جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1229 - 1389/03/03 -

 ملي‌پوشان تکواندوي ايران در آستانه ،سرود قهرماني سردادند
 کره را دوباره له کرديم 
نويسنده : فرزاد کفيلي

تيم ملي تکواندو ايران با اقتدار کامل عنوان قهرماني نوزدهمين دوره رقابت‌هاي قهرماني آسيا را به خود اختصاص داد.اين دوره از مسابقات که از روز جمعه هفته گذشته با حضور 210 تکواندوکار از 20 کشور آسيايي در سالن دولت شهر آستانه قزاقستان آغاز شده بود، با قهرماني تيم ملي ايران خاتمه يافت.ملي‌پوشان کشورمان که اولين بار سال 2008 قهرمان آسيا شده بودند، در اين دوره با کسب چهار مدال طلا، يک مدال نقره و يک مدال برنز و 59 امتياز عنوان دوره قبل را تکرار کرده و سرود قهرماني سردادند. در رده بندي تيمي کره جنوبي با دو مدال طلا، دو مدال نقره، يک برنز و 42 امتياز دوم شد و تايلند با کسب دو مدال طلا و 33 امتياز در مکان سوم ايستاد.در آخرين روز اين رقابت‌ها حسين تاجيک چهارمين مدال طلا را براي تيم ملي ايران به ارمغان آورد. وي بعد از يک دور استراحت به مصاف حريفي از ازبکستان رفت و با نتيجه پنج بر يک به برتري رسيد. او در ادامه با نتيجه هفت بر دو از سد عبدالقادر از قطر گذشت تا در فينال مقابل نماينده‌اي از کشور ميزبان قرار گيرد. تاجيک در اين مبارزه با نتيجه 19 بر 5 از سد آرمان کيلمانوف گذشت و به مدال طلاي وزن هشتم مسابقات تکواندو قهرماني آسيا دست يافت.حسين تاجيک، محمد باقري معتمد، فرزاد عبداللهي و مسعود حجي زواره چهار مدال طلا، يوسف کرمي يک مدال نقره و رضا نادريان يک مدال برنز براي تيم ملي کشورمان کسب کردند تا هر شش تکواندوکار تيم اعزامي با دست پر به ايران بازگردند.

مهماندوست در جمع بهترين‌ها

ايران عنوان بهترين سرمربي، پزشك و فني‌ترين تكواندوكار نوزدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا را به خود اختصاص داد.در پايان اين رقابت‌ها از سوي كميته برگزاري اسامي بهترين‌ها اعلام شد كه ايران در اين ميان سه عنوان داشت.بدين ترتيب رضا مهماندوست در كنار سرمربي كره به عنوان بهترين مربي معرفي شد.فرزاد عبداللهي كه در وزن پنجم عنوان قهرماني را به دست آورد، فني‌ترين تكواندوكار شد.احسان‌ا... جابري پزشك تيم ملي ايران كه به ساير تيم‌ها نيز كمك كرد به عنوان بهترين پزشك مسابقات معرفي شد.

پيام تبريك علي‌آبادي و افشارزاده

محمد علي‌آبادي و بهرام افشارزاده در پيام‌هاي جداگانه‌اي قهرماني تيم ملي تكواندو بزرگسالان ايران در مسابقات آسيايي قزاقستان را تبريك گفتند. در پيام تبريك محمد علي آبادي رييس كميته ملي المپيك آمده است: امروزه ورزش كشور در كنار حمايت هاي بي شائبه دولت و سازمان براي برطرف كردن برخي كمبودها و مشكلات، همچنين همت و تلاش روساي فدراسيون‌ها، مربيان،بازيكنان و پيشكسوتان، مي رود تا در آينده‌اي نزديك پيام آور شادي در تمامي رقابت‌هاي بين‌المللي باشد.تكواندو به عنوان رشته اي كه در مسابقات آسيايي، جهاني و المپيك پيام‌آور شادي براي ملت عزيز ايران بود، اين بار هم توانست با كسب قهرماني در مسابقات آسيايي بزرگسالان بار ديگر پرچم پر افتخار ايران عزيز را به اهتزاز در آورد.

سعيدلو : قهرماني تکواندو با سرمايه‌گذاري دولت خدمتگزار بدست آمد

رييس سازمان تربيت ‌بدني قهرماني تيم تكواندو را در نوزدهمين دوره مسابقات قهرماني آسيا در آستانه قزاقستان تبريك گفت.در پيام سعيدلو آمده است: بي شك قهرماني تيم ملي تكواندوي ايران در آسيا نشان از استعداد شگرف جوانان ايران اسلامي دارد كه با سرمايه‌گذاري ويژه دولت خدمتگزار در كشور، امروز بر بلنداي تكواندو آسيا سرود فتح و پيروزي خوانده و پرچم پرافتخار جمهوري اسلامي ايران را به اهتزاز در مي آورند.كسب اين قهرماني، بار ديگر مهر تاييدي بر سرمايه‌هاي ارزشمند ايران اسلامي كه همانا جوانان عزيز كشورمان هستند، زد.اينجانب ضمن تقدير از تلاش و همت خستگي‌ناپذير كادر فني و اعضاي تيم ملي تكواندو ايران، كسب مقام قهرماني آسيا را به جامعه ورزش و به ويژه خانواده اين رشته كه علاقه‌مندان زيادي را در ايران دارد تبريك عرض كرده و سرافرازي هر چه بيشتر قهرمانان ايران اسلامي را از خداوند منان خواستارم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir