جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2926 - 1395/04/02 -

 نه پول فصل پيش را داده‌اند و نه قرارداد امضا كرده‌اند
 كلاف سردرگم پرونده رضاييان 
 رامين: بعضي‌ها مي‌گويند كه شايد پرسپوليس تو را نمي‌خواهد
نويسنده : سيد احسان هاشمي

 

 

 

در حالي‌كه برانكو از غيبت رامين رضاييان در تمرينات پرسپوليس شاكي است و از باشگاه خواسته تا او را با جريمه سختي مواجه كند، بازيكن ملي‌پوش سرخ‌ها مي‌گويد كه باشگاه هنوز تكليف او را روشن نكرده و هيچ قراردادي با پرسپوليس ندارد.

پس از اتفاق‌هايي كه ميان برانكو و كي‌روش به وجود آمد، بعضي‌ها تصور كردند كه رامين به‌خاطر شرايطش در تيم ملي، در تمرينات پرسپوليس حاضر نشده ولي حتي وقتي بقيه بازيكنان ملي‌پوش پرسپوليس در تمرين حاضر شدند، باز هم رامين در تمرين سرخ‌ها حاضر نشد تا برانكو به شدت از رضاييان شاكي شود و از باشگاه بخواهد كه بيشترين جريمه را براي او در نظر بگيرد.

«توافق طرفين» دردسرساز شد

همين چند وقت پيش بود كه مسوولان باشگاه پرسپوليس، جلسه‌ا‌ي را با رامين رضاييان برگزار كردند و پس از پايان جلسه، طرفين اعلام كردند كه هيچ مشكل خاصي براي همكاري مجدد وجود ندارد. اما باوجود اين جلسه و مسايلي كه پيش آمد، رامين در تمرينات پرسپوليس حاضر نشد. آنطور كه در مورد اتفاق‌هاي آن جلسه شنيديم، گويا مسوولان باشگاه به‌رغم قول و قرارهايشان، تماسي با رامين و مديربرنامه‌هاي او نداشته‌اند و همين موضوع باعث شده تا او در تمرينات پرسپوليس حاضر نشود.

نكته كليدي پرونده رامين و پرسپوليس اين است كه قرارداد او با باشگاه دو ساله بوده و حالا كه يك سال آن به پايان رسيده، باشگاه و رضاييان بايد طبق مفاد قرارداد، در مورد سال دوم به توافق برسند.

واژه «توافق طرفين» در قرارداد رامين رضاييان، مشكلات زيادي را براي او و باشگاه به‌وجود آورده. در حالي‌كه بعضي باشگاه‌نشينان مي‌گويند عدم توافق طرفين به دليل مسايل مالي است، نزديكان رامين دليل «عدم توافق طرفين» را در مسايل ديگري مي‌دانند و مي‌گويند كه تنها دليل غيبت رامين در تمرينات، مشكلات مالي نيست.

رضاييان از فصل پيش هم

طلبكار است

يك منبع موثق نزديك به پرسپوليس ادعا مي‌كند كه رامين هنوز حق و حقوق فصل گذشته‌اش را از باشگاه دريافت نكرده است؛ «هر چند كه مسوولان باشگاه مي‌گويند كه حق و حقوق بازيكنان پرداخت شده ولي اين اتفاق هنوز نيفتاده و رامين رضاييان هم مثل چند گزينه ديگر، حق و حقوق را به‌طور كامل دريافت نكرده است.

اين منبع موثق و مطلع در ادامه چنين توضيح مي‌دهد: «در حالي‌كه باشگاه هنوز حق و حقوق فصل گذشته رامين رضاييان را پرداخت نكرده، بعضي‌ها صحبت از حضور او در تمرينات اين فصل مي‌كنند. آخر چطور مي‌شود بازيكني كه حق و حقوق فصل قبلش را نگرفته و براي فصل جديد هم قرارداد ندارد، بدون قرارداد در تمرينات شركت كند.»

رامين رضاييان و نزديكانش حتما اين احتمال را مي‌دهند كه برانكو از ماجراي قرارداد او بي‌خبر باشد: «احتمالا برانكو هم از ماجراي قرارداد رامين بي‌خبر است. او آنقدر حرفه‌اي است كه از بازيكنش نخواهد بدون قرارداد در تمرين حاضر شود.»

به پوشيدن پيراهن پرسپوليس افتخار مي‌كنم

گويا پس از پايان جلسه باشگاه با رامين رضاييان، مسوولان پرسپوليس به بازيكنان مي‌گويند كه با او تماس مي‌گيرند و نكته عجيب اينكه هنوز اين تماس برقرار نشده است.

رامين رضاييان كه گه‌گاه فوتبال بازي مي‌كند و تمرينات منظمش را پيگيري مي‌كند در گفت‌وگو با دوستانش صحبت‌هاي جالبي دارد: «همه مي‌دانند كه من تا چه حد پرسپوليسي هستم و چطور اين تيم را دوست دارم. من براي ماندن در پرسپوليس مشكل ندارم و به پوشيدن پيراهن پرسپوليس افتخار مي‌كنم ولي وقتي باشگاه با من تماس نگرفته و قراردادي نبسته بايد چه‌كار كنم؟ چطور مي‌توانم بدون قرارداد به تمرين بروم و داخل زمين شوم؟ نكته جالب اين است كه بعضي‌ها با من شوخي مي‌كنند و مي‌گويند: شايد پرسپوليس ديگر تو را نمي‌خواهد!»

البته اين پايان ماجرا نيست چون بحث پيشنهادهاي خارجي رامين نيز همچنان مطرح است و هيچ بعيد نيست كه رامين هم از تيم‌هاي خارجي پيشنهاد داشته باشد. يكي از نزديكان رامين در اين مورد چنين مي‌گويد: «رامين پيشنهاد خارجي ندارد ولي او فعلا دنبال اين قضيه نيست. هدف اول رامين پرسپوليس است و دوست دارد كه در خدمت تيمش باشد. هواداران پرسپوليس به او لطف زيادي دارند و به همين دليل رامين دوست دارد تا باتوجه به علاقه‌اش به پرسپوليس براي اين تيم توپ بزند.»

رامين هم مثل اميد شد

نكته عجيب در مورد باشگاه پرسپوليس اين است كه سرخ‌ها پيش از ماجراي رامين رضاييان نيز دچار اين مشكل شدند. بزرگ‌ترين مشكل اميد عاليشاه با پرسپوليس نيز دقيقا همين مساله بود و در حالي‌كه كاپيتان پرسپوليس منتظر تماس و دعوت باشگاه براي تمديد قرارداد بود، هيچ‌كس از باشگاه پرسپوليس با عاليشاه تماس نگرفت و بالاخره پس از كشمكش‌هاي فراوان، عاليشاه قراردادش را با پرسپوليس تمديد كرد و در تمرينات حاضر شد.

بدون شك اگر مسوولان باشگاه پرسپوليس، زودتر از اينها به سراغ بازيكنان ملي‌پوش و باارزش باشگاه مي‌رفتند و قرارداد آنها را تمديد مي‌كردند، الان رامين رضاييان زير نظر برانكو تمرين مي‌كرد. اگر پرسپوليس بخشي از زمان مذاكره و صحبت با بازيكني مثل كاوه رضايي را به رامين رضاييان اختصاص مي‌داد، الان باشگاه دچار حواشي كمتري مي‌شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir