جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 سايپا شعبه ديگر نفت است اما اميدوارم از نظر مالي هرگز مثل نفت نباشد
 کوروشي: در منطق سايپا ستاره بازي جايي ندارد 
 بچه‌هاي نفت به خاطرخودشان بازي کردند نه منصوريان!
نويسنده : سيد ياسر رضوي

 

 

 

مدافع سابق نفت تهران دليل پيوستنش به سايپا را آرامش اين تيم مي‌داند با اين تفاوت که اميدوار است مشکلات مالي نارنجي‌پوشان شبيه تيم سابق او نباشد. سيامک کوروشي معتقد است سايپا اگر ستاره‌بازي نکرده به خاطر اين است که مي‌داند ديگر اسم‌ها فوتبال بازي نکرده و فاکتورهاي ديگر در اين مسير تاثيرگذار است. کوروشي اميدوار است در کنار حسين فرکي و در آستانه جام‌جهاني بتواند دوباره به اردو دعوت شده و جايگاهي ثابت براي خودش در تيم ملي دست پا کند.

چه شد که سايپا را انتخاب کردي چون حتي حرف از رفتنت به پرسپوليس هم مطرح بود؟

پيشنهاد که زياد بود و خودم هم دوست داشتم به پرسپوليس بروم اما قسمت نبود. به هرحال به سايپايي آمدم که حسين آقافرکي سرمربي بودند و قبلا هم در نفت و کاوه شاگرد ايشان بودم. سايپا شعبه ديگر نفت از بابت آرامش و حاشيه کم به خاطر نداشت هوادار زياداست.

يعني از نظر مالي هم شعبه ديگر نفت است؟

اميدوارم از نظر مالي هيچ‌طور اين گونه نباشد چون واقعا در نفت بابت اين مساله اذيت شديم.

تو در نفت و در حالي که استرس و فشار زيادي روي تيم بود خودت را به کي‌روش ثابت کردي و در اردوي تيم ملي حضور داشتي. به نظرت در سايپا مي‌تواني بازهم کي‌روش را به دعوت دوباره خودت متقاعد کني؟

همان‌طور که گفتيد شرايط فصل گذشته در نفت تهران اصلا خوب نبود و هر روز دعوا و جنگ اعصاب داشتيم. از يکسو حريف را آناليز مي‌کرديم و از سوي ديگر درگير بوديم و در کل اسم ما در زمين بود. در اين چند روز که در سايپا هستم در کنار دوستان خوبي که از قبل با آنها شناخت داشتم شرايط خوبي دارم. در اين سال سرنوشت‌ساز که منتهي به جام‌جهاني است اميدوارم در شرايطي که همه تيم‌ها مشکل دارند آنچنان درگير مبحث مالي نباشم تا بتوانم با تمرکز و تلاشي دو برابر در تيم سايپا به تيم ملي دعوت شوم.

به نظرت چرا سايپا برعکس ديگر تيم‌هاي ليگ برتر زياد ستاره‌بازي نکرده است؟

همان‌طور که مي‌دانيد سايپا با اکثر بازيکنان قبلي خود از سجاد مشکل‌پور، صادقي، زينالي، حامد فلاح‌زاده و حامد شيري تمديد کرد تا به اين نحو اسکلت تيم حفظ شود در اين بين براي تکميل تيم خود و براي اينکه حضوري قدرتمند داشته باشد اصلا دنبال ستاره نبودند چون مديران و سرمربي اين تيم مي‌داند که ديگر دوران، دوران بازي اسم‌ها نيست و حالا انگيزه و جواني است که بازي مي‌کند. حسين آقا هم که خودشان به خوبي روي اين مساله اشراف دارد و انتخاب‌هايش از روي دليل و منطق است چون مي‌داند ترکاندن بمب و اين مسايل کار رسانه‌ها و مدير برنامه‌هاي بازيکن است که چيزي جز بازارگرمي نيست. حسين آقا در اين زمينه تجربه بالايي دارد و گول اين مسايل را نمي‌خورد.

پيگير اوضاع نفت هستي يا به کل بيخيال اين تيم شدي؟

ول که نکرديم و به واسطه مطالباتي که از اين تيم دارم احوال آن را جويا مي‌شوم. هرچند که چيزي جر دروغ نمي‌شنويم و الکي ما را اميدوار مي‌کنند. الان هم که مي‌بينيد يک گزينه خوب براي خريد باشگاه پا پيش گذاشته اما واگذار نمي‌کنند چون قطعا به نفع آقايون نيست. اين آقايان حال ما بازيکنان را درک نمي‌کنند چون آن موقع که ما در سرما و گرما براي اين تيم زحمت مي‌کشيديم آنها در اتاق‌هاي خودشان راحت نشسته بودند و اصلا شرايط ما براي‌شان اهميتي ندارد.

نظرت درمورد ناراحتي بازيکنان نفت از علي منصوريان بابت عدم همراهي‌شان در شرايط اخير چيست و آيا اصلا با آنها همراه هستي؟

جوياي احوال آنها که هستم اما در مورد منصوريان بايد بگويم که او دو سال مربي من بود و به نظرم به هر تيمي برود حق او بوده و نمي‌توان ناراحت شد اما در بحث اينکه قول و وعده داد و گفت که من هميشه پشت سر شما بازيکنان هستم بعد از رفتن يک مصاحبه از او و کادرفني تيم در حمايت از بچه‌ها نديده‌ايم که مي‌توانست در مسير کارهاي بچه‌هاي در فدراسيون به آنها کمک کند. البته بچه‌ها هرکاري در نفت کردند به خاطر آينده خودشان بود نه شخص منصوريان ولي حرفم اين است وقتي از موضع قدرت قرار است صحبت کني بايد طوري باشد که به حرفي که زده‌اي عمل کني. به نظر من دلخوري بچه‌هاي نفت که اينقدر زحمت کشيدند از منصوريان و کادرفني به حق است. اين رفتارها از ابتدا هم قابل پيش‌بيني بود و مرام و مروت انگار در فوتبال ما گم شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir