جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 بررسي ريشه‌هاي اختلاف کريمي و کي‌روش
 نيش عقرب نه از ره کين است! 
نويسنده : حامد جيرودي

 

 

در ماجراي اختلاف برانکو ايوانکوويچ و کارلوس کي‌روش، خيلي‌ها حق را به سرمربي پرسپوليس داده‌اند و علي کريمي هم در اظهار نظري اعلام کرد که حق با برانکو است اما سرمربي تيم‌ملي پس از اينکه برانکو اعلام کرد که کي‌روش وارد بازي خطرناکي شده و او مي‌خواهد قهرمان ليگ آينده را مشخص کند، سرمربي تيم‌ملي در واکنشي کنايه‌آميز منتقدان خود را گرگ و مار و عقرب ناميد و بعد به صورت رسمي عنوان کرد که برانکو رهبر مخالفان او در تيم‌ملي است. اين صحبت‌هاي کي روش، اين بار پاسخ شديد جادوگر را در پي داشت و کريمي خطاب به سرمربي تيم‌ملي عنوان کرد:«آقاي کي‌روش! به جاي گرگ و مار و عقرب و رتيل، جرات داشته باش و اسم منتقدان را بياور!»

اين حرف‌هاي کريمي باعث شده تا مناسبات اين بازيکن و مربي سابق در تيم ملي، وارد فاز جديدي شود و حالا بايد ديد که کي‌روش براي صحبت‌هاي مرد شماره هشت، چه پاسخي خواهد داشت!

دعوت دوباره توسط کي روش

کريمي که در سال 2010 به برگزاري اردوي تيم‌ملي اردوي در اتريش کنار گاوداري و چوب‌بري اعتراض کرد و آن را دور از شأن تيم‌ملي عنوان کرده بود، با افشين قطبي سرمربي تيم‌ملي و فدراسيون فوتبال دچار اختلاف شد و در جام ملت‌هاي 2011 قطر غايب بود اما پس از مدتي دوري از تيم ملي، دوباره توسط کي‌روش به تيم‌ملي ايران دعوت شد و در مجموع، 15 بار با هدايت کي‌روش در ترکيب تيم‌ملي قرار گرفت.

بازوبند را از کريمي گرفت

با آغاز به کار کي‌روش، کريمي در سه بازي اول مقابل ماداگاسکار و دو بازي رفت و برگشت برابر مالديو، در ترکيب اصلي تيم‌ملي قرار گرفت و بازوبند کاپيتاني را هم به بازوي خود بست اما در بازي مقابل اندونزي در مرحله اول مقدماتي جام جهاني 2014 و در حالي‌که کريمي در ترکيب اصلي بود، جواد نکونام که دو سال بعد از کريمي به تيم‌ملي آمده بود، بازوبند کاپيتاني را بست. کي‌روش علت تغيير کاپيتان اصلي را، حضور نکونام در اوساسونا و تجربه بيشتر بين‌المللي او عنوان کرد! کريمي هم عنوان کرد که به تصميم کي‌روش احترام مي‌گذارد و جواد نکونام هم به اين موضوع اشاره کرد که او و کريمي در اين خصوص با کي‌روش صحبت کردند و کريمي خودش گفت برايش مشکلي نيست و تنها افتخار مي‌کند براي تيم‌ملي ايران بازي کند و در نهايت هم عنوان کرد کريمي لطف بزرگي کرد. با اين حال، اين اتفاق، باعث اولين اصطکاک به وجود آمده بين کريمي و کي‌روش بود.

ديگر به تيم‌ملي دعوت نشد

کريمي پس از شکست پرسپوليس در فينال جام حذفي فصل 92-91 مقابل سپاهان و اتفاقاتي که در لحظات خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا افتاد، به صورت غير منتظره از فوتبال خداحافظي کرد اما با گذشت چند روز از تصميم خود منصرف شد اما سرمربي تيم‌ملي اين خداحافظي کريمي را به منزله کناره‌گيري او از تيم‌ملي تلقي کرد و کريمي تا پايان دوران بازيگري خود از سوي کي‌روش به تيم‌ملي دعوت نشد تا شانس حضور در جام جهاني 2014 و بازي براي دومين بار در اين رقابت‌ها را از دست بدهد. به اين ترتيب کريمي بازي دوستانه تيم‌ملي مقابل تاجيکستان در 16 آبان 1391 که با نتيجه پر گل شش بريک به سود تيم‌ملي به پايان رسيد و کريمي در آن کاپيتان بود و سه پاس گل داد، بازي شماره 127 و آخرين بازي ملي‌اش باشد.

دستياري کي‌روش و کناره‌گيري ناگهاني

گرفتن بازوبند کاپيتاني و دعوت نشدن به تيم‌ملي و نرفتن به جام جهاني، ظاهرا تغييري در روابط شماره هشت و کارلوس به وجود نياورد و کريمي به طور مداوم به حمايت از تيم‌ملي مي‌پرداخت اما پس از گذشت مدت کوتاهي از خداحافظي کريمي از فوتبال پس از قهرماني جام حذفي فصل 93-92 با پيراهن تراکتورسازي، کريمي در سوم مهر 1393 رسما به عنوان دستيار کي‌روش در تيم‌ملي ايران معرفي شد. کريمي در چند اردوي تمريني تيم‌ملي ايران در کنار کي‌روش کار کرد اما در 9 دي 1393، ساعاتي پيش از پرواز تيم به استراليا براي شرکت در جام ملت‌هاي آسيا 2015 از سمت خود کناره‌گيري کرد. کريمي هيچ وقت به طور رسمي از علت کناره‌گيري خود از تيم‌ملي صحبت نکرد و در اين ميان کي‌روش هم از او تشکر مي‌کرد اما با اين حال، اين کناره‌گيري که توضيح رسمي هم درباره آن داده نشد، روابط کي‌روش و کريمي را در هاله‌اي از ابهام فرو برد.

از لگد به ساک تيم‌ملي

تا حمايت از برانکو

کريمي در حالي به انتقاد از کي‌روش پرداخته که به اين موضوع نيز اشاره کرده که به ناحق از برانکو دفاع نمي‌کند. به هر حال يکي از بزرگ‌ترين حاشيه‌هاي دوران بازيگري کريمي که در خاطر فوتبالدوستان باقي مانده است در جام جهاني 2006 آلمان و در کنار نيمکت تيم‌ملي ايران و جايي که برانکو سرمربي وقت تيم‌ملي نشسته بود رخ داد. در بازي با پرتغال که کريمي پس از تعويض شدن با فريدون زندي، به نشانه اعتراض ساک پزشکي کنار نيمکت تيم‌ملي را شوت کرد و بعد از بازي با آنگولا که فرصت بازي در آن را پيدا نکرد، مدعي شد که افراد ديگري براي برانکو تصميم‌گيري کرده اند. با اين حال جادوگر، با رفتن به سر تمرين پرسپوليس در اواخر فصل گذشته و خوش وبش با برانکو، نشان داد که اختلافي با او ندارد و حالا هم که در مقام يک حامي بزرگ کنار مربي سابق خود قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir