نيست؛ چه اينکه با نرم‌زباني، مهرباني و سازشکاري‌اش توانسته اين خلأ را هم پر کند و چهره‌اي مقبول‌تر براي خودش بسازد. آخرين دعواي برانکو را کسي به ياد نمي‌آورد، اما براي مرور آخرين دعواهاي کي‌روش فقط کافي است چند ثانيه تمرکز کنيم تا فهرستي بلند بالا پيش ذهن‌مان مجسم شود!

مشکل کي‌روش اين است که اين بار با بد کسي در افتاده. بعد از آن مصاحبه جنجالي، برانکو نيازي به توضيح بيشتر نديده و سکوت کرده، اما کارلوس انگار آرام نمي‌گيرد و مدام به پاسخگويي و به زبان آوردن جملات جديد اصرار دارد؛ آنچه نشانه روشني از وضع روحي نامناسب مربي پرتغالي است. او مدام حمله مي‌کند، اما آرام نمي‌شود، بس که هجوم طرف مقابل، موثر و کارساز بوده! ديروز در اولين جلسه تمريني پرسپوليس که با حضور تماشاگران انجام شده، عليه کي‌روش شعار داده‌اند. اين اولين بار است که در ايران چنين اتفاقي رخ مي‌دهد. مردي که در اوج نياز تيم ملي به مهدي رحمتي او را کنار زد و از پشتيباني قاطبه هواداران برخوردار شد، حالا در تنگناي بدي گرفتار شده؛ چرا که هيچ‌يک از وصله‌هاي قبلي به برانکو نمي‌چسبد. او نه بي‌سواد است، نه سياهباز است و نه هوچي. او يک مربي خارجي موجه است که حتي مايلي‌کهن و خداداد و علي پروين هم از حمايت کردن او ابايي ندارند. اين بار کار سخت شده استاد کي‌روش، خيلي سخت!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir