جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2824 - 1394/11/14 -

 فقط 29سال دارم و تا پارسال بازيكن تيم‌ملي بودم اما
 اولادي: نمي‌دانم چرا مي‌گويند نمي‌توانم فوتبال بازي كنم! 
 استقلال تيم بزرگي است اما بازي‌هاي پرسپوليس را مي‌بينم!
نويسنده : حامد جيرودي

 

 

 

يكي از بازيكنان سرشناسي كه در تعطيلات نيم‌فصل خبر رسيد قرار است به تيم جديدي ملحق شود،‌ مهرداد اولادي مهاجم سابق پرسپوليس و تيم‌ملي بود كه عنوان شد ملوان او را مي‌خواهد اما اين انتقال در دقيقه90 منتفي شد تا اين بازيكن همچنان بدون تيم باشد. به همين خاطر به سراغ او رفتيم تا موضوع را از زبان خودش جويا شويم. اولادي كه پيش از اين سابقه دو دوره حضور در ملوان را در كارنامه خود دارد به اين موضوع اشاره كرده كه به احترام مردم انزلي به اين شهر رفته اما مسوولان اين تيم در روز آخر اعلام كرده‌اند كه مي‌خواهند به‌جاي او بازيكن خارجي بگيرند. با اين حال اين بازيكن مازندراني در گفت‌وگو با«گل» اعلام كرد كه همچنان به تمرينات خود ادامه مي‌دهد و صبر مي‌كند تا به بهترين پيشنهاد پاسخ دهد.

عكس‌هايي كه در اينستاگرامت منتشر مي‌كني، نشان مي‌دهد كه همچنان در حال تمرين هستي و آماده‌اي.

بله، من يك فوتباليست حرفه‌اي هستم و براي همين هر روز صبح و بعدازظهر تمرين مي‌كنم تا بتوانم در فرم ايده‌آل باقي بمانم. به هر حال گاهي اوقات شرايطي پيش مي‌آيد كه يك بازيكن مصدوم يا محروم مي‌شود و نمي‌تواند بازي كند اما من نه مصدوم بودم و نه محروم. مدتي يكسري مشكلات خانوادگي داشتم و نمي‌توانستم بازي كنم اما مشكلاتم برطرف شد و الان مشكلي براي بازي كردن ندارم.

اختصاصي تمرين مي‌كني يا مربي هم داري؟

من براي تمرينات بدنسازي و هوازي‌ام مربي دارم و تمريناتم را هم كه خودم در زمين فوتبال دنبال مي‌كنم.

در تعطيلات خبر رسيد كه ملوان تو را مي‌خواهد اما اين انتقال منتفي شد. چرا؟

در ابتدا بايد بگويم كه هواداران ملوان هميشه به من لطف داشته‌اند و من هم هر وقت براي اين تيم بازي مي‌كردم، با جان و دل به ميدان مي‌رفتم. در اين مدت كه بازي نمي‌كردم، تصميم داشتم در تهران بازي كنم و اگر تيم شهرستاني پيشنهاد داد به تيمي‌بروم كه از آن شناخت داشته باشم و وقتي ملوان پيشنهاد داد، با وجود اينكه از مشكلات مالي اين تيم خبر داشتم، خوشحال شدم كه مي‌خواهم دوباره براي هواداران ملوان بازي كنم اما در روز آخر نقل و انتقالات و در حالي كه تنها چند ساعت به پايان آن وقت باقي مانده بود، مسوولان ملوان اعلام كردند كه ما مي‌خواهيم از سهميه آزادمان براي جذب بازيكن خارجي استفاده كنيم و مي‌خواهند يك بازيكن برزيلي- سوئدي يا اوكرايني بگيرند.

پس به اين ترتيب دوباره نشد كه به ملوان بروي؟

بله. من بازيكني نيستم كه سرخود بخواهم جايي بروم اما مسوولان ملوان به من گفتند بيا و من تا انزلي رفتم اما در لحظه آخر حرف‌شان عوض شد و من به تصميم‌شان احترام مي‌گذارم. البته نمي‌دانم كه آقاي دنيامالي رييس هيات‌مديره ملوان در جريان اين اتفاقات هست يا نه. من به عنوان يك بازيكن 29ساله عاشق فوتبال هستم و نمي‌دانم چرا گاهي چنين برخوردهايي مي‌شود؟! من تا يك‌سال پيش بازيكن تيم‌ملي و در مقدماتي جام‌جهاني جزو بازيكنان مدنظر كارلوس كي‌روش بودم اما نمي‌دانم چرا مي‌گويند مهرداد اولادي ديگر نمي‌تواند بازي كند؟! براي من مساله‌اي نيست اما ما بازيكناني داشته‌ايم كه يك يا دو سال مصدوم بوده‌اند و بعد برگشته‌اند و دوباره ستاره شده‌اند. به نظر من اين حرف‌ها همه بهانه است. من خيلي سرحال، قبراق و آماده هستم و مشكلي هم ندارم اما مسوولان ملوان يك‌باره تصميم گرفتند به‌جاي من بازيكن خارجي بگيرند.

حميد استيلي هم گفته بود كه تو را مي‌خواسته اما نمي‌داند چرا با مسوولان ملوان به توافق نرسيدي!

من به حميد استيلي هميشه احترام مي‌گذارم. او جدا از اينكه دوست و همبازي من در پرسپوليس بوده، مربي من در پرسپوليس هم بوده است و قطعا خير و صلاح من را مي‌خواهد و حالا هم دوست داشتم كنار او و هواداران ملوان باشم و به اين تيم كمك كنم اما اينكه مسوولان ملوان به من بگويند به انزلي بيا و بعد بگويند نه به نظر من كار درستي نبود اما با اين حال به تصميم‌شان احترام مي‌گذارم.

به غير از ملوان گويا از يك تيم تايلندي هم پيشنهاد داشتي.

بله از يك تيم تايلندي هم پيشنهاد داشتم كه نمي‌خواهم درباره آن صحبت كنم و به آن جواب ندادم. اما گاهي مي‌شنوم كه مي‌گويند تيمي ‌اولادي را نمي‌خواهد. من با خيلي از بازيكنان ليگ‌برتري دوست هستم اما با اينكه در تيمي ‌نيستم خيلي حرفه‌اي تمرين مي‌كنم و معتقدم تا آن بالايي نخواهد، برگي از درخت نمي‌افتد. با اين حال من همچنان به تمريناتم ادامه مي‌دهم.

البته اين شرايط فقط مختص به تو نيست و بازيكنان سرشناس ديگري مثل جواد كاظميان هم اختصاصي تمرين مي‌كنند.

جواد يكي از دوستان صميمي‌ من است اما به اين موضوع توجه داشته باشيد كه او متولد 60 است اما من 29سال دارم و فاصله چنداني بين بازي كردنم نيفتاده است. اين را هم بگويم كه من در اين مدت پيشنهادهاي بسيار خوبي از تيم‌هاي ليگ‌يكي هم داشتم اما با تمام احترامي‌كه براي آنها قائل هستم، نتوانستم قبول كنم كه به اين تيم‌ها بروم. به هر حال من بازيكني هستم كه چند سالي لژيونر بوده‌ام و پيشنهاد اروپايي هم داشته‌ام اما حالا ترجيح مي‌دهم كه حداقل در يك تيم ليگ‌برتري بازي كنم. متاسفانه من فقط مي‌خواهم با فوتبال بازي كردن خودم را ثابت كنم و اهل رابطه و زيرميزي نيستم که بخواهم مثل برخي به اين و آن بچسبم كه در تيمي‌بازي كنم. من تا يك‌سال پيش بازيكن تيم‌ملي بوده‌ام و حالا هم انگيزه زيادي دارم كه بازي كنم اما منتظرم ببينم تا چه پيش مي‌آيد.

يعني تا آخر فصل بازي نمي‌كني؟

من پيشنهادهايم را بررسي مي‌كنم و تمريناتم را به صورت اختصاصي ادامه مي‌دهم. عزت و ذلت دست خداست و تنها كاري كه مي‌توانم بكنم اين است كه خوب تمرين كنم. نمي‌خواهم بگويم اشتباهاتي نداشته‌ام، گاهي تصميم‌هاي درستي نگرفته‌ام اما اشتباه اصلي‌ام اين بوده كه به جاي اينكه صددرصد به فكر فوتبال باشم، بايد يك درصد به فكر آن مي‌بودم و 99درصد ديگر به رابطه و ارتباط فكر مي‌كردم!

اما الان مجلس مراحل نهايي پرونده فساد در فوتبال را بررسي مي‌كند.

بله شنيده‌ام. اين ديگر كار بزرگان است و اميدوارم با بررسي آن مشكلات فوتبال ايران كمتر شود.

بازي‌هاي پرسپوليس را هم دنبال مي‌كني؟

بله صددرصد. نمي‌خواهم بگويم كه اين تيم ضعيف است يا قوي. بازيكنان فعلي پرسپوليس خيلي زحمت مي‌كشند اما در آن تيمي كه ما بازي مي‌كرديم، بازيكنان بزرگي حضور داشتند. با اين حال من بازي‌هاي پرسپوليس، ملوان و نفت تهران كه در آنها بازي مي‌كردم را دنبال مي‌كنم.

استقلال را نگفتي؟!

(مي‌خندد) استقلال تيم بزرگي است و من به آن احترام مي‌گذارم. اتفاقا دوستان استقلالي زيادي هم دارم اما كلا بازي‌هاي اين سه تيم را بيشتر مي‌بينم!

به نظرت پرسپوليس مي‌تواند قهرمان شود؟

حتما. به نظر من از وقتي كه برانكو به پرسپوليس آمده، اين تيم خيلي خوب شده است. من با كي‌روش كار كرده‌ام و معتقدم مربي فوق‌العاده بزرگ و خوبي است اما برانكو هم رزومه بسيار خوبي دارد و قطعا پرسپوليس با او يكي از سه تيم مدعي قهرماني است.

در زمان برانكو به تيم‌ملي دعوت شدي؟

يك‌بار دعوت شدم اما چون آن زمان تيم‌ملي مهاجمان بزرگي مثل علي دايي و وحيد هاشميان را داشت، من خط خوردم(مي‌خندد).

كي‌روش پيگير وضعيت تو بوده است؟

نه، بعد از شروع جام‌جهاني ديگر كي‌روش و مربيان تيم‌ملي را نديده‌ام.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir