جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 خصوصي‌ها هم مثل دولتي‌ها
 كوچ اسپانســــرها! 
نويسنده : ش. ابراهيمي

 

 

 شايعه انحلال صباي قم به سرعت در فضاي مجازي و محافل ورزشي انتشار يافت و وقتي خبر جدايي دايي از اين باشگاه هم به گوش رسيد، همه اين‌گونه نتيجه‌گيري كردند كه قمي‌ها ديگر قصد تيمداري ندارند. اين در حالي است كه هنوز رسما خبري مبني بر انحلال صباي قم مخابره نشده و فقط اسپانسر خصوصي تيم كنار كشيده و شايد قرار نباشد ديگر در فضاي فوتبال ايران كار كند.

كنار رفتن اسپانسر خصوصي از يك تيم ليگ برتري، اصلا علامت خوبي براي فوتبالي كه مي‌خواهد حرفه‌اي و روبه‌رشد باشد، نيست. البته در دوره‌اي كه وزارت نفت (منبع اصلي درآمد بين‌المللي كشورمان) هزينه‌هاي تيمداري در چارچوب حرفه‌اي را تحمل نمي‌كند و از اين دايره خارج مي‌شود، چه دليل دارد كه بخش خصوصي بماند و ضرر بدهد و هر روز شاهد لاغرتر شدن سرمايه‌اش باشد؟!

صباي قم يكي از تيم‌هاي انتقالي فوتبال ماست كه پس از درخشش نسبي در تهران در فصل 84-83 كه به قهرماني صبايي‌ها در جام‌حذفي و سوپرجام منجر شد، به قم انتقال يافت و حالا سخن از انحلال آن به ميان مي‌آيد. چيزي دردناك‌تر از اين سرنوشت، پيش از اين نصيب پاس تهران شد و در همدان نه تنها نتوانست شباهتي به پاس بزرگ داشته باشد كه راه سقوط هم در پيش گرفت و حالا حتي در دسته اول هم جايي ندارد و يك تيم ليگ دويي است!

جالب اينجاست كه ما متاسفانه از سرنوشت‌هاي ناخوشايندي كه معلم تاريخ برايمان رديف مي‌كند، درس نمي‌گيريم و هنوز هم چشم به انتقال امتيازها از اين استان به استاني ديگر داريم تا روي كم‌كاري‌‌هاي منجر به سقوط تيم شهرمان، سرپوش بگذاريم و دل هواداران فوتبال را از طريقي غيرفوتبالي به‌دست آوريم.

البته بعيد به‌نظر مي‌رسد كه قم، سهميه ليگ برتري‌اش را به اين راحتي از دست بدهد. براي اين استان گردشگرپذير، كه از قطب‌هاي سياسي كشور ماست، اداره يك تيم ليگ برتري كار دشواري نيست و قطعا مردان تصميم‌گيرنده استان، اجازه نخواهند داد كه پرچم صبا روي زمين بماند اما ادامه اين روند و گرفتن تمام فاكتورهاي مشوق از سرمايه‌گذاران و اسپانسرها، قطعا پيامدهاي خوبي براي فوتبال ما در برنخواهد داشت. تا وقتي اسپانسرها اميدي به بازگشت سرمايه‌شان نداشته باشند و راه‌هاي فراوان درآمدزايي مثل حق پخش و انحصار پيراهن و... به روي آنها بسته بماند، اميدي به اضافه شدن سرمايه و سرمايه‌داران فوتبال حرفه‌اي ايران نخواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir