جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 صحبت‌هاي وزير هم فايده‌اي نداشت و كي‌روش بي‌محابا جلو مي‌رود
 درخشان: كي‌روش هر كاري دلش مي‌خواهد مي‌كند و كسي هم جلودارش نيست 

 

 

حميد درخشان پيشكسوت فوتبال ايران معتقد است كه كارلوس كي‌روش هر كاري دلش مي‌خواهد در فوتبال ما انجام مي‌دهد و كسي هم جلودارش نيست اما مديران فدراسيون فوتبال بايد جلوي اين رفتار سرمربي تيم‌ملي را بگيرند چون مشكلاتي كه كي‌روش به‌وجود آورده خيلي راحت و با صحبت كردن قابل حل است و نيازي به اين همه درگيري نيست.

در مورد دعواي كي‌روش و برانكو چه صحبتي داريد؟

به‌نظر من حق با هر دو نفر است. برانكو حق دارد چون مي‌خواهد تيمش را براي فصل جديد آماده كند اما يادمان باشد كه ما بايد به تيم‌ملي هم كمك كنيم تا موفق شود. بايد يك تعامل خوب بين طرفين ايجاد شود و با صحبت اين مشكلات را حل كنند.

وقتي باشگاه‌ها حقوق بازيكن را مي‌دهند، حق با باشگاه‌ها نيست؟

چرا، باشگاه‌ها هزينه مي‌كنند و مي‌‌خواهند آماده ليگ شوند. باشگاه‌ها هرچه منظم‌تر باشند تيم‌ملي بهتر و قوي‌تر مي‌شود و كار آنها هم در واقع كمك به تيم‌ملي است اما نگاه كي‌روش اين است كه بازيكنان تيم‌ملي در طول فصل خيلي تحت فشار بوده‌اند و بايد استراحت كنند.

اما خود كي‌روش هم قصد استراحت دادن به بازيكنان را ندارد و مي‌خواهد در اردوي جديد بدنسازي كنند؟

كي‌روش دوست دارد خودش بدنسازي كند و بعد بازيكنان را به باشگاه‌ها بدهد و باشگاه‌ها هم مي‌گويند ما بدنسازي مي‌كنيم و بازيكنان را آماده به تيم‌ملي تحويل مي‌دهيم. در هر صورت مشكل خاصي نيست و مي‌شود آن را با تعامل و صحبت حل كرد.

كي‌روش چرا نمي‌تواند به باشگاه‌هاي اروپايي كه بازيكنان ايراني دارند چنين حرفي بزند؟

آن‌ها يك قوانين حرفه‌اي دارند كه آن قوانين در قرارداد بازيكنان درج شده است و فقط اجازه مي‌دهد بازيكن 3 روز قبل از بازي‌هاي ملي در اختيار تيم ملي باشد. اين قوانين بايد در قرارداد بازيكنان داخلي ما هم لحاظ شود تا چنين مشكلاتي پيش نيايد.

اما اين يك قانون كلي در فوتبال است و بايد رعايت شود؟ واقعا نياز به درج آن در قرارداد بازيكنان داخلي هست وقتي كه قانون كلي در فوتبال است؟

قانون كلي هست منوط به اينكه در قرارداد بازيكنان ما قيد شود اما در مجموع اين يك قانون بين‌المللي است و بايد رعايت شود.

به‌نظر مي‌رسد كي‌روش سر لجبازي به پرسپوليس گير داده است. اينطور نيست؟

والا چي‌ بگم؟ اين آدم هر كاري كه دلش مي‌خواهد در فوتبال ما انجام مي‌دهد و كسي هم جلودارش نيست.

چه كسي به كي‌روش اين قدرت و اجازه را مي‌دهد كه هر كاري دلش مي‌خواهد را انجام دهد؟

بارها در اين رابطه حرف زده‌ايم و حتي وزير محترم هم راجع به او صحبت كرده اما كي‌روش همچنان بي‌محابا جلو مي‌رود.

به هر حال ايراد كجاست و چه كسي اين قدرت را به كي‌روش داده است؟

فدراسيون فوتبال اين قدرت را به كي‌روش داده است. فدراسيون بايد حتما يك تدبيري داشته باشد و يك فكر اساسي بكند. چون اينطوري كه نمي‌شود هر كسي در اين مملكت حرف بزند يك جوابيه بدهند. اين مشكلات به راحتي قابل حل است اما اينقدر مشكلات را بزرگ كرده‌اند.

پس قبول داريد كه فدراسيون در مورد كي‌روش كوتاهي كرده است؟

اين‌ها اتفاقاتي است كه مربوط به امروز نيست و در گذشته افتاده اما همين الان هم مي‌توانند دو طرف بنشينند و مشكلات را با صحبت حل كنند و نياز به اين همه سر و صدا و جار و جنجال نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir