جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2292 - 1392/12/20 -

 گفت‌وگوي اختصاصي «گل» با ستاره ايراني الوكره قطر
 زيـــروبـــم ام‌صــــلال رابه پژمان گفتم 
نويسنده : بابك صميمي


 پژمان خوبياري وقتي فقط 14سال داشت راهي فوتبال قطر شد تا امروز جايگاهي ثابت در ليگ ستارگان اين كشور براي خود دست و پا كند. فوتباليست 24ساله شيرازي با ام‌صلال قهرمان جام پادشاهي قطر شد، با الوكره هم جام‌حذفي اين كشور را برد و حالا به عنوان يك هافبك وسط طراح اميدوار است كارلوس كرش او را هم ببيند.
پژمان در گفت‌وگو با «گل» توضيح مي‌دهد كه براي تيم‌ملي جوانان زمان ننادنيكوليچ دو بازي ملي انجام داده و طي آن هم گل زده و هم پاس گل داده اما بعد دست‌هاي پشت پرده شانس پوشيدن پيراهن تيم‌ملي را از او گرفته‌ است. هافبك وسط الوكره مي‌گويد در ليگ ستارگان قطر ارتباطي با مجتبي جباري ندارد اما پژمان منتظري را ديده و از ام‌صلال براي مدافع سابق استقلال تعريف كرده است.
چرا تا همين دو روز پيش كه گزارش حضورت در ليگ ستارگان قطر را چاپ كرديم كسي نمي‌دانست فوتبال ايران به جز منتظري و جباري نماينده ديگري هم در قطر دارد؟
شايد چون اصلا اهل سروصدا و مصاحبه نبوده و نيستم. من از سال 82 وقتي فقط 14سال داشتم توسط مديران استعداديابي ام‌صلال جذب شدم و رفتم قطر. هرچند كه مرتبه اول فقط يك سال ماندم و برگشتم تا در ايران به فوتبالم ادامه دهم. اما مرتبه دوم رفتم كه رفتم!
چرا؟
ديدم در فوتبال ما كسي مثل من با خصوصيات اخلاقي‌اي كه دارم حقش خورده مي‌شود. اين طوري شد كه رفتم و الان راضي هستم. هرچند كه هنوز راه درازي در پيش دارم.
در فوتبال ايران بازي نكردي؟
چرا يك سال براي نوجوانان فولاد بازي كردم. از همدوره‌اي‌هايم مثل حجت چهارمحالي زياد شنيديد اما من بعد از بي‌مهري‌هايي كه در تيم‌ملي جوانان ديدم تصميم گرفتم از فوتبال ايران بروم و رفتم.
به تيم‌ملي جوانان دعوت شدي؟
بله. زمان ننادنيكوليچ دعوت شدم. در يك اردو شركت كردم حتي در دو بازي دوستانه مقابل ازبكستان بازي كردم كه عملكردم راضي‌كننده بود. دو بازي، يك گل و يك پاس گل!
بعد چه شد؟
دوباره دعوت نشدم. رابطه‌ام با نناد خوب بود چون كنار هم در فولاد كار كرده بوديم. از نيكوليچ پرسيدم چرا دعوت نشدم. از عملكردم راضي نبوديد؟ كه جواب داد چرا خوب بودي اما از دست من كاري ساخته نيست!
يعني سرمربي تيم از عملكردت راضي بود اما دعوتت نكرد؟
بله. اين دقيقا جمله‌اي بود كه نناد به من گفت. همين حالا چند نفر از همدوره‌اي‌هايم در تيم‌ملي بزرگسالان حضور دارند. شايد مشكل از من بود كه بلد نبودم ارتباط لازم را براي حضور در تيم‌ملي ايجاد كنم!
از شرايطت در فوتبال قطر بگو!
خب با ام‌صلال قراردادي 4ساله داشتم كه 3 سالش گذشت و سال چهارم الوكره هر طوري بود رضايتنامه‌ام را گرفت و آمدم الوكره.
در اين مدت براي تيم ديگري بازي نكردي؟
پيشنهاد زياد داشتم. الخريطيات هر فصل پاپيش مي‌گذارد اما نمي‌روم. الجيش هم مرا مي‌خواست كه ام‌صلال قبول نكرد به اين تيم بروم.
در اين مدت چه عناويني به‌دست آوردي؟
دو فصل پيش با الوكره قهرمان جام‌حذفي شدم. فصل 10-2009 هم با ام‌صلال جام پادشاهي قطر را برديم.
با كدام بازيكن ايراني در ارتباطي؟
در ليگ قطر با منتظري. همان روز اولي كه آمد قطر تست جسماني بدهد در كلينيك ديدمش. از ام‌صلال و شرايطش پرسيد و چون من خوب از زير و بم باشگاه باخبر بودم همه چيز را برايش توضيح دادم. خدا را شكر كه از وقتي پژمان آمد آنها هم شرايط‌شان خوب شد. هرچند كه ديشب (دو شب پيش) به غرافه يك بر صفر باختند.
با مجتبي جباري ارتباطي نداري؟ ملي‌پوش الاهلي مثل تو يك هافبك بازيساز است.
نه اما با فريدون زندي همچنان در ارتباط هستم و البته ملي‌پوشان همدوره‌ام در ايران.
انگار اين فصل مصدوم هم شدي؟
بله 4 ماه قبل آسيب ديدم و به نظرم تا يكي، دو ماه بعد آماده بازي شوم.
مگر طبق قانون فوتباليست‌هاي خارجي با مصدوميت بيش از يك ماه از ليست خارج نمي‌شوند؟
نه اگر باشگاه بخواهد اين اتفاق مي‌افتد. اما الوكره پاي من ايستاده چون من طي اين مدت براي‌شان بازي‌هاي خوبي انجام دادم. هم گل زياد زدم و هم پاس گل دادم.
فكر مي‌كني كارلوس كرش بالاخره تو را ببيند؟
بازي در تيم‌ملي آرزوي هر بازيكني است. گفتم شايد من مقصرم كه اهل سروصدا نيستم كه ديده شوم. اينكه بازيكنان ايراني در ليگ‌هاي درجه دو و سه اروپا هم ديده مي‌شوند اما من را در ليگ ستارگان قطر نه، مشكلي است كه اميدوارم حل شود. اين مسخره است كه بخواهم از كيفيت بازي‌ام تعريف كنم. با اين حال واضح است كه اينجا به بازيكن بي‌كيفيت پول نمي‌دهند.
اگر به تيم‌ملي دعوت شوي؟
افتخار بزرگي است. به نظرم از يك ماه بعد آماده آماده شوم. من نه دورگه‌ام و نه در كشور ديگري به دنيا آمده‌ام. من اهل استان فارس هستم. احساس مي‌كنم حقم در فوتبال ايران خورده شده. آن هم مربوط به داستاني است كه از تيم‌ملي جوانان براي‌تان نقل كردم.
قصد نداري به فوتبال ايران برگردي؟
من در ليگ ستارگان راحتم و جايگاه خوبي دارم. فعلا ترجيح مي‌دهم همين جا فوتبال بازي كنم و از آن لذت ببرم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir